Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 12:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.3.2014
Příspěvky: 34
Bydliště: KRYRY
Ahoj všichni, už dlouho mne zajímá jestli u nás někdo létá s uvedenými polomaketami na svahu. Chtěl bych se do něčeho podobného pustit a rád bych u toho nebyl sám. Je jasné, že nelétají tak dobře jako klasické větroně a že u nás běžně nejsou "silné" podmínky pro svahové létání mimo pár lokalit. Ale chtěl bych to zkusit např. pps potažený hnědou páskou do 2m rozpětí. Přidá se někdo ?? :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
mě se líbí toto :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 15:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Mno já mít v dosahu takový kopec , tak se tam hned přestěhuju. :lol:
Koukal jsem na videa a je to silné kafe, prostě zájemci o tuto kategorii budou jen v okolí takového pahorku a nikde jinde. :lol:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 15:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.3.2014
Příspěvky: 34
Bydliště: KRYRY
Myslím, že to právě nebude tak hrozný, vyřežu lehký jádro z pps a polepím papírem, předpokládám, že to nevyjde špatně. Kreslím BEa Hawk, 2m rozpětí profil SD 6060.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 15:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Na RC Groups je těch fotek a videí s PSS spousta. Ale neunikne postřeh, že musejí lítat na pořádném kopci, jaký se u nás vyskytuje dost vzácně. Kdysi dávno jsem četl na číchsi stránkách o stavbě a lítání s PSS L39 Albatros. Mám dojem, že to byl Radek Skočdopole. Závěr článku byl, že si s ním moc nezalítal, chtělo to jiný kopec. Taky jsem někde viděl fotku, jak "veka1" hází PSS Mustanga na Rané. Ale nikde jsem o tom dál nečetl, asi to nebylo nic moc. Asi taky dost záleží na výběru předlohy. PSS
makety třeba dopravních letadel budou nejspíš lítat slušně, mívají klouzavost (originál) 1:20 (viz přistání na řece Hudson). U stihaček z II WW to bude o dost horší, první světovou bych ani nezkoušel, moderní tryskáče taky by lítaly u nás tak na Rané. Takže budu sledovat výsledky pokusů a třeba se přidám, ale moc tomu nevěřím.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 16:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.3.2014
Příspěvky: 34
Bydliště: KRYRY
Přesně, tu story s Albatrosem znám z netu, moc mu to nelétalo ale myslím, že hlavně kvůli váze a rozměrům. Když si vzpomenu, že jsem před lety létal s Prknem II od Ing. Heyera při velkým plošným zatížení (páč jsem to postavil těžký jako cihlu) s profilem poplatným tehdejší době (tuším E 182 a jak jsem si zalétal), tak myslím, že dneska cesta je protože jsou výkonnější profily, při rozpětí 2 m má ten Hawk hloubku křídla u kořene 330 mm a to křídlo má tím pádem slušnou plochu a hlavně ............ nestavím cihly, tak bych to zkusil. Hlavní důvod je, že bych chtěl na svah zkusit něco pěkného neokoukaného a už ne oštěp, retro macka nebo bublinky polepené izolepou, při vší úctě ke všem jmenovaným kategoriím samozřejmě :D . Chtěl bych to postavit maximálně do 2000 g (uhlík, polystyrén, balsa nebo lepenka). Až domaluju výkres dám ho sem k připomínkám :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Jak jsem už napsal, když tobude lítat, taky to zkusím. Ale když chceš něco neokoukaného, já i mnozí jiní lítají s polomaketami historických větroňů. Ty srazy historiků se konají jak v cizině, tak v Česku i Slovensku.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 18:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
kocour píše:
Taky jsem někde viděl fotku, jak "veka1" hází PSS Mustanga na Rané. Ale nikde jsem o tom dál nečetl, asi to nebylo nic moc.

.... to je pravda , cca po pul hodine letu me to prestalo bavit. Je to moc maly model a jeden musel byt furt ve strehu, aby si pamatoval polohu modelu.

Ale mit Ranou za humny , tak v okamziku kdy funi vic nez 6 m/s balim fidlatka a uz lezu na kopec. V Bohumilci muzu akorat vylezt na strechu dilny, abych koukl, zda nekdo neni na letisti v Rokytne ( cca 1500m za barakem).

Ale je fakt , ze na to chvilkove vyblbnuti na svahu staci i mala stihacka, viz spomenuty Mustang, Arzenal , Boeing , Me 109 ... jen musi byt dobry kopec a jeste lepsi vitr.


Ps. ta informace z Rane je tu: http://www.rcportal.sk/thunder-mustang- ... 291-1#post

Jste technicka... pro dany ucel se mi vhodnejsi nez Mustang jevi napr. Arzenal VB10 a podobne, vetsi combaty,tj modely v M1:12, predlohy kterych meli rozpeti cca 15-16m (vetsi stihlost, mensi prurezy trupu...) .

Vzhledem k relativnimu deficitu vhodnych svahu a pruvanu na nasem uzemi, vidim elektropohon se sklopkou ,k tomu pomerne rychly profil( lze i nalozit a zvysit pronikavost ),jako univeralini reseni.Navi,c mensi poletucha je provozne celkem odolna a nezabere moc mista pri preprave a skladovani.

Ty velke a lehke polystyrenove polomakety stihacek ve vzduchu klamou telem. To je pohyb, jako v mori jablecneho zele... :? .
A litat s velkou,tezkou kompozitovou polomaketou stihacky na svahu .... hmm videl jsem videa,ale eee tj. jsem celkem skromny, nemusim mit vse. 8)


Ilustracni video... sice natocene na rovine, ale na svahu by se ftak za sebe urcite nestydel:

https://www.youtube.com/watch?v=KrG5nCAgooI

nebo tohle: https://www.youtube.com/watch?v=y4g83OWbgSc

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 18:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Nooo, myslím že já bych to zkusit mohl :D


Přílohy:
20150408_143723.jpg
20150408_143723.jpg
[ 49.52 KiB | Zobrazeno 3347 krát ]

20150607_123850.jpg
20150607_123850.jpg
[ 68.97 KiB | Zobrazeno 3347 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
vetronar píše:
Nooo, myslím že já bych to zkusit mohl :D



Neprovokuj... :-D :twisted:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Měl jsem Bf-109 1.5 metru. PSS, křídlo potažené dýhou, trup balícím papírem. Lítal jsem s tím na Rané a na Kozlech. Chtělo to dost silný vítr, aby se to udrželo ve vzduchu (malý klouzák) a proti tomu větru to moc neletělo. Moc lehké, žádná dynamika. Výkrut šel udělat proti větru, podél kopce to nepřipadalo v úvahu, nestačila kinetická energie. Přemet s problémy. Žádná zábava.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Nemohl, páč sedíš v jednom kuse u compa :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: ned 04.10.2015 10:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.4.2015
Příspěvky: 81
Ahojte,
mě to občas chytne a něco "spáchám". nedělám si ale iluze o výkonosti takové makety tak ztenčuju trupy a protahuju křídla. Kdysi jsem měl 109e asi metr rozpětí. Vypadala na svahu v letu moc dobře.
letos jsem si nachystal maketu race mustanga 1200mm rozp. Vypálil a vybrousil jsem ho z XPS a potáhl izolepou. Ještě ale neletěl. M.


Přílohy:
IMG_20150727_194056.jpg
IMG_20150727_194056.jpg
[ 56.59 KiB | Zobrazeno 2843 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 18:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Tak já to snad někde tady hodím ;)


Přílohy:
20150912_092152.jpg
20150912_092152.jpg
[ 107.7 KiB | Zobrazeno 2822 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSS Větroně
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2015 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Na hřišti to moc svahovat nebude, jedině, že by jsi vylezl na plot :wink: :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz