Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2016 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
LV píše:
Marto, nemmyslis vazne,ze? :mrgreen:


myslím to naprosto vážně, přesně na ten problé jsi lehnul pokud se nepletu i ty--pouze jsi v rámci zodpovědného starajícího se modeláře své přijímačovky vybil a pak je dal do era nenabité--vybité--na odstartování to stačilo--bohužel jen na odstartování.

o svém řešení nemíním fakt s nikým diskutovat, jen ho zminuji, jak to řeším já--jak to řeší jiní mě jen zajímá, pokud mi to přijde blbuvzdornější, než jak to mám já---na nějaké---to se musíš o to starat--na to fakt neslyším--slyším jen na to---i kdyby ses nestaral,nebo pochybil ještě máš nějakou zálohu.

nemíním to dál rozebírat, jak to mám pořešené já mi vyhovuje a funguje mi to.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2016 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tomaasz píše:
Cyklovat NiMh baterie po každém cyklu považuji za zbytečnost.


já je v podstatě mraky let už pouze dobijim,--tím eliminuji tu možnost--variantu, že je omylem pouze vybiji--při ceně bratru když přeženu 300kč za ty přijímačovky mi vubec nezajímá, že jim snížím nějakou životnost--jakou? že nevydrží 20 let, ale pouze 10 :lol:

kolega vyhazuje přijímačovky maximálně po 4 sezonách a vubec neřeší, co ještě dávají , nebo nedávají--to mě přijde zbytečné, nic méně nové je nové.

PS: já tady pouze zodpovídám dotaz, jak lítat na přijímačovky a jaké a nepadat, já to osobně pořešené mám jak jsem psal ---já se tady ohledně přijímačovek na nic neptám a neptal a jak jsem určitě i v prvním příspěvku psal, vubec nemíním s někým prodiskutovávat moje řešení--taky mu nerozmlouvám to jeho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2016 21:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
tomaasz píše:
pro jimi-m

Imax B6 ukazuje velikost dodaného náboje vpravo na spodním řádku displaye - údaj je v mAh. Cyklovat NiMh baterie po každém cyklu považuji za zbytečnost.


Není to tak moc pravda, respektive tento údaj je zcela nevypovídající, pokud balancuji. Nabíječ totiž neumí přesouvat náboj z jednoho článku na druhý, ale když je článek víc nabitý, tak ho začne vybíjet a toto se už od dodané kapacity neodečítá. Takže když to přeženu, tak do baterie s 2A kapacity klidně nacpu 3A... Tedy dle údajů na displeji... Jak se to chová při normálním nabíjení bez balancéru nedokážu říct, to nemám vyzkoušené...

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 11:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 253
Pepine nechtěchtěl jsi napsat nezodpovědných ?Před letem si baterky ověřím . Lítám pouze elektry a pokud bych nemě Nicd baterie tak mu dám třeba Lipolku 3s 3000mAh a spínaný bec od Jetiho na ktrém je možnost nastavení výstupního napětí .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 11:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 253
Jinak Jimi je jedině dobře že se snažíš získat zkušenosti a poučit se z chyb .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 13:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Pro: "pepin" Řešení, které jsi popsal "sob 01.10.2016 13:26" ti funguje pro případ
hlavní MiMH (Uhl.) vybitá těsně na napětí pod BEC mínus 0.7 V (úbytek na Si diodě).
Zatím jsi nepotkal závadu typu: "hlavní accu nebo přívody od něj totálně ve zkratu ".
(= díra v hlavní nádrži, veškeré palivo ze zálohy jde ven-vniveč). Aby byl pokryt
i tento typ závady, musely by oba zdroje jít na zařízení přes oddělovací (součtové) diody.
Nebo jsem něco někde přehlédnul? (Přidáním článku nebo BEC by se muselo posunout Uhl.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
pepin píše:
přesně na ten problé jsi lehnul pokud se nepletu i ty--pouze jsi v rámci zodpovědného starajícího se modeláře své přijímačovky vybil a pak je dal do era nenabité--vybité--na odstartování to stačilo--bohužel jen na odstartování.

Ale to práve nebolo o starostlivosti, zodpovednosti, ale o lajdáckosti. Nerozmýšľal som a miesto nabíjania pred štartom som dal vybiť...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jimi-m píše:
Není to tak moc pravda, respektive tento údaj je zcela nevypovídající, pokud balancuji. Nabíječ totiž neumí přesouvat náboj z jednoho článku na druhý, ale když je článek víc nabitý, tak ho začne vybíjet a toto se už od dodané kapacity neodečítá. Takže když to přeženu, tak do baterie s 2A kapacity klidně nacpu 3A... Tedy dle údajů na displeji... Jak se to chová při normálním nabíjení bez balancéru nedokážu říct, to nemám vyzkoušené...

Trochu si uprac v hlave. Balancujú sa iba články LiPol, LiFe (menej potrebné), LiIon (takmer zbytočné). Pri LiXx do batérie s kapacitou 2Ah nidy nenacpeš 3Ah. To platí aj pre NiXx. Iba pri NiXx sa časť energie ktorá pretečie nabíjadlom premení na teplo a preto máš pocit ,že do nich vlezie viac ako majú kapacitu. Perpetum sa však nekoná. :wink:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Příloha:
P1170365.JPG
P1170365.JPG
[ 76.36 KiB | Zobrazeno 1437 krát ]



Příloha:
P1170364.JPG
P1170364.JPG
[ 81.38 KiB | Zobrazeno 1437 krát ]



u elektroletu tu diodu dám na výstup becu z reglu

diodu používám nějakou 6A s poklesem napětí tuším O,5v používanou pro srážení napětí z 2 life článku, když se používají jako přijímačovky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
LV píše:
Ale to práve nebolo o starostlivosti, zodpovednosti, ale o lajdáckosti. Nerozmýšľal som a miesto nabíjania pred štartom som dal vybiť...


mě se to už taky podařilo, ale naštěstí jsem sednul, zrovna tak se mi podařilo--přez noc nabijet poctivě desetinou , druhý den hodit ero do vzduchu a zjistit, že baterie je v háji--odešel jeden ze 4 článku, používal jsem nicd sanyo, ale i když byli nový, jeden článek prostě odešel--od té doby už na nabijení desetinou prdim, pěkně tam peru minimálně 1A, když jsou baterky v pohodě, tak mám pak za chvíli nabito hned před létáním--když nejsou--tak hned nabiječka při té 1A řve, bo nesmyslně vyskočí na displey na tom 4 článku napětí třeba na 8 voltu.

takovej chytrák---se starám a jsem zodpovědný, na to fakt neslyšim,to nechám těm, co si tu hubu ještě nenabili, nikdo není neomylnej .

stačí, aby na chvilku vypli proud, nabiječ se vypne a už nenaběhne a ty v pohodě ráno sáhneš po baterkách s tím, že musí být logicky nabité---to se mi stávalo kdysi na Rané v karavanu každou chvilku, bo tam bývala elektrika v totálním bordelu a nakonec jsem to řešil raději autobaterií, kterou jsem dobijel autonabiječkou a modelářskou nabiječku krmil z té autobaterie, bo ty pojistky tam lítali zvlášt při dešti, jak měli lidi přípojky ke karavanum v bordelu každou chvíli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2016 14:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
jimi-m píše:
... Možná tam dám klasickou lipolku a Ubec. To je jistě bezpečnější, navíc to těch 5V pak bude mít furt...

Je i není. :roll:
Nedávno tu byla taková diskuse viewtopic.php?f=39&t=78597.
Přečti si to! Podstata je ale v tom, že pitomej bzučák zkratoval svými nekvalitními vývody celou 5V palubní síť za BECem. No aten BEC na to zareagoval tak, že se odpojil (jeho vlastní ochrana), čím ale neochránil ani model a nakonec ani sebe. :lol: Kdyby tam nebyl BEC, ale přímo tvrdé baterky, tak by ty dráty k tomu bzučáku nejspíš shořely, nikláky by to utáhly a model by nejspíš zůstal nadále ovladatelný. A to nejen v případě bzučáku, někdy jdou do zkratu i servo-zesilovače serva, pokud je to např. servo směrovky, tak při troše štěstí se s tím taky dá přistát. :wink:
Takže já bych se velmi rozmýšlel zda 4-článek NiCd nebo 3sLiPol+BEC. Já jsem zastánce klasiky. BEC je jen další zbytečné "kurvítko" v modelu. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2016 14:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
pepin píše:
...starání o baterky je totální blábol...
... své přijímačovky vybil a pak je dal do era nenabité...
... nemíním to dál rozebírat ...

Ale Ty jaksi nelogicky porovnáváš nedbalost s pečlivostí. 8O Přece to, co uvádíš jako argument, není starání se, ale lajdáctví! :lol:
Jinak ale souhlasím, já taky před nabitím Ni-MH nevybíjím. ale pouze dobíjím do plna. Zvlášť u více článkových baterii totiž při společném plném vybíjení reálně hrozí, že se slabší články podvybijí až příliš (dokonce až k přepólování), a to té baterce ublíží daleko víc než kdyby se necyklovala vůbec. Když dělat kompletní cykly, tak jedině ji rozebrat na jednotlivé články, anebo si udělat servisní konektor podobně jako u litiovek a dělat to po jednom článku přes něj.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2016 16:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ještě dodatek k tomu BECu a Lithiovkám pro napájení palubní sítě.
Když už používat pro napájení dvoučlánkový lithiový akumulátor, tak nejlepší je spolu s ním zakoupit všechna serva s označením Hi-Voltage, která jsou na toto vyšší napětí stavěna, no a pak to půjde zas bezpečně, normálně bez toho zbytečného BECu. :wink:
Čím je instalace jednodušší, tím je nakonec bezporuchovější a bezpečnější. 8)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2016 17:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
LV píše:
Trochu si uprac v hlave. Balancujú sa iba články LiPol, LiFe (menej potrebné), LiIon (takmer zbytočné). Pri LiXx do batérie s kapacitou 2Ah nidy nenacpeš 3Ah. To platí aj pre NiXx. Iba pri NiXx sa časť energie ktorá pretečie nabíjadlom premení na teplo a preto máš pocit ,že do nich vlezie viac ako majú kapacitu. Perpetum sa však nekoná. :wink:


Však já ale mluvím o lipolkach... Samozřejmě že nimh článek nebudu balancovat, ani na to nemá konektor... :mrgreen:

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do svaháka
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2016 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jimi-m píše:

Však já ale mluvím o lipolkach... Samozřejmě že nimh článek nebudu balancovat, ani na to nemá konektor... :mrgreen:

A kto sa v tom má vyznať? Si prečítaj na čo a ako si reagoval...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Naposledy upravil LV dne sob 08.10.2016 7:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz