Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 18:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ta citatelnost sa musi naucit. S WH lietam presne 10 rokov a mam ho precitaneho v kazdom uhle. Tam, kde laco vysuva brzdy este kukam v pohode po vtakoch a na displej :-))))))
Potom sa uz ani nezmurka :-)
Ale dost srandy. Nezavisi to primarne od velkosti, ale od toho, na co sa dany clovek citi a kolko najazdil na konkretnom modeli. Toro 900 mam najmensie z viac ako 10 modelov, ale taham ho ako druheho najvyssie...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 19:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
HOLA HOLA, jo jeste me napadlo pouziti nejakych retro blikacu :,,Na levém křídle je červené světlo, na pravém zelené a na konci trupu vzadu bílé světlo., Ale to by mi dal Veka asi do DRZKY, :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 19:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Když pominu to, že to ve větších výškách není moc vidět a to, že se chci letem i bavit a ne jen tušit, kde to je, tak tady ještě je nechtěný doplněk X s 300m max.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 19:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.11.2015
Příspěvky: 59
Bydliště: Kolín
Nešlo o žádný pokus o rekord, to jednak. Prostě to v tu chvíli nosilo, po dvou okruhách tam bylo o 100 m více. Viditelnost byla vynikající,model byl stále se zmenšující a pořád jsem věděl kam a jak letí, vario bez ustání pískalo stoupání. Strach jsem měl že my to uletí, oči jsem z něj nespustil. Bohužel vysunout brzdy nešlo,páč žadný nejsou. A tlačit výškovku naplno dolů jsem měl strach, aby se my nesložily křídla.Tak na cit a po zvuku vária dolů. To že to bylo tak vysoko jsem zjistil až po přistání. A bylo to na hraně, pro takhle velký model.Těch 300m je dost. Vedle lítal kolega s 3,3m F3J od Vasamodel a to jsem vyděl mnohem líp když se mi připletl do zorného pole. Dal jsem sem ten záznam jen pro to, že když je termika tak i takovéhle retro je schopno nastoupat do nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 6:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ja zostupujem v kritickej situácii /stále mi to saje hore/ takmer vždy riadenou vývrtkou. Niekedy pomôže aj preletieť na iné miesto na oblohe, ale tam je práve riziko, že ho stratíš, nakoľko viditeľnosť môže byť diametrálne odlišná. Opatrne dám plnú smerovku doľava a priťahujem až na doraz výškovku. Ale kontrolujem, aby sa to moc nerozbiehalo ale iba pekne šrobovalo k zemi pod určitým bezpečným uhlom...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: sob 07.04.2018 7:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Ahoj, stavím Čejku jako svůj první konstrukční model .... z toho pramení stavební nedokonalosti, nicméně, než definitivně do/podělám zástavbu vlečného háčku, tak bych vás zkušené stavitele chtěl požádat o případné návrhy, jak zástavbu háčku ,,optimalizovat".
Teď je háček instalovaný pouze ,,nasucho".
děkuji


Přílohy:
P1020655.JPG
P1020655.JPG
[ 53.91 KiB | Zobrazeno 5001 krát ]

P1020656.JPG
P1020656.JPG
[ 34.9 KiB | Zobrazeno 5001 krát ]

P1020654.JPG
P1020654.JPG
[ 21.68 KiB | Zobrazeno 5001 krát ]


_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: sob 07.04.2018 19:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Jaka budes mit k tomu kridla? Usaky nebo jednoduche V. Hacek by byl vhodny kdybys ho potlacil mirne dolu. Tak jako se tlaci treba motor. Ani skutecne vetrone nemaji hacky ve spici ale pod spici. Pokud mas jiz udelane otvory nechej to tak jen ho nahni dolu. Jinak receno ve vleku poleti model automaticky nad vlecnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 6:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
vetronar píše:
Jaka budes mit k tomu kridla? Usaky nebo jednoduche V. Hacek by byl vhodny kdybys ho potlacil mirne dolu. Tak jako se tlaci treba motor. Ani skutecne vetrone nemaji hacky ve spici ale pod spici. Pokud mas jiz udelane otvory nechej to tak jen ho nahni dolu. Jinak receno ve vleku poleti model automaticky nad vlecnou.


Děkuji, háček potlačím. křídla jsou s ušima.

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: ned 28.06.2020 16:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.10.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: Mělník
veka1 píše:
.... video montaze a demontaze pomocneho pylonu a regulatoru ( prvni verze pohonu):



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Pouzil jsem motor PJS 550 + vrtuli GVS 8/6 , 30A regulator a 3s1p 3000mAh akumulator ( puvodne to byl 4 clanek z ktereho jsem po havarce Arzenal VB 10 musel oddelit jeden, mechanicky poskozeny clanek).Pri letove hmotnosti cca 1300g , Cejka s uvedenym pohonem stoupa cca 3 -5m/s.

veka1



Zdravím kolegové
Měl bych dotaz k osazení Čejky akumulátorem. Tady se píše o 3000mAh i větším tříčlánku, ale já tam zkoušel 1300mAh a pořád mi to připadá těžký na čumák. Jak to tam máte umístěné ? Já mám serva pod pylonem a akumulátor hned před křídlem, ani né až v čumáku. Nebo mám něco špatně nastavené, ale to nevím co, proto že trup má výškovku a křídlo dané. Stavěl jsem to z již udělaných bočnic od VEKA. Tak mi to už delší čas vrtá hlavou. O Čejce jsem tady přečetl již hodně diskusí. Tak budu rád za menší radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: ned 28.06.2020 17:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Mam za to, ze do tak rozmerneho trupu neni proiblem umistit cokoli, vcetne mikro, nebo maxi baterky . V mych zkusebnich kusechpouzivam obvykle v jinych letadlech jiz nepouzitelne LiPoly od 1100 mAh do 3500 mAh.
Rozmistit po bocich trupu a pod podlahou veskere soucasne RC vybaveni , vcetne telemetrie , vzhledem k jeho pomerne velkemu prurezu necini potize .

Pohonny akumulator pak muzu posouvat podel trupu dle aktualni potreby...viz fotky v albech na rajceti:

https://veka1.rajce.idnes.cz/?sort=date&page=6

Pozn. pokud by presto nastal problem dosahnout pozici doporuceneho teziste rozmistenim vybaveni, porad jeste existuje plastelina a olovo. Navic Vop je lopata , konstruovana jeste pro jednokanaly .To zabezpecuje normalni chovani modelu v rozsahu centraze od 25 do 55% SAT,bez nutnosti menit celkove serizeni ( staci lehce upravit trim VOP) . :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 17:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.10.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: Mělník
děkuji za prozření. Předělám upevnění serv a baterkou se to vlastně dováží. Začátečnický zádrhel, Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 17:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
To že je Ing. Peter Kapuscinský letecko- modelářský Bůh je jasné. Je to ikona a studna praktického i teoretického modelarstvi.Diky mu za to,ze se o své dovednosti s nama dělí, není to obvykle v dnešním komerčním světě. Takových lidi dnes už mnoho není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 18:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
hozyy píše:
děkuji za prozření. Předělám upevnění serv a baterkou se to vlastně dováží. Začátečnický zádrhel, Děkuji


Z fotek v albech je zrejme, ze baterky mam upevneny na univerzanlich destickach, kere se zasouvaji jednim koncem do zasuvky v modelu a na druhe strane je na desku prilepena trubka v trubce, coz brani ztrate upevnovaciho sroubu M3x6mm.
Vyhodou je, ze na desky muzu v ruznych pozicich upevnit ruzne velike a ruzne tezke akumulatory tak, aby teziste vyslo. Deska umoznuje snadnou a rychlou vymenu accu a definuje jednoznacne jeho pozici v modelu.

Pro extremni vahove rozdily mam moznost desku v modelu otocit , nebo posunout ( v podlaze mam dve, ruzne umistene upevnovaci matice i dve proti zasuvky , coz zatim bohate stacilo.

Timto zpusobem mam upevneny pohonne akumulatory ve vsech modelech . System je vyhovujici jak manipulacne,provozne i pevnostne ( vzhledem k nasobkum u akrobatu) , pocinaje malymi 1110mAh dvouclanky, az po sesticlanky o hmotnosti cca 0,5kg. Tezsi accu zatim v modelech nevozim. :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 18:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
HONZIK 22 píše:
To že je Ing. Peter Kapuscinský letecko- modelářský Bůh je jasné. Je to ikona a studna praktického i teoretického modelarstvi.Diky mu za to,ze se o své dovednosti s nama dělí, není to obvykle v dnešním komerčním světě. Takových lidi dnes už mnoho není.


Dekuji,... moc toho neumim, ale snaha je ( do hrobu to tahat nebudu, myslim ze se to dokonce nesmi) . Je na kazdem co s toho prouzije pro sve potreby. :wink:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čejka - retro RC kluzák
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 20:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.10.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: Mělník
veka1 píše:

Z fotek v albech je zrejme, ze baterky mam upevneny na univerzanlich destickach, kere se zasouvaji jednim koncem do zasuvky v modelu a na druhe strane je na desku prilepena trubka v trubce, coz brani ztrate upevnovaciho sroubu M3x6mm.
Vyhodou je, ze na desky muzu v ruznych pozicich upevnit ruzne velike a ruzne tezke akumulatory tak, aby teziste vyslo. Deska umoznuje snadnou a rychlou vymenu accu a definuje jednoznacne jeho pozici v modelu.

Pro extremni vahove rozdily mam moznost desku v modelu otocit , nebo posunout ( v podlaze mam dve, ruzne umistene upevnovaci matice i dve proti zasuvky , coz zatim bohate stacilo.

Timto zpusobem mam upevneny pohonne akumulatory ve vsech modelech . System je vyhovujici jak manipulacne,provozne i pevnostne ( vzhledem k nasobkum u akrobatu) , pocinaje malymi 1110mAh dvouclanky, az po sesticlanky o hmotnosti cca 0,5kg. Tezsi accu zatim v modelech nevozim. :)

veka1


dobrý večer kolegové.
upraveno podle rady. Vyvážení už šlo líp. dnes večer i zalétáno, Klouže nádherně. Jen je na mě ještě moc rychlá a citlivá. Jsem po cca 30 ti letech opět začátečník. Když jsem jí postavil, tak jsem se bál jí pustit z ruky. Když jsem na jaře na letišti pustil motorek a držel jí v ruce, tak mě hrdinství přešlo. Stála mě dost práce , než s ní hnedka praštit. Učil jsem se se STEP ONE. Proto se mi proti tomu zdá těžká a rychlá. Ale odvezl jsem ji domu celou, a už to půjde. Velká radost. Tak že další retro Čejka na světě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz