Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 13:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 286
Blog: Zobrazit blog (3)
Souhlas. V tomto je to jistě přidaná hodnota F3-RES2M. Nicméně je třeba zase říci, že F3-RES2M je v pravidlech s materiálovým omezením spíše výjimkou. Nejsem si vědom, že by nějaká FAI pravidla předepisovala materiál na křídla, trup.
Dokonce je to tak, že se kráčí spíše k více obecnému popisu. U elektro pyloňáků se nedávno měnila pravidla, kde se likvidoval popis "Lipolka 5S s maximálním napětím 21V" na "typ zdroj povolený v EDIC o maximálním napětí 21V".

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 14:27 
Mazák
Mazák

Zrovna u tvé kategorie F5D ale vidím vliv pravidel na ekonomiku v jednom bodě docela velký... Nejde o model, ale právě o EDIC-limiter - umíš si představit, jaká katastrofa se spotřebou baterek by nastala, kdyby nebyl W/min limiter, ale napsalo je jen něco jako "max 21V a hmotnost baterie max xxxx gramů"?
To by bylo odrovnaných baterek vysátých zcela na hranu :lol: Koneckonců by mohli vyprávět lodičkáři u FSR-E, teď už také pomalu přecházejí na limitery pro neudržitelnost situace.

Samozřejmě souhlasím, že předpisy u F3-RES jsou poněkud atypické, ale jinak se dá pravidly ovlivnit věcí s dopadem na cenu docela hodně. A minimálně u národních kategorií, kde se snažíme o širší dostupnost, by se uvažovat tímto směrem mělo...

PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 14:53 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 286
Blog: Zobrazit blog (3)
Pamatuji doby, kdy baterky byly předepsané pouze počtem článků. Ve finálovém letu jsem nabíjel na 4,4V na článek. Jeden let to vydrželi a labutí píseň byla mimořádná.

Myslím, že omezení "kosmických" technologií pro národní pravidla je velmi žádoucí. Třeba v halových akrobatech je předepsána minimální hmotnost a zákaz protiběžek. Tedy existuje již precedent pro zavedení stavebních omezení i v jiné kategorii.

Jestliže se chce někdo realizovat technologicky nebo finančně, ať jde létat kategorie jiné.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 10:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Přikládám příspěvek z FB ze stránky Rc fórum pro letecké modeláře.
Ahoj všichni!
Co by jste řekli na setkání R.E.S. dne 21.4.2018?
Sejít se, pokecat, polétat a třeba i trochu si zasoutěžit?
Pokud bude zájem, je ochoten se toho ujmout náš klub LMK Králův Dvůr, a poskytnout letiště v Hostomicích pod Brdy. Máme i podporu jednoho z trenérů větroňářských kategorií. takže je to na vás! :D

Já osobně jsem natěšený a moje AMIGO II taky.

PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 12:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

czbobo píše:
Přikládám příspěvek z FB ze stránky Rc fórum pro letecké modeláře.
Ahoj všichni!
Co by jste řekli na setkání R.E.S. dne 21.4.2018?
Pokud bude zájem, je ochoten se toho ujmout náš klub LMK Králův Dvůr, a poskytnout letiště v Hostomicích pod Brdy. Máme i podporu jednoho z trenérů větroňářských kategorií. takže je to na vás! :D

Já osobně jsem natěšený a moje AMIGO II taky.

Ahoj všichni! Vzhledem ke kolizi s jinou akcí se mění termín!
Co by jste řekli na setkání R.E.S. dne 14.4.2018?
Pokud bude zájem, je ochoten se toho ujmout náš klub LMK Králův Dvůr, a poskytnout letiště v Hostomicích pod Brdy. Méme i podporu jednoho z trenérů větroňářských kategorií. takže je to na vás! :D

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 13:33 
Mazák
Mazák

manta píše:

Ahoj všichni! Vzhledem ke kolizi s jinou akcí se mění termín!
Co by jste řekli na setkání R.E.S. dne 14.4.2018?
Pokud bude zájem, je ochoten se toho ujmout náš klub LMK Králův Dvůr, a poskytnout letiště v Hostomicích pod Brdy. Méme i podporu jednoho z trenérů větroňářských kategorií. takže je to na vás! :D

Luboši 14.4. jsou RCVS v HB!

PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 14:11 
Mazák
Mazák

14.4. si to užijte, já jsem na F5J v Szegedu (Eurotour a navíc první nominační akce české repre).
Fakt ale je, že z lidí přihlášených v Szegedu asi jen já bych jel i na RES setkání, takže zrovna tato akce nemá vliv nijak extrémní. Ale jestli jsou navíc i nějaké RCVS, tak to už je problém větší :-(

PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 15:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

tomashr píše:
14.4. si to užijte, já jsem na F5J v Szegedu (Eurotour a navíc první nominační akce české repre).
Fakt ale je, že z lidí přihlášených v Szegedu asi jen já bych jel i na RES setkání, takže zrovna tato akce nemá vliv nijak extrémní. Ale jestli jsou navíc i nějaké RCVS, tak to už je problém větší :-(

Termíny se hledají velmi těžce. Navíc, nabídl jsem se , že něco uspořádám. Jenže to nechci dělat sám a jsem rád, že mne podpoří lidé v klubu. A právě proto jsem to musel přesunout na tento termín. Ano jsou VSky v Havlíčkově Brodě. To mne ale moc netrápí. Na našem letišti naopak v tomto termínu VSky také pořádáme a to dokonce dvou soutěž. Chceme to zkombinovat, Bude možnost srovnání , porovnání pravidel a diskuse.
Bohužel není možné zavděčit se všem a sezona je nabytá.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 19:37 
Mazák
Mazák

manta píše:
Termíny se hledají velmi těžce. Navíc, nabídl jsem se , že něco uspořádám. Jenže to nechci dělat sám a jsem rád, že mne podpoří lidé v klubu. A právě proto jsem to musel přesunout na tento termín. Ano jsou VSky v Havlíčkově Brodě. To mne ale moc netrápí. Na našem letišti naopak v tomto termínu VSky také pořádáme a to dokonce dvou soutěž. Chceme to zkombinovat, Bude možnost srovnání , porovnání pravidel a diskuse.
Bohužel není možné zavděčit se všem a sezona je nabytá.

Jasně Lubo, velké díky za to že jsi se tohoto úkolu ujmul, tak snad příště, když bude možnost zkusím RESka příští rok i u nás.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8