Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 77  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 24.08.2019 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Mě uspokojivě litá X16 z hobbykingu a ta je menší :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 24.08.2019 12:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No já jsem se pokoušel o LPHA JET ,osadil jsem ho jak jsem předeslal normálními komponenty i motorem a neuspěl jsem ale mám ho pořád na skříni a určitě ho časem překopu na déltu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.08.2019 17:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Co znamená normální komponenty i s motorem?

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.08.2019 8:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Už jsem taky letěl! :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.08.2019 10:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jak jsem psal REXI tak jsem do té ALPHY nacpal normálně řečeno od serv,réglu,motoru,přijímače až po baterii vše ve velikost XXL,žádné mikro protože se mi nechtělo investovat ,pro mně to byl zas jen pokus za pár kaček :roll: a jak pravil pepíno na mě je to moc mrňavé a požadovaný let se nedostavil :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.08.2019 11:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Njn, u takových prcků to zbytečně s váhou nepřehánět, pak to líp a snadněji létá

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.08.2019 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
:-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.09.2019 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Na Rané
http://kolmanl.info/?show=show_txt&alia ... 0901110436


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.09.2019 19:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pozdrav z Řecka za prijemne pocteni i obrazky Liborovy a vsem Lidlistum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.09.2019 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Pěkně udělaná videa. Pár dotazů:

- trup jsi teda nakonec něčím vyztužoval?

- nebylo by z hlediska stability, vůlí, i zátěže serv lepší mít osu otáčení křídel spíš v těžišti nebo i kousek před těžištěm, než takhle uprostřed?

- Pepino na svém videu trochu rovná uši křídla - tvoje má původní tvar, nebo jsi to taky nějak upravoval?

Mám tady Mini Foxe od Multiplexu, koupil jsem to dítěti, a nelítá to přesně jako v tvém prvním videu. Zkoušel jsem měnit těžiště i seřízení, ale moc to nepomáhalo. Tak přemýšlím, že bych to taky konvertoval na RC, možná i s motorem.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.09.2019 10:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Trup má v zadní části před VOP a pod VOP zespodu vlepený uhlíkový pásek na stojato, aby trup držel geometrii úhlu seřízení. Musel jsem u svého exempláře přiohnout ocas malinko nahoru a aby se ohnutí nevracelo a aby na seřízení letadla nemělo vliv třeba opření letadla o zeď, je tam ta výztuha.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.09.2019 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Uši jsem nechal tak, jak byly.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.09.2019 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Osa otáčení, zavěšení křídel:
- na stabilitu to nemá žádný vliv
- z hlediska vůli v mechanizmu natáčení křídel je nejlepší co největší vzdálenost mezi osou otáčení a čepem v páce serva, proto mám páku serva směrem dopředu
- se vzdalováním zavěšení křídla dozadu rostou síly na čepu páky serva od klopivého momentu křídla

Poloha osy otáčení křídla (a jeho zavěšení) v polovině hloubky křídla je nějaký kompromis, který evidentně dobře funguje.


Naposledy upravil Libor dne pon 02.09.2019 11:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.09.2019 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
A abych odpověděl i na dotaz, který padl mimo toto vlákno. Motorizace tohoto letadýlka mě neláká, jeho kouzlo je pro mě v té jednoduchosti a svým způsobem v eleganci, jak se z házedýlka pro děti stane radiák a že to i s rádiem letí tak, jak to letí.

Motorizací to dost ztěžkne, rychlost naroste a je z toho stíhačka. Vím, že se mi to kecá, když bydlím na horách a okolo mám svahy, jinak to vidí někdo, kdo má kolem sebe placku. Ale to letadlo s motorem nemá žádnou dobrou vlastnost. Za "stejné peníze" se dá s motorem pořídit něco zábavnějšího, třeba:

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Je to samořejmě už mimo téma "Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP", ale to už je i letadýlko z Lidlu s motrem taky ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.09.2019 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Libor píše:
Osa otáčení, zavěšení křídel:
- na stabilitu to nemá žádný vliv
- z hlediska vůli v mechanizmu natáčení křídel je nejlepší co největší vzdálenost mezi osou otáčení a čepem v páce serva, proto mám páku serva směrem dopředu
- se vzdalováním zavěšení křídla dozadu rostou síly na čepu páky serva od klopivého momentu křídla

Díky. Já jsem to myslel tak, že osa otáčení příliš vzadu by měla podobný antistabilní efekt jako těžiště příliš vzadu - že prostě v určité poloze by malá změna jedním nebo druhým směrem vedla k tomu, že aerodynamické síly se budou snažit křídlo vychýlit ještě víc tím příslušným směrem, a tedy to bude jakoby zesilovat veškeré vůle, pružnosti, atd., směrem od té rovnovážné polohy.

Zatímco při ose otáčení víc vpředu by možná aerodynamické síly měly pořád tendenci vracet křídlo směrem ke středu, což je z hlediska vůlí a podobně daleko lepší.

Ale je vlastně pravda, že to není samokřídlo, čili klopivý moment tam bude pořád, takže asi ta antistabilní rovnovážná poloha možná bude někde úplně mimo pozici, ve které se křídlo při běžném letu nachází.

A taky tohle - možná ten efekt existuje, ale je zanedbatelný:

Libor píše:
Poloha osy otáčení křídla (a jeho zavěšení) v polovině hloubky křídla je nějaký kompromis, který evidentně dobře funguje.

Ještě teda - tady ten mechanismus s napojením páky serva na otvor v křídle který je několikanásobně dál od osy otáčení křídla - nechová se to v podstatě jako negativní expo? Že ten stejný pohyb na kniplu vede okolo středové polohy k výrazně větší změně polohy křídla než tentýž pohyb poblíž jedné nebo druhé krajní polohy? Je tohle nějak na modelu cítit?

(a jak teda dopadl test opravitelnosti?)

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Igor659 a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz