Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
...čistě z laického pohledu si myslim, že makety a polomakety maj svoje výkonostní limity. Pokud chce jít někdo za tyto limity, nevim jak by to udělal, aby to mělo ještě s polomaketou co společnýho.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Takový to přístup k návrhu hledám.(i u polomakety)
http://www.f3j.com/precision.htm

Dalibore, myslím, že takový přístup nezaplatíš z jednoho ročního platu ani náhodou. :lol:

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak dej pak vědět jak létá a jestli snese trochu ostřejší obraty, než ty ruzné Asw a podobné termičáky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Decca píše:
...čistě z laického pohledu si myslim, že makety a polomakety maj svoje výkonostní limity. Pokud chce jít někdo za tyto limity, nevim jak by to udělal, aby to mělo ještě s polomaketou co společnýho.


tak určitě by opravdu kvalitně vyrobený a navržený hlavní nosník křídla včetně spojky křídla nijak neubral na maketovosti, bohužel by se to asi natolik promítlo do celkové ceny modelu, že pak podle fotky by si asi málokdo koupil dražší model. Neříkám všichni,jen málokdo--to ale těžko bude stačit k přežití takové firmy.

jen je škoda, že to nedělají třeba jako možnost za příplatek, ale to by asi zase pusobilo dojmem--ty normální stojí za prd, tak hold musíme vystačit s tvrzením--bohatě vyztuženo skelnými a uhlíkovými vlákny--jakým zpusobem a zda opravdu asi ví jen ten, kdo to lepil :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
...já se taky trochu obávám že ti tvůrci o kterých tu graup mluvil asi tak tochu vědi proč se s tim ještě nepobabrali nějak zásadně víc. ...ale to jen nspekuluju. ...taky si dovolim ještě jednu spekulaci. Podívejme na tu Orličku od Dsmodel, také má kupříkladu hákvéčko a myslim, že si to ten člověk přeci jen už musel trochu promyslet, než se pustil do forem a nějaké výroby zdali tam ten profil lískne nebo ne. Netušim o výkonu toho letounu cokoliv, ale myslim že budou odpovídající tomu konceptu. ...dá se jít ještě dál? ...za kolik? ...a proč vlastně?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
pepin píše:
Decca píše:
...čistě z laického pohledu si myslim, že makety a polomakety maj svoje výkonostní limity. Pokud chce jít někdo za tyto limity, nevim jak by to udělal, aby to mělo ještě s polomaketou co společnýho.


tak určitě by opravdu kvalitně vyrobený a navržený hlavní nosník křídla včetně spojky křídla nijak neubral na maketovosti, bohužel by se to asi natolik promítlo do celkové ceny modelu, že pak podle fotky by si asi málokdo koupil dražší model. Neříkám všichni,jen málokdo--to ale těžko bude stačit k přežití takové firmy.

jen je škoda, že to nedělají třeba jako možnost za příplatek, ale to by asi zase pusobilo dojmem--ty normální stojí za prd, tak hold musíme vystačit s tvrzením--bohatě vyztuženo skelnými a uhlíkovými vlákny--jakým zpusobem a zda opravdu asi ví jen ten, kdo to lepil :cry:


...no u mě je všechno "jednodušší" v tom že na to prostě nemam peníze i kdyby tam ty příplatky za optimum byly, nemam...nemam ani na ten model bez příplatků, tak stavim. Teď si jednu maketu kreslim, teda jednu...vono jich je víc...ale je taky fakt, že jsem se na dobrou radu opravdu začal zabejvat tim, jak to nadimenzovat aby to někde nezaplápolalo, bo vůbec drželo pohromadě. ...ale taky jednim dechem dodávám, že to bude asi jiné létání než na které jsem doteď byl zvyklej, i kdyby jsem si s tim vyhrál do uplnýho zblbnutí. ..je to prostě maketa ...teda pardón polomaketa, ono je tam zatim oproti skutečnému vzoru taky hákvéčko...:-)))


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Tak ono to s výběrem moderního super, super nejlepšího profilu nemusí být někdy uplně snadný, třeba muže stačit, že když tam nebude klasické HQ tak to nebudou třeba němci brát a je rázem rozhodnuto jestli budou nějaké novoty, nebo ne.

opravdu kvalitní modely jsou a jsou lidé, kteří nejspíš vědí jak na to a co je třeba, ale jak už bylo uvedeno, nějakou pětku navíc to opravdu stojí.

Třeba se nějakým akrobaticko termickým speciálem v cenově dostupné hladině začnou výrobci zabývat teprve až přestanou piloti větronu zatvrzele lpět na mixu směrovky do křidélek :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Tak já bych asi dýhopolyšový model přez 10000 nejspíš zvažoval tak dlouho, až bych si to rozmyslel, 15ka mě stála nelétaná stavebnice od malovýrobce 3600 a 28ku jsem koupil jako nesestavenou stavebnici něco přez tuším 7000.Dušička má klid, jaký to je jsem zjistil a ted čekám na nový typ Volkána---snad už každým dnem zazvoní telefon, trošku mám srach, že budu pokusný králík, ale nějak to poletí a nesmysly od toho já chtít nebudu, v podstatě mi stačí, když to poletí jako ty ASW, jen bych rád, aby už jsem se neklepal při každém přemetu.

Já mám s kompletní samostavbou docela problém, pokud pominu, že jsem už před lety zrušil dílnu na další dětský pokoj, tak ale jako největší problém u mě je, že pokud se do něčeho pustim, přestanu chodit do práce a lepim a lepim, nejde mi to jen po večerech, to leda nějaké nenáročné poletuchy, nebo nějaké vrtání okolo instalace komponent.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
pert píše:
A jelikož s přibejvajícím věkem jsem trošku rozmlsanej pořídil jsem si ASG 29 od TOPmodelu. Tak uvidím co ten jejich zázrak dokáže :lol: Jasně že to není žádná první liga ale taky to není dvoumetrovej kuličkolet.


koukal jsem na to, to už je vcelku macek :D já jsem na těch stránkách zjistil, že to mé ASW 28 bude nejspíš také od nich a né jak tady byl ten jiný odkaz, páč má křídla opravdu 4,2m a né 4m, u toho ASG vychází líp papírové plošné zatížení, ale zase je tam jen stejná 14 ka trubka, jako u toho mého asw.

Jestli se trošku pohnou po novém roce ledy, tak možná budu mít možnost zjistit, jak že je to tedy s tím tvrzením, že těžký model no probléma, naopak lepší, už loni jsem si sice s kámošem víceméně plácnul, že ho od něj beru, ale jak jsem zjistil, že mé plánování aerovleku se nějak moc nekoná, tak to spíš vyšumělo a dohodli jsme se že bych to jen dotáhnul do konce a občas jsme to společně někde potrápili za vlečnou.Spíš nám ale asi oběma než o nějaký plachtařský zážitek jde o to, když už to je, tak at to alespon jednou vzlétne--on z toho zpracování od výrobce byl docela rozmrzelý a víceméně mu asi nejspíš jde už jen o zjištění, jestli ty křídla uletí, nebo ne :D což se mě teda vubec nelíbí :oops:

Je teda fakt, že vedle Farova blaníka je to už kus letadla.

http://www.topmodel.cz/model/blanik.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 23:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 159
Smím tě pepine nesměle zeptat, kde se kupují, tak výhodné stavebnice toho ASW. O jaké jde rozpětí?
Jsem rád, že jsi mě podpořil teorii, že je potře mít pevný křídlo, který vydrží případný problém při vleku, či odchod ze silné termiky, či nějakou lehkou akrobačku!

Doufám, že tím vším pro mě bude ta Sagita 4m.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2012 0:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Jack 292 píše:
Smím tě pepine nesměle zeptat, kde se kupují, tak výhodné stavebnice toho ASW. O jaké jde rozpětí?
Jsem rád, že jsi mě podpořil teorii, že je potře mít pevný křídlo, který vydrží případný problém při vleku, či odchod ze silné termiky, či nějakou lehkou akrobačku!

Doufám, že tím vším pro mě bude ta Sagita 4m.


tak pokud je v té Sagitě při té psané váze 6kg jak říkáš jako spojka opravdu plná kulatina, tak je teoretická šance že vlk se nažere a koza zustane celá, páč na termiku by pak stačila trubka ,takže jsi s váhou možná u 5 kg, minimálně máš možnost zjistit, jestli to snížení váhy něco řeší, nebo ne a pokud tam dávají opravdu standartně kulatinu, tak snad proboha bude opravdu pořešené to křídlo o něco líp, než u modelu, co je ve stavebnici blátivá trubka.

To menší ASW 15--ono není 4m, tuším 3,8 vyrábí Sahánek s kolegou v Krkonoších--dělali si formu na trup kdysi pro sebe, tak pokud má někdo zájem, vyrobí polotovar--trup,směrovka probarvený bílý laminát--klasickly bílý trup--, rámeček a kabinu a k tomu podýhované křídlo--asi na přání--to já nevím přesně sesazené s trupem. výškovku tuším jen za příplatek.Já už to kupoval od někoho, kdo během dodělávání--odřízlé křidélka a klapky zjistil, že chce jiný model, proto jen 3600, jinak snad od nich 4000kč, víc myslím že né. Já se s ním poznal, až když už jsem s tím modelem létal. Puvodní záměr byl křídlo s profilem 205--to mám já, pak už začali dělat jiný profil a trup se na něj musí dotmelit. Podle mého ale na termiku stačí ta 205 ka, jen to není na akrobačku, ale kdyby tam byla místo 12ky trubky 14 ka a nějaký uhlík, určitě i na neutažené přemety v pohodě--ted je taky dám, ale musím opravdu zvolna.

to druhé ASW 28 jsem koupil v hospodě od majitele, měl ho opřené v krabici v rohu, já potřeboval záložní model, pokud bych rozstříknul to Sahánkovo, tak jsem mu řekl, at mi ho napíše na učet, sice asi 14 dnu odolával, ale nakonec mi ho tam připsal.
Prostě nesmí se tlačit moc na pilu a ono něco občas vyplave :D

Jediný, co bych doporučil pokud je někdo pintlich--koupit si vždy nepotažený model, finančně je to asi prašt jako uhod--o co bude levnější, to dáš sám za folie, ale někoho mohou ty detaily opravdu naprdnout, zvlášt když potřebuješ třeba dopasovat výškovku, která se nevejde kam by se vejít měla, nebo i to požehlení--hlavně konce křídel a ustřižení folie klidně s 1mm zahnutím na kořenové žebro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2012 0:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 159
O pevnost křídla Sagity neměj starost. Firma Reichard dělá křídla velmi pevná, co hodně vydží.
Já bych chtěl taky nakupovat tak výhodně v hospodě za pět prstů, co :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2012 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
pepin píše:
pert píše:
A jelikož s přibejvajícím věkem jsem trošku rozmlsanej pořídil jsem si ASG 29 od TOPmodelu. Tak uvidím co ten jejich zázrak dokáže :lol: Jasně že to není žádná první liga ale taky to není dvoumetrovej kuličkolet.


PEPIN:
koukal jsem na to, to už je vcelku macek :D já jsem na těch stránkách zjistil, že to mé ASW 28 bude nejspíš také od nich a né jak tady byl ten jiný odkaz, páč má křídla opravdu 4,2m a né 4m, u toho ASG vychází líp papírové plošné zatížení, ale zase je tam jen stejná 14 ka trubka, jako u toho mého asw.

odp.
Trubka to sice je ale něco je uvnitř zalito CHS 1200 a to nevím co je. Zkoušel jsem co vydrží a když mě unese (skoro 100kg :( ) a jen nepatrně propruží, tak si myslím že při normálním lítáníto bude OK.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2012 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
Já myslim že ta Sagita něco vydrží i s trubkou...sice by mě někdy zajímalo jak to křídlo uvnitř vypadá, ale si nemyslim že by to byla nějaká "skládačka".


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2012 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Jack 292 píše:
O pevnost křídla Sagity neměj starost. Firma Reichard dělá křídla velmi pevná, co hodně vydží.
Já bych chtěl taky nakupovat tak výhodně v hospodě za pět prstů, co :lol: :lol: :lol:


Musím se PEPINA zastat, tvrzení o nákupu za 5P to opravdu není ale jednou jsem slyšel u piva ve skleníku, že PEPIN zkoupí všechno co lítá a zakládá si svůj malý modelářský harém. :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz