Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 77  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018 21:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Brašule, jsi nějaký rychlý ;-)
Já mám i černá pidiserva, heč!
Ale asi půjdu do klasiky.
Překvapuje mě, že ty HX-500 "jedou" i na jednočlánek. A kdyby přece jen.....jakou škodu to asi nadělá? Vždyť to leští... ;-)
Vypadá to, že by to zvládl i "desetigram", mám z čeho vybírat, však víš ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 10:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Rychlý - zrušil jsem výzkumná a věděcká pracoviště, projekční kanceláře - a přešel rovnou na výrobu, však víššš co tím myslím :D
JJ, jedou - nepátrám po detailech a jak se jim to líbí, ale ověřeno v praxi - s touto sestavou lítám v historikovi Pirate 870mm, dokonce 2 serva HXT500 a nikdy nebyl problém. Menší a větší serva by byla i černá - ale tahle mi příjdou akorátní.
A tenhle jednočlánek https://hobbyking.com/en_us/zippy-240ma ... tore=en_us se vždycky hezky kamkoliv vejde, a nemusím dělat šáchty - stačí 2x zabodnout nůž :-)

Tak kdo je další na řadě? S pozdravem "děti si mají kde hrát" Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 21:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Ahoj lidi,
prosím o odkaz na objednání poletovadla z Lidlu- nemůžu to najít.
Teda pokud už jste všechny nevykoupili...
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 23:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
pepinozbrna píše:
Jo a výchylky musím také zvětšit než to zatočí člověk by u toho usnul :lol: :lol: :lol:
Udělal jsem na Lidlu plovoucí křídla a tam teda problém s usnutím není :lol: Hned při prvním startu jsem chtěl korigovat malý náklon a v tu ránu jsem byl na zádech a na zemi. Musel jsem hodně zmenšit výchylky na dual rate. Jinak to lítá jak fík (na dvě serva a žádná táhla).

Pepino, mám asi o trošinku těžší motor a regl než ty, ale baterku 2S-800mAh mám až pod koncem křídla, přesto jsem musel dát 20g do ocasu :(
Můžeš mi prozradit nebo ukázat názorně, kde máš ukrytou baterku ty? Neumím si představit, jak ji dát víc dozadu.
Už jsem teda objednal další Lidl a lehčí motor, ale i tak by mne to zajímalo :D Díky předem.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 23:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Makey píše:
Ahoj lidi,
prosím o odkaz na objednání poletovadla z Lidlu- nemůžu to najít.
Teda pokud už jste všechny nevykoupili...
děkuji
Ten odkaz máš o stránku výše, ale už je zas vyprodaný.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 4:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
zelkar píše:
Udělal jsem na Lidlu plovoucí křídla a tam teda problém s usnutím není :lol: Hned při prvním startu jsem chtěl korigovat malý náklon a v tu ránu jsem byl na zádech a na zemi. Musel jsem hodně zmenšit výchylky na dual rate. Jinak to lítá jak fík (na dvě serva a žádná táhla).

Pepino, mám asi o trošinku těžší motor a regl než ty, ale baterku 2S-800mAh mám až pod koncem křídla, přesto jsem musel dát 20g do ocasu :(
Můžeš mi prozradit nebo ukázat názorně, kde máš ukrytou baterku ty? Neumím si představit, jak ji dát víc dozadu.
Už jsem teda objednal další Lidl a lehčí motor, ale i tak by mne to zajímalo :D Díky předem.

Ahoj fotím poměrně vše ale zjistil jsem že obrázek i s baterkou nemám :D přiložený obrázek ale situaci snad ukazuje.
Ono hodně záleží na tom kde se řízne čumák :lol: . Pokud ho máš blíže ke kabině vychází mi z toho že při obdobné váze osazení budeš mít těžiště více vzadu než já. Další varianta je i umístnění serv vzhledem k těžišti. Je to prostě malá Lídlovská Laboratoř :lol: .


Přílohy:
2b.Dál jsem to už nefotil bo nic nefungovalo.JPG
2b.Dál jsem to už nefotil bo nic nefungovalo.JPG
[ 98.08 KiB | Zobrazeno 2188 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 11:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Ahoj lidi, to mi teda prozradte, jak to děláte, že si jej můžete objednávat?
Co si čtu toto vlákno, tak tam pořád píšou vyprodáno... To si to nějak rezervujete, nebo jak?

Edit: Tak jsem ted volal na zákaz. centrum a prý by se měl znovu objevit během srpna...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Fakt je že je to zajímavé :roll:
Nás postižených je jen pár a nevěřím tomu že dokážeme vždy vykoupit kompletní dodávku z Lidlu :lol: :lol: :lol: .
Zas tak velká pecka to jako házedlo také neni, že by to lidi vykoupily na dovolené.
To spousta házedel i levnějších létá mnohem lépe.
Je to prostě záhada mezi Nebem a Lídlem :lol: :lol: :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 18:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
No když se podíváš na YouTube, jsou tam Lidlu XL mraky, asi to modeláři všech zemí stíhají vykoupit :lol:
Dovolím si podělit se o pár zkušeností:
Není dobrý nápad nechat černá křídla bez polepů - dvakrát jsem to z dálky blbě přečetl a praštil s tím. Trup na hadry se dá slepit v pohodě, díru v oslabeném trupu (kterou odešla baterka) jsem vyztužil "na prásáka" prosycenou kobercpáskou. Mám taky zatím těžké vybavení, brutálně jsem dovažoval ocas, takže jsem to dotáhl až na cca 400g. Kupodivu v dnešním bezvětří to i s takovou váhou lítalo jak fík (na sklopce 9x6). Dokonce díky setrvačnosti těžký Lidl skvěle klouže - drží rychlost a ujede metr nad zemí klidně 50-70m, takže jsem přistával i na třetí pokus :D To je při centimetr tlusté odtokovce až neuvěřitelné!
Plovoucí křídla chodí výborně. Při obvyklé diferenciaci se to ale v zatáčce propadá (což mě taky mohlo napadnout), je potřeba diferencovat obráceně (odtokovka víc dolů než nahoru).
K opravám: materiál není ani EPP ani klasické EPO - je houževnatý a po ráně úlomky dobře drží původní tvar. Trochu hůř na tom drží vteřiňák.
Jsem šťastný, že jsem si včas objednal ještě dva kousky (zítra tu budou), můžu se vyblbnout :mrgreen:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 21:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Odhadoval bych to tak,že LÍDL tento artikl neobjednává po stovkách kusů ale jen po desítkách a stačí když si tady pár nemocných z nás koupí 1-2 kusy a je po zásobách ,kdyby to objednávaly ve velkém tak by to rozhodily po kšeftech ale to se neděje protože ve velkém o to není asi zájem. :idea:Jsem opoměl že někteří jedinci kupují i 3ks najednou 8O :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 22:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dneska odpoledne jsem se do toho konečně taky dal a teď se můžu pochlubit připraveností k záletu:
Příloha:
svah_lidl_01.jpg
svah_lidl_01.jpg
[ 55.02 KiB | Zobrazeno 1984 krát ]


Zaujala mně ta křídlohýbací koncepce, ale nelíbila se mi tam ta serva "venku" a čnějící táhla, tak jsem to udělal trochu jinak:
Příloha:
svah_lidl_02.jpg
svah_lidl_02.jpg
[ 94.21 KiB | Zobrazeno 1984 krát ]


Serva jsou skrytá v "centroplánu" a trny v křídlech zapadají do drážek v pákách serv:
Příloha:
svah_lidl_03.jpg
svah_lidl_03.jpg
[ 107.58 KiB | Zobrazeno 1984 krát ]


Tady je to vidět zblízka, trny jsou ukotvené v 0,5mm sklotextitové destičce; spojovací tyčka je sklolaminát průměr 4mm z nějakého rozbitého draka, uložená v plastové trubce:
Příloha:
svah_lidl_04.jpg
svah_lidl_04.jpg
[ 93.48 KiB | Zobrazeno 1984 krát ]


Zatím jsem křídla pojistil proužky Skytexu, díky jeho pružnosti se to hýbe ale nepustí křídla od sebe; až zjistím že to budu chtít rozebírat, předělám to asi na gumičky:
Příloha:
svah_lidl_05.jpg
svah_lidl_05.jpg
[ 127.3 KiB | Zobrazeno 1984 krát ]


V kabince je toho trapně málo; bude to asi jen svahový větroň. Aku je 2000mAh LiIonka z vrtačkového akupacku Lidl (jak jinak :-D), těžiště vyšlo tak nějak tam kde bych ho předpokládal:
Příloha:
svah_lidl_06.jpg
svah_lidl_06.jpg
[ 61.66 KiB | Zobrazeno 1984 krát ]


Hmotnost je snad tak akorát; kdyby to na svah bylo málo, přidat se dá vždycky.
Příloha:
svah_lidl_07.jpg
svah_lidl_07.jpg
[ 77.43 KiB | Zobrazeno 1984 krát ]


Seřízené to mám tak nějak od oka, expo 60% jak na výškovce tak na křidélkách. Serva jakási 10g analogová, vykuchaná z klapek F8F (nepotřebuje je).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 23:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
jyrry píše:
nelíbila se mi tam ta serva "venku" a čnějící táhla ...
… spojovací tyčka je sklolaminát průměr 4mm z nějakého rozbitého draka, uložená v plastové trubce
Mám to - podobně serva v centroplánu, žádná táhla - trn v křídle, akorát vpředu. Spojkou jsou dvě uhlíkové trubičky do sebe. Zajištění křídel mám matičkami na vlepené kousky šroubu v koncích spojky - spolehlivé, ale blbé na rozdělávání.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 4:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Jura opět nezklamal na rozdíl ode mne, Nekecá a Dělá :lol: . Pěkná a čistá práce ostatně jako vždy :D .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 5:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak jsem to klouznul a prekvapilo mne jak je to tupe na rizeni a musel jsem hooodne tahat.
Kde prosim mate teziste? Ja cca v 1/3 hloubky kridla... :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 10:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Dost jsem bojoval, abych dostal těžiště tam, co bylo původně, tj. 65-70mm. Když bylo víc vpředu, lítalo to naprd. Ale já mám motor, pod motorem to tupé určitě není :lol:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Boro a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz