Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 77  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 30.05.2018 7:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
jyrry píše:
Jinak deskové EPP je opravdu EPP (Expandovaný PolyProplylen) a pravděpodobně dost podobné materiálu těch pidivětrůňků...


Ale tohle nejsou výřezy z desek, tohle je pokud jsem se dobře koukal vyfukované do formy. Jestli to nebude EPO (Expandovaný PolyOlefin). Ale nevím, v ruce jsem to neměl. Třeba Sky Surfer je téměř určitě EPO.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 30.05.2018 7:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
YenyaKas píše:
Ale tohle nejsou výřezy z desek, tohle je pokud jsem se dobře koukal vyfukované do formy.
Bylo by vhodne dobre precist ten prispevek od TomasC z podelka, cas 11:46.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.06.2018 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Dnes jsem se tedy hecnul a trošku na "Lidlu" zapracoval.
Kdybych ho chtěl jako svaháček bylo by hotovo, ale neni :lol: :lol: :lol:
Ještě mu přidám motor a pak to už bude hotovo.
Příloha:
A7.Finale zatím Svahák.jpg
A7.Finale zatím Svahák.jpg
[ 148.39 KiB | Zobrazeno 1837 krát ]



Přílohy:
A2.Osadit serva,táhla a páky.JPG
A2.Osadit serva,táhla a páky.JPG
[ 90.06 KiB | Zobrazeno 1837 krát ]

A3.Vše poskládat v kabině.JPG
A3.Vše poskládat v kabině.JPG
[ 63.18 KiB | Zobrazeno 1837 krát ]

A6.I ze spodu.JPG
A6.I ze spodu.JPG
[ 167.61 KiB | Zobrazeno 1837 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2018 16:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Poslušně hlásím že Lidl je ve Finále.
Příloha:
mini glider Black Widow Lidl.jpg
mini glider Black Widow Lidl.jpg
[ 188.17 KiB | Zobrazeno 1761 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2018 19:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím Brněnskýpepino,tak doufám že se pobavíš s čelním motorem víc jak já s motorem na pylonu. Včera první zálet s tímto pohonem a moc mě to nenadchlo,bylo to nějaké líné,asi ten pylon má velký odpor,nemazlil jsem se s ním a nezabrušoval ho.Bylo to spíš takový oddechový polítání,dnes jsem si to zopakoval a padlo rozhodnutí že tam vrátím EDF


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 5:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Drátku sám jsem na to moc zvědav ale říkám vzhledem k tomu zvolenému pohonu jsem to i vyztužil takže doufám že to poletí :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2018 17:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Tak už jsem taky rozhodnutý že nějakého mrňouse omotoruji,ale nějak nevim kterého vybrat,sešel se tady slušný výběr.Chlapi,který je podle vás ten nejlepší,co se týká letových vlastností a jednoduchosti stavby?nejvíc se mi asi zatím líbí minisolius od MPX,tak budu vděčný za každou radu.Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2018 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já mám neomotorovaného Mini Foxe od Multiplexu, a jako házedlo stojí dost za houby - moc to nelítá. Tak bych i pro omotorování volil něco jiného.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 4:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Omotoroval a pak odmotoroval jsem "pidifoxe" (viz. začátky vlákna) a připomenul si kouzla svahového létání na důlní haldě u Tuchlovic:
https://www.youtube.com/watch?v=4_kCJXhzgl4&
On ten prevítek zrovna dobře neklouže, stabilita také nic moc ale na 40 minut vyblbnutí to tak nějak stačilo, chce to vítr tak kolem 4m/s; foukalo to chvílemi tak 6m/s a to už na něj bylo moc i když jsem ho "naložil" kamením :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 4:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Jardátor píše:
Tak už jsem taky rozhodnutý že nějakého mrňouse omotoruji,ale nějak nevim kterého vybrat,sešel se tady slušný výběr.Chlapi,který je podle vás ten nejlepší,co se týká letových vlastností a jednoduchosti stavby?nejvíc se mi asi zatím líbí minisolius od MPX,tak budu vděčný za každou radu.Předem děkuji.

Za mne určitě nejlepší bude ten mini Solius od MPX dle tvého výběru. Je to jediný ze všech těch modelů co má trošku větroňářské křídlo. Všechny ostatní mají křídla ale EasyStar. Takže pokud chceš aby to trošku klouzalo šetřit na váze co to půjde :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 6:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pepinozbrna píše:
... mini Solius od MPX dle tvého výběru. Je to jediný ze všech těch modelů co má trošku větroňářské křídlo. ...

Mám za to že tyhle pidipotvory nebudou nikdy klouzat uspokojivě. Má to malou hloubku křídla na to aby tam fungovala "normální" aerodynamika a plošné zatížení s RC se asi nepovede dostatečně malé (s rozumnými náklady). Možná by pomohlo křídlo řezané horkým drátem - "chlupatý" povrch má příznivé účinky u těch malých hloubek profilu...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 6:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Tak dík za všechna doporučení,půjdu do minisoliuse.Pokusím se aby byl co nejlehčí,nějakou alespoň malou klouzavost bych uvítal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 7:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ad Lidl vetroň - Podľa mňa je za tým úplne normálne vynásobená čelná plocha úplne normálnym cx, malá hmotnosť čiže malá energia na 1 meter výšky a rovnako na m/s rýchlosti po hodení/vystrelení.. Proste to nie je kompozitový brus, ale deťom to vôbec nevadí. Bublinkový povrch z formy na turbulentné obtekanie stačí a je odolnejší ako po rezaní drátom.
A na svahu alebo s dnešnými baterkami a motormi to nemusí vadiť ani dospelým, len nesmú čakať že prelietajú orla v slabej termike.
Najväčšou brzdou na tom Lidl klzáku je odtokovka krídla, a možno ešte chvostové plochy. To je ale nutná daň za snahu o nezničiteľnosť, tenšie by sa to hneď potrhalo keď sa o to deti naťahujú na ihrisku.. Letí to podľa mňa dostatočne dobre, už som liezol na stromy a hľadali sme ho vo vyššej tráve - povedal by som že práve tak akurát aby to fakt neuletelo..
V porovnaní s čistejšie prevedeným ale maličkým MPX Fox to letí o dosť lepšie.
Napriek tomu, na RC to prerábať nakoniec nebudem. Voľný model má svoje čaro. Skúsim len vlečný háčik či by to malý zvládol.

Do témy by asi teda viac pasoval ten mini Solius? Nejaké podrobnosti a dlhodobejšie skúsenosti? Neláme sa tomu chvost ("T" prevedenie = torzná námaha...?) prípadne netreba to v predu prehnane dovažovať?
Alebo niečo ešte iné? Videl som nejaký Guillow ale to je asi polystyrén (a navyše vyzerá strašne..)..?
Aj som našiel Bolt hádzadlo z úvodu vlákna (znovu som si ho prechádzal..) ale u nás je vypredané.
Je to len môj pocit že napriek podobnému rozpätiu tam bude dosť podstatný rozdiel vo vhodnej hmotnosti/vybavení?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 9:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.3.2013
Příspěvky: 41
Už se to bastlí , minisolius s RC vybavením na poletování okolo sebe a odhoz kruhovým hodem zábava pro pětiletého osmnáctiletého a čtyřiceti sedmiletého kluka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 9:16 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Takto to funguje....


Přílohy:
4c1cda0852fbcfb043e01cd916550b88.jpg
4c1cda0852fbcfb043e01cd916550b88.jpg
[ 76.62 KiB | Zobrazeno 1503 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz