Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 77  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Dnes dostal Bolt poslední šanci :lol: , po té bouračce a mohutném vyztužení po ní už nelítá je z něj prostě Janek Jankovatej
a ať dělám co dělám, nemůžu se s ním domluvit..... vzdávám to odeberu mu střeva a budu je implantovat do nového Boltíka.
Takže zde je poslední sbohem :D


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 18:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
A jak jsi Pepino spokojený s Mustangem od Hackera?Já ho koupil pro kluka :lol: .chci tam dát pevný unašeč a kužel,ale mám obavu abych moc nelámal vrtule.Asi by lepší byla sklopka nebo gumičkový unašeč,ale to se mi moc nelíbí.Jak to vidíš ty?Dík!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Jardátor píše:
A jak jsi Pepino spokojený s Mustangem od Hackera?Já ho koupil pro kluka :lol: .chci tam dát pevný unašeč a kužel,ale mám obavu abych moc nelámal vrtule.Asi by lepší byla sklopka nebo gumičkový unašeč,ale to se mi moc nelíbí.Jak to vidíš ty?Dík!

Jardo ten mustang je super já ho od začátku měl na tvrdo na normálním unašeči a po pár horších přistáních to většinou neodnesla vrtule, ale osa motoru u těch NT byly ze začátku ty hřídelky dost bláto :D . Chce si to hlídat polohu vrtule při přistání aby byla v horizontu. Někdy to jde někdy ne .... pak se mění hřídel :lol: .
Asi bych ze začátku zvolil "Gumyčkový" unašeč je to trošku šetrnější a při většině horších přistání se vrtule stihne smýknout z osy.
Sklopka je také docela rozumná, zvláště při tom mírném plachtění :D co tyto combaty zvládnou, ale je to dražší varianta.
Každá varianta má něco do sebe, ale pro kombatění je nejbrutálnější klasický unašeč s tvrdou vrtulý .... to pak krásně proniká soupeřovým eroplánem :lol: :lol: :lol: , já tak mladýmu nakrájel mezka jak šunkovej salám v lahůdkářství :D .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 23:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No... pár těchhle EPP kombatů jsem létal... a lámaly se jen oranžové GWS. Poctivé APC jen výjimečně a na orání byly vhodné TGY Sport (i když ty bych nedoporučoval, jsou těžké, žerou a moc netáhnou). Vždy jen pevné unašeče. Nepamatuji že by se ohnula hřídel motoru :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 15:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
pepinozbrna píše:
Dnes dostal Bolt poslední šanci :lol: , po té bouračce a mohutném vyztužení po ní už nelítá je z něj prostě Janek Jankovatej
a ať dělám co dělám, nemůžu se s ním domluvit..... vzdávám to odeberu mu střeva a budu je implantovat do nového Boltíka.
Takže zde je poslední sbohem :D


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Jsem to ale kus koně :lol: , na to včerejší video jsem se několikrát podíval a všiml jsem si něčeho co jsem při létání neviděl.
Ten model prostě "houpe" jako koník :D . Jo kde je logika,matematika i fyzikální zákony :roll: :roll: :roll: .
Když člověk naloží modelu na zadek, měl by tu stejnou váhu dát i do předu,....... :lol: :lol: :lol:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Jo, já když jsem začínal, tak jsem na nějakém začátečnickém videu od FliteTestu viděl doporučení "Always check your CG". Samozřejmě jsem na to pak zapomněl, protože proč by se na letadle mělo něco měnit, žeano. Až do okamžiku, kdy se mi FT Mini Arrow po odhozu naprosto neřiditelně zapíchla do stromu. Stačilo posunout baterku o centimetr dopředu, a najednou bylo to samé letadlo naprosto ideálně řiditelné[*]. Od té doby kontroluju těžiště fakt před každým letem, a to i po "mezipřistání" bez dalších změn.

[*] Teda "ideálně řiditelné" je eufemismus. Moje Mini Arrow není autostabilní, po naklonění má tendenci (slabou ale přece) se naklánět čím dál víc. Nevím jestli je to vlastnost samokřídel, nebo čím to vlastně je. Jinak se mi s tím lítá velmi dobře, a je to jediné moje letadlo, se kterým jde lítat i při silnějším větru.

EDIT: abych nebyl off-topic: koupil jsem dítěti toho Foxe, tak třeba časem taky budu házedlo předělávat na RC.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 12:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
pepinozbrna píše:

Jsem to ale kus koně :lol: , na to včerejší video jsem se několikrát podíval a všiml jsem si něčeho co jsem při létání neviděl.
Ten model prostě "houpe" jako koník :D . Jo kde je logika,matematika i fyzikální zákony :roll: :roll: :roll: .
Když člověk naloží modelu na zadek, měl by tu stejnou váhu dát i do předu,....... :lol: :lol: :lol:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



No, mě hlavně zaráželo, že jsi měl podezření na poškozený přijímač a přesto jsi se chystal dát "střeva" do nového stroje.
A drak rozkrájet a vyhodit ?
Přitom zrovna na draku není moc co poškodit, resp. není problém odhalit deformaci a drak doladit.
Takže gratuluji za záchranu " za pět minut dvanáct". ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Steve píše:

Steve samozřejmě když jsem napsal že mám podezření na přijimač, že bych použil do dalšího modelu vše ostatní mimo něj.
Myslím že to má logiku i když jsem to přímo nenapsal :D . Ale určitě díky za postřeh.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 18:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 888
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, těžiště trochu dopředu a nějak nakroutit trochu negativy na křídlech. Hezký NOvý rok Joker


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 18:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Nepatřím k lidem co zrovna 2x prožívají Silvestr :lol: .
Přesto mám rád když se jde do nového roku s čistým štítem a uklizeným stolem,.... aspoň v dílně tedy :lol: .
Tak jsem dnes dodělal dalšího ze série "prcků", s hrdým názvem :arrow: F u n R a y :arrow:
Příloha:
3.FunRay.jpg
3.FunRay.jpg
[ 142.96 KiB | Zobrazeno 1838 krát ]



Jedná se model Bolt s některými drobnými změnami.
Výškovka byla přesunuta z horní části směrovky dolů, směrovka má upravený tvar podle funRaye a zvětšenou plochu.
Použil jsem silnější 10g motor Hextronic a váhou už tolik nešetřil.

Co to udělá za letu uvidíme příští rok :D .

Takže dámy i pánové, přeji vám ať je ten nový rok 2018 aspoň tak dobrý jako byl ten letošní. Pepíno


Přílohy:
01.FunRay Spodní strana.JPG
01.FunRay Spodní strana.JPG
[ 116.65 KiB | Zobrazeno 1890 krát ]

02.FunRay Spinká.JPG
02.FunRay Spinká.JPG
[ 107.27 KiB | Zobrazeno 1890 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Počasí záletu FunRaye zatím nepřeje :D , tak jsem se pustil do dalšího modelu.
Tento stojí na ebay cca 5 dolarů u nás v obchodě cca 200,-Kč.
Po prvním rozbalení jednoznačná rada kdyby mne chtěl někdo napodobovat.
Příloha:
0.jpg
0.jpg
[ 398.78 KiB | Zobrazeno 1786 krát ]



Proč? Viděl jsem už pár nepodařených výlisků ve stavebnicích, ale komplet vše zkroucené s tím jsem se setkal poprvé.
Možná to udělal číňan úmyslně aby to pěkně kroužilo v náklonu a dítěti neulétlo daleko :lol: :lol: :lol: .
Když už jsem to ale koupil, tak se to pokusím i dodělat a třeba z toho něco bude :D .
Úkol č.1 byl pokusit se vše srovnat, tlakem i teplem a dostat vše tak trošku do použitelného stavu.
Sám se nechám překvapit jak to dopadne :D .


Přílohy:
4.Všechno je pokroucené.JPG
4.Všechno je pokroucené.JPG
[ 84.37 KiB | Zobrazeno 1786 krát ]

5.Rovnání tlakem i teplem.JPG
5.Rovnání tlakem i teplem.JPG
[ 81.85 KiB | Zobrazeno 1786 krát ]

7.Postup 1 odpoledne 2.JPG
7.Postup 1 odpoledne 2.JPG
[ 84.57 KiB | Zobrazeno 1786 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 17:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ach jo, pri tech zavazich hozenych na ten cinsky s prominutim bordel se pozastavuji nad účelem toho vseho snazeni.A pri tom tady existuji pekne domaci modely
http://www.azero.cz/hazedla/17-model-hazedla-song.html
Nebo balzovky od Hiesboka. Pripadne mi to jako nejake hodinky z Ciny za dva dolary, ktere jsou rychlesi o dve hodky za tyden. Jedine co ocenuji jsou schopnosti pillota, ktery ten cinsky smejdik udrzi lufte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
HONZIK 22 píše:
Ach jo, pri tech zavazich hozenych na ten cinsky s prominutim bordel se pozastavuji nad účelem toho vseho snazeni.A pri tom tady existuji pekne domaci modely
http://www.azero.cz/hazedla/17-model-hazedla-song.html
Nebo balzovky od Hiesboka. Pripadne mi to jako nejake hodinky z Ciny za dva dolary, ktere jsou rychlesi o dve hodky za tyden. Jedine co ocenuji jsou schopnosti pillota, ktery ten cinsky smejdik udrzi lufte.

Honzo máš pravdu jsou to čínský šmejdy, ale o to je to větší výzva :D
Proč né raději kvalitní české modely? Stačí si je postavit vedle sebe a třeba ti to odpoví samo.
A proč to všechno?
Řekl bych že je to zvídavost a chuť dokázat sám sobě udělat z dětského házedla, něco úplně jiného, co ani ten Číňan nezamýšlel.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Zálet mini FunRaye.
Počasí bylo na nic vítr, polojasno a nevlídno. Přesto touha zjistit co to udělá v praxi byla silnější a zvítězila :D :D :D .
Jak to dopadlo lze vidět na videu :D .


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 20:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ty lopingy jsem uz nekde videl, moc bezva. Tento tuning se ocividne povedl.
https://youtu.be/EBogbV_6ReE


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz