Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: ned 12.07.2015 15:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
jio píše:
Clovece, jak to tak sleduji, tak ma Fara nastupce. Smekam.

Koho myslis tim nastupcem


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: ned 12.07.2015 15:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
ok-glider píše:
Trup nechám podle plánu,nic měnit nechci,vždycky se ve svých změnách ztratím

Michale trup klidne pozmen, zjednoduš. Udelej na něm v DevFus páteř do které se zasunou prepazky. Ty bych pulil. Kdyz sem ho kdysi podle planu stavel bylo tesi hlidat osy. Pokud je udelas na levou a pravou stranu pujde stavba rychle a presne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 17:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
vetronar píše:
Koho myslis tim nastupcem

:lol: :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 19:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Co je ti na tom tak k smíchu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jio píše:
Co je ti na tom tak k smíchu?

Zamysli sa nad tým čo si napísal... :wink:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 19:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Já se nepotřebuji nad ničím zamýšlet, spíše se zamysli sám nad sebou, jestli to tvé rýpání už není mimo mísu.

To co dělá ok-glider se mi hodně líbí a ve vší úctě k Farovi, tak ten plánky sázel podle kategorie víceméně je se změnou rozměrů. Pořád stejná konstrukce a mnohdy zbytečně těžká a tím i neefektivní. Tady vidím snahu řešit každý model samostatně a vidím velký pokrok proti tomu jak začínal. Takže to povzbuzení je jednoznačně na místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jio píše:
Já se nepotřebuji nad ničím zamýšlet, spíše se zamysli sám nad sebou, jestli to tvé rýpání už není mimo mísu.

To co dělá ok-glider se mi hodně líbí a ve vší úctě k Farovi, tak ten plánky sázel podle kategorie víceméně je se změnou rozměrů. Pořád stejná konstrukce a mnohdy zbytečně těžká a tím i neefektivní. Tady vidím snahu řešit každý model samostatně a vidím velký pokrok proti tomu jak začínal. Takže to povzbuzení je jednoznačně na místě.

Trošku do konštrukcie modelov vidím a OK-Glider sa síce stále učí, ale robí stále veľa chýb. Preto mi pripadá spojenie s menom Fara komické :mrgreen:
Ale nevnucujem ti môj názor, iba som sa pobavil. To je celé. :wink:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jio píše:
Pořád stejná konstrukce a mnohdy zbytečně těžká a tím i neefektivní.

Bola taká doba a konštrukcia bola podmienená možnosťami. Dnes sú iné možnosti, iné nároky.
Nemyslím si, že by sa dnes konštruktér Ety rozplýval nad Jacobsovými vetroňmi, že boli málo aerodynamické či ťažké....

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: úte 14.07.2015 11:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
Těší mě zájem,který tade vládne nad mým kreslením a jsem si jist,že budou následovat jen samé konstruktivní postřehy.
:lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: úte 14.07.2015 18:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
ok-glider píše:
Těší mě zájem,který tade vládne nad mým kreslením a jsem si jist,že budou následovat jen samé konstruktivní postřehy.
:lol:


Ty následují často, ale moc si jich nevšímáš :D :D :D Jedeš si zkrátka po svém, ať se ti někdo snaží jakkoli pomoci, poradit, jak řešil on ten a ten problém, ale ty nic :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: úte 14.07.2015 19:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
to vetronar.
Jilles Smits,Chris Villiams,Chad Veich,Laddie Mikolasko,Dick Barron,Nick Zirolli,Dave Platt,Paolo Severin,Wendell Hostetler,Jim Pepino,Roy Vaillancourt,...
Pavel Fencl,Olda Vitásek,Zdeněk Daněk,vlastně celá parta Čmeláku Holešov,Letecko modelářská Sešlost/Bu 181,Aero A-200.
Konečně i můj oblíbený CAD designer Fedia a jeho La,FW ,Jaky.
Od těchhle se já snažím něco naučit,jejich mistrovská díla mě fascinují,obdivuji krásu jejich konstrukcí,mám to vytištěný a beru si to večer na dobrou noc.
Zdaleka jsem nevyjmenoval všechny,třeba Avia BH-1 od Flying Woods je skvělou ukázkou jednoduché a promyšlené konstrukce a podle mě je geniální,kochám se i čistotou řezu,a o řezání vím svoje.
Kurnik,vypadl mi Badan a Zdeněk Kopeček,tihle 2 jsou moje noční můra,nikdy se nenaučím dělat tak nádherný era jako oni.Vždycky se pak jdu někam opít.
A na závěr je veka1,prostě neuvěřitelný fenomem,jeho telefonáty mě vždycky odrovnaly,já jsem nestíhal sledovat jeho přednášky z konstrukce letadel a pak jsem si připadal jako největší idiot pod sluncem a říkal si,že jsem tak blbej a stačím už jen na zametání chodníků a to kdo ví jestli.
Tak se větroňáři nezlob,že ses nedostal do užšího výběru ale já se dál budu lopotit kopírováním těch nejlepších pokud mi síly budou stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2015 11:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
ok-glider píše:
to vetronar.
Jilles Smits,Chris Villiams,Chad Veich,Laddie Mikolasko,Dick Barron,Nick Zirolli,Dave Platt,Paolo Severin,Wendell Hostetler,Jim Pepino,Roy Vaillancourt,...
Pavel Fencl,Olda Vitásek,Zdeněk Daněk,vlastně celá parta Čmeláku Holešov,Letecko modelářská Sešlost/Bu 181,Aero A-200.
Konečně i můj oblíbený CAD designer Fedia a jeho La,FW ,Jaky.
Od těchhle se já snažím něco naučit,jejich mistrovská díla mě fascinují,obdivuji krásu jejich konstrukcí,mám to vytištěný a beru si to večer na dobrou noc.
Zdaleka jsem nevyjmenoval všechny,třeba Avia BH-1 od Flying Woods je skvělou ukázkou jednoduché a promyšlené konstrukce a podle mě je geniální,kochám se i čistotou řezu,a o řezání vím svoje.
Kurnik,vypadl mi Badan a Zdeněk Kopeček,tihle 2 jsou moje noční můra,nikdy se nenaučím dělat tak nádherný era jako oni.Vždycky se pak jdu někam opít.
A na závěr je veka1,prostě neuvěřitelný fenomem,jeho telefonáty mě vždycky odrovnaly,já jsem nestíhal sledovat jeho přednášky z konstrukce letadel a pak jsem si připadal jako největší idiot pod sluncem a říkal si,že jsem tak blbej a stačím už jen na zametání chodníků a to kdo ví jestli.
Tak se větroňáři nezlob,že ses nedostal do užšího výběru ale já se dál budu lopotit kopírováním těch nejlepších pokud mi síly budou stačit.


Ja nechci byt v uzsim vyberu. Jen donedavna si slintal nad mymi vytvory, ale to je jedno. Ale nemyslel jsem jen tebe ohledne rad. Ale prave treba veka1 ktery je letecky inzenyr, dlouholety modelar a ty ho stejne neposlouchas. Tak si z toho neco vezmi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2015 14:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
to vetronar.
Je mi líto,ale právě od veky1 jsem si vzal to největší ponaučení a to,že se nemám pouštět do věcí,kterým nerozumím a porozhlédnout se,jak to dělají druzí,co už nějakým vývojem prošli,něco dokázali.
Mě prostě už stačí rozdělaný Camel,SE5,H-17,Bu-131 a LA-7.Ostatní jsem ztopil už na začátku sezony.
:lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2015 16:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
začal jsem řezat.


Přílohy:
DSC03875.JPG
DSC03875.JPG
[ 73.47 KiB | Zobrazeno 1388 krát ]

DSC03876.JPG
DSC03876.JPG
[ 75.21 KiB | Zobrazeno 1388 krát ]

DSC03877.JPG
DSC03877.JPG
[ 65.21 KiB | Zobrazeno 1388 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-24 Krajánek
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2015 17:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Michale videl jsi někdy na skutečném letadle, tedy spíše na skutečném profilu když stavíš z lišt, jakým směrem jdou ty diagonální výztuhy? Když se chceš něčím inspirovat začni tím. Mám na mysli přední část profilu (torzku).


Přílohy:
Hutter-17 kridlo.jpg
Hutter-17 kridlo.jpg
[ 209.68 KiB | Zobrazeno 1376 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz