Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 15:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Jack 292 píše:
Tak se jí teda nemám bát? Chtěl bych ji mít ve verzi tichého větroně!!!
Mně při prvním letu na svahu spadla ASW 28 do vývrtky, potom místo vybrání vývrtka na druhou stranu. Dost dlouho mi trvalo, než jsem si zvyknul netahat za výškovku. V rukou zkušeného pilota lítá Sagitta parádně. http://kocour111.rajce.idnes.cz/ViBy_5. ... 050020.jpg

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Kolega z klubu si nevie vynachváliť Luňáka 4m je to autobus na termiku i akro na svahu porovnaj plochu krídla:
http://www.reichard.cz/modely/vetrone/lunak/

a tu je Sagitta 4m:
http://www.reichard.cz/modely/vetrone/alsema-sagita/

Sagitta 3m:
http://www.reichard.cz/modely/vetrone/alsema-3m/

Tie Sagitty majú rozdielne profily, kto stručne vysvetlí charakteristiku oboch profilov?

Dík za info.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 19:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2003
Příspěvky: 305
Běž do ní, létá perfektně a hlavně je zábavnější než nějaké ASWčko...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 21:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 159
Proč je zábavnější? Je to tí, že se s ní hůře přistává?. Viděl jsi ji lítat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Tu 4m Sagittu má JirkaK ((Jirka59) a viděli jsme ji lítat mockrát (romik taky). http://jirka59.rajce.idnes.cz/Alsema_Sagitta_-_hotovo/ http://kocour111.rajce.idnes.cz/ViBy_5.11.2011/

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 23:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 159
Dík za odkaz na fotky! Začínám být pomali navyklaný, takže do ní asi půjdu.
Ještě mě napadá, zda účelová vlečná s MVVS 58 o rozpětí 2m s laděným výfukem nebude na ni slabá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2012 7:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Jack 292 píše:
Dík za odkaz na fotky! Začínám být pomali navyklaný, takže do ní asi půjdu.
Ještě mě napadá, zda účelová vlečná s MVVS 58 o rozpětí 2m s laděným výfukem nebude na ni slabá?
Nevím, já nevlekám. Pánové používají vlečnou silnější, ale myslím, že opatrně s tou vlečnou to půjde.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2012 11:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
Jack 292 píše:
Dík za odkaz na fotky! Začínám být pomali navyklaný, takže do ní asi půjdu.
Ještě mě napadá, zda účelová vlečná s MVVS 58 o rozpětí 2m s laděným výfukem nebude na ni slabá?

...MVVS 58 si se Sagitou 4m poradí bez problémů. K Sagitě - je to skutečně letadlo, které se mezi ostatními vzhledově neztratí. Nicméně pro její pilotování je třeba mít trochu zkušeností. Minimálně to, že potřebuje pro lítání trochu vyšší rychlost, může některým pilotům činit potíže, naopak dalším to dělá potěšení...
Pokud bych volil mezi třímetrem a čtyřmetrem, 4m jednoznačně vyhrávají...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2012 13:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 159
Viděl jsi Sagitu 4m naživo lítat? Já pořád váhám mezi Luňákem 4m (nejlépe s brzdami) a Sagitou 4m. Misky vah se pomalinku překlápějí k Sagitě!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2012 15:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
Jack 292 píše:
Viděl jsi Sagitu 4m naživo lítat? Já pořád váhám mezi Luňákem 4m (nejlépe s brzdami) a Sagitou 4m. Misky vah se pomalinku překlápějí k Sagitě!

Ano viděl, osobně znám 2 čtyřmetrovky a jednu třímetrovou. Všechny jsem měl tu čest párkrát vlekat a dobře znám i jejich piloty. 4 - m: Jirka K ji vodí skvostně a jen si při tom chrochtá, jiná v rukou FrantyL, kamaráda z Mostu, mu dělala trochu potíže. 3-m -má ji kolega v klubu, lítá s ní ale v porovnání s jinými - na svou velikost zřejmě těžká, rychlá, choulostivá při startu.
Co se týče Luňáka - rovněž jich znám přehršel od 3m až po 3,8m a neznám jediného, který by nelítal bezva. Možná to ale bude tím, že to byla samo domo výroba a na křídlech převážně profil HQ 13/ 3 až 10/2 či podobně... Zrovna se rodí několik nových Luňáčků v Lounech a Litoměřicích ( 3 m ), je to ideál na poletování na svahu, ale i pro aerovlek. Bohatě stačí vlečná 40 - 50 ccm...
Luňáka od Reicharda vodil, pokud si vzpomínám, LiborK a nelítal špatně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2012 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Asi bych si 6kg 4 metrovku jako klasický model--polyš dýhové křídlo koupil až jako další model teprve po 4kg 4 metrovce --respektive k ní a pokud by do mě někdo hustil, že těžší ero má ale lepší dynamiku při akrobacii, prohledal bych ohledně daného modelu Youtube s přesvědčením, že kdyby bylo co točit, určitě to někdo točil.

možná si ještě zjisti plošné zatížení třeba té Sagity oproti tomu Lunáku, případně jinému modelu.

Ten model se mi vcelku líbí, ale těch 6kg bych hádal jen kuli krátkému čumáku a porci olova jako nutné zlo k dovážení, konec koncu v tom Lunáku určitě bude dostatek místa také k dovážení na 6kg--teda pokud by to bylo třeba.

Jedno je podle mého jistý, 6kg zavrtá dřív, nežli 4kg.

V žádném případě nechci ten model hanit, jen je pro mě odhadem 6kg už docela dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 8:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Sagitu 4m sice nemám ale od stejného výrobce mám Foxe 3,5m. Podle popisu mají oba modely shodný profil E 211. Já měl ze začátku taky obavu z pádu po ztrátě rychlosti ale po pár startech a zkoušce pádovky ve větší výšce je to v pohodě. Z čeho jsem byl dost překvapen, jak je fox ochotný točit termiku. Jelikož je to spíše akro-větroň tak v termice se chová nezáludně. Na přistání to chce "pracovat" s brzdama opatrně, jinak se stává že model přibiješ k zemi bez mrknutí oka. A je to docela rána :D

Podle mě výběrem čtyř-metrovky neuděláš chybu. Po pár startech si zvykneš. Záleží co od ní očekáváš a kolik a s čím máš nalétáno.

LETU ZDAR
P.

Na YOU-TUBE je pár videí pro obě velikosti.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 18:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 159
To jsem rád, že někomu ta Sagita 4m lítá pěkně! Je to samozřejmě asi o rukách.že? Teď je záleží, do které kategorie letců člověk patří?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 18:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 159
Já nesouhlasím s "pepinem", že 6kg 4 metrovka je moc těžká. Já mám doma ASK-21 3,2m od Rodella o váze skoro 4,5kg. Když jsem ji zalítal, tak mělo něco přes 4 kila a nebylo to ono. Zkušenější kamarádi mě poradili abych ji naložil. Já jsem taky moc nechtěl, ale poslechl jsem a dodnes toho nelituji, protože mně lítá ze všech okolních strojů v termice nejlépe. Éro, když je moc lehký, tak jaksi neletí. Další kámoš má Swft 3,7 o váze 7kg. Ten lítá akrobacii i krásně točí termiku. Dokonce se u nás vyskytuje jeden Fox 4m o váze 10kg, ten lítá hlavně akrobacii, ale dokáže i točit termiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAGITA 4m od Reicharda
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 18:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 159
Díky "perte" za morální podporu! Já doufám, že se ta Sagita 4m, když má stejný profil, jak tvůj Fox bude lítat podobně dobře i v termice. Kolik ti váží ten Fox?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz