Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: pát 09.09.2011 7:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Co mi na těch svazích chybí se pokusím vysvětlit,třeba loni jsem vyřezal vršek Oblíku,psal jsem zde o tom,že až tam někdo pujde létat,at si vršek projde,páč pod trávou jsou schované zarostlé kmínky-zbytky pořezaných stromu a keřu,no a ted když sem se s kolegou bavil o Oblíku,tak mi hlásil pomlácené náběžky,na jiném kopci zase občas kolegum vysvětluji,že mají přistávat jinde,páč tam co jim to přijde nejlepší nakonec zápasí s letadlem v šílené turbulenci,případně jsou třeba překvapeni,že při náletu z určité strany vubec nedoletěli na vrchol a přistáli na skále,případně model vubec nenašli,páč se jen domnívali,že za tou hrankou asi přistáli.Mě by tady ty významější kopce přišli přehlednější a mohl by k nim být i komentář,ostatně jak jsem řekl,pokusím se to nejdřív,to co zvládnu nacpat sem,pak at se s tím děje co kdo uzná za vhodné,klidně to i muže smáznout,pokud by to vadilo,

Oproti umístění na RC mapách by to mělo tu výhodu,že uveřejněný odkaz by automaticky měl opravdu nějaký trochu vypovídající popis a fotky svahu s videem.


Ze svého sobeckého pohledu mi jde o jediné,létám už s většími modely -4m a znám jen několik svahu,kam s nimi mohu jít a jet z Prahy třeba do Krkonoš s pocitem-uvidim,třeba to bude dobrý se mi moc nechce,navíc každý jsme jiný a znám i kolegy,kteří v lokalitě řeší jen start,že možná nepujde přistát,nebo se bude muset opravovat už neřeší :D Proto bych rád to doplnění fotovideem.

S malým modelem jsem to neřešil,jak jsem slyšel někde o kopci,tak jsem tam ero mrsknul a bylo to,s tím větším už to tak nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: pát 09.09.2011 14:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 1708
Bydliště: Praha Kunratice
Ja za sebe musim napsat, ze svahy vzdycky hledam podle RCmapy a plne mi to vyhovuje. Fotografie jsou tam take, takze to ze by fotografie byly take tady je stejna funkcionalita. Navic na RCmapach clovek vidi rovnou i okoli, at uz tereni nebo satelitni mapu a odpada tam podreba delat odkaz na mapu, ktery by tady tak jako tak musel byt, pokud by ta informace o svahu mela byt relevantni.

Moznost mit na RCmapach trideni podle smeru vetru mi prijde, ze by mohlo byt trochu zavadejici, ale jako doplnkova funkce proc ne, kazdopadne je podle me ke svahu potreba pridat policko na zadani smeru vetru - aspon aby to kazdeho trklo. Jde ale zase o to jak tam ty smery zadavat, obzvlast kdyz se jedna o vetsi rozmezi, treba JZ-JV.

Jinak informace na RCmapach mi prijdou dostatecne presne, navic jsou tam komentare kde se kazdy muze podelit o zkusenosti a upresnit aktualni situaci. Na frekventovanejsich svazich tohle funguje dobre.

Vetsinu svahu kam jezdime jsme nasli prave podle RCmap a pokud jsme prijeli nekam kde situace neodpovidala popisu tak jsme to doplnili, ale ze bych mel nejaky pocit ze informace tam jsou zavadejici nebo nedostacujici tak to vubec. Trochu se bojim ze zavadet alternativni seznam tady na manii by bylo trochu tristeni sil. Pokud by se to zde ale vedlo jako nejaky seznam zakladnich svahu vhodnych pro velke vetrone - tedy s cilovou skupinou majitelu velkych modelu, kteri s letanim na svahu nemaji moc zkusenosti a chteji si nekam zajet na jistotu, tak to by podle me smysl melo. Pokud by to ale bylo neco jako doplikovani RCmap tak to mi prijde jako zbytecna prace. Jak uz tu nekdo psal, staci proste na RCmapy pripsat komentar zacal se tu stavet dalsi milionarsky satelit, nejezdete sem :wink:

_________________
Nejlépe to nosí nad hlavou a ještě ke všemu směrem do slunce.
Nejlepší investice jsou peníze vyhozené do vzduchu.
Žádný učený ještě z nebe nespadl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: pát 09.09.2011 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Were,já tu cílovou skupinu pro majitele velkých větronu co nemají skušenosti s létáním vidím trochu jinak,jako modeláře,co už je nebaví po každém pokusu létat někde,kde ještě nevědí,že to asi nebyl ten nejlepší nápad a že opět zkončí v dílně.Prostě už jsem mluvil s mnoha modeláři,co pomlátili na svahu svuj model jen proto,že nevěděli,co ten svah obnáší a jaké má problémy.Já samozřejmě nespasím svět,ale kszž už mipo několikáté ruzní kolegové říkají jak a kde pomlátili svuj model a já mámna tomísto jedinou odpověd,že toje jasný,tak totam nejde,kurva proč s tim teda mlátěj,když to našli na RC mapách,modle modeláře.Dříve jsem to bral podstatně sportovněji,dnes mi už přijde nesmyslné že k provozu modelu patříi neustálé opravy.Ale jasné je,že pokud tocosplodím něčemu pomuže na RC mapách,at to tamklidně někdo dá,ale pokud to nebude vadit ani tady,tak proč to zakazovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 9:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Z víkendového výletu jsem se pokusil doplnit fotky ze 2 svahů a posílám postřehy ohledně případného vylepšování RCMap:

1. Doplnit vyhledávání dle lokality ( věděl jsem, že chci jet k Berounu, ale musel jsem se tam doklikat postupně, protože jsem nepřišel na způsob, jak zadat "Search: Beroun", aby se mi našel na malě sám :- )

2. Umožnit psát delší Komentáře k lokalitě:
Při pokusu vložit popis lokality jsem narazil na několik omezení:
a) Příspěvek delší než x znaků přestane reagovat na klávesnici. Nejspíše java script automaticky ignoruje znaky pro zprávy delší než X.
b) při pokusu příspěvek rozdělit na 2 mi nebyl další příspěvek umožněn vložit s hláskou: "Zkuste to později". Pravděpodobně se jedná o pokus o zamezení spamu ?

3. U fotogalerie provádět před uploadem kontrolu velikosti fotek. Omylem jsem nahrál fotky příliš velké a upload skončil "Fatal error".


RCMapam zdar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 9:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Ještě jsem narazi na další tip pro vylepšení:

4. Umožnit identifikaci možného parkování. Hodně míst je dla mapy přístupné ze silnice z více míst, ale ne všechna místa jsou vhodná k parkování a někde jsou i zákazy vjezdu. Slovní popis je často zavádějící, takže značky parkování v mapě by se hodily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Já vždy používám RC Mapy. Osobně bych uvítal filtrování lokalit třebas podle směru větru a třebas podle možnosti lítat s nějakou velikostí letadla. Vždy když jsme na nějaké lokalitě, tak přidáváme komentáře, fotky a linky na videa, pokud tam něco natočíme.

Úplně boží, ale dost složité by bylo filtrování dle aktuálního větru z měřících stanovišť.
tedy pokud by měla lokalita zadán směr ve stupních a minimální sílu větru, kdy nosí, člověk by hned viděl co je momentálně aktuální. Ale to chci už mnoho a já to vím.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 21:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.4.2008
Příspěvky: 393
Bydliště: Praha
Walter2: Vyhledavani v levem dolnim rohu ti nefunguje? Komentare poresim, kontrola velikosti pred uploadem je technologicky komplikovanejsi a pomoci cisteho JS/HTML neresitelna, takze zatim bude videt max. velikost v poznamce, moznost vlozeni souvisejicich znacek zvazim. Kazdopadne diky moc za zpetnou vazbu a vlozene lokality :wink: Kdyz tak SZ...

Were, Kratas: Vami vlozene lokality/fotky/komentare/hodnoceni, to jsou primo vzorove ukazky :!: U vami vkladanych svahu nemusim dohledavat jejich skutecnou polohu, overovat ze vubec existuji, natoz pak "nejaky" smer vetru, doplnovat smysluplny text a hledat zdroje, navic vami vkladane fotky jsou jedny z nejhezcich, jednoduse palec nahoru :wink:

_________________
Mini Corado, Mustang P51D, Vespid, Funcub - Futaba T8FG
---
http://rcmapy.cz/cs/map/1/location/300


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2011 8:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
happy_cz píše:
Walter2: Vyhledavani v levem dolnim rohu ti nefunguje?


Díky. To jsem přehlédnul. Intuitivně jsem hledal ovládací prvky mimo mapu zejména vedle výběru státu a kraje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2011 12:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Ještě mě napadájí náměty k zamyšlení ohledně vylepšení RCMap. Pro hodně lidí, kteří vkládají aktualizaci na RCMapy (aby z toho měli ostatní užitek) je určitě trochu zvláštní, že vložená aktualizace (vložení nového bodu, vložení fotek) se nezobrazuje, dokud neprojde rukou editora, což může trvat delší dobu. Může to některé lidi odhodlané sdílet poznatky o svazích odradit.

Rozumím tomu, že dosavadní editor udělal obrovský kus práce ( a na mapě se neobjevuje spam ani úplně nesmyslné lokality ), ale bylo by dobré mít jako přispěvatel jistotu, že se příspěvek neztratil. To by myslím prospělo k tomu, aby se popisy lokalit doplňovaly radostněji.

Napadá mě několik řešení.
1. notifikovat přispěvatele o tom, zda jejich příspěvek byl přijat nebo vyřazen.
2. Každému uživateli umožnit filtrovat (nezobrazovat) lokality a fotky, které neprošly kontrolou editora
3. Nové příspěvky uveřejnit bez kontroly,ale umožnit všem nahlásit editorovi chybné lokality a nevhodné fotky (yotube například umožňuje nahlásit nevhodné video). Následně by editor rozhodnul, zda lokalitu/fotku smaže... Tím by se zajistilo, že příspěvky se budou objevovat rychleji a přitom kontrolu provede daleko větší mmnožství lidí. Zároveň to editorovi nebrání v tom, aby nové příspěvky procházel a příípadně stáhnul i kdyby je nikod nenahlásil jako chybné.


Další drobnost by bylo umožnit si nechávat zasílat novinky z dané oblasti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2011 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Mě by moc potěšilo, kdybych si mohl někde prohlédnout seznam nově přidaných lokalit. Dozvím se, že pro CZ bylo přidáno X lokalit, ale netuším které to jsou. Tedy mít přístup k informacím:
- tyto lokality jsou nové
- tyto byly aktualizovány
- tady byl přidám komentář, fotka atd.
Takhle prohledávám své oblíbené oblasti a hledám, zda tam něco nepřibylo. Taky prohledávám lokality kam jezdím a koukám, zda tam někdo nepřidal nějaký komentář, protože se občas objeví informace o tom, že se na kopci pasou ovce a nesmí se tam lítat, nebo že se tam začalo stavět, nebo je to zarostlé a podobně.
Pak samozřejmě budu šťastný jako blecha, když budu moct na mapy koukat přes svůj Androidí telefon. Zatím to jde tak napůl.
Jinak strašně rád pomůžu s něčím, pokud je s čím. Klidně můžeme s kolegy sepsat nějaké podrobné recenze na svahy, kde lítáme. Něco jsem doma začal psát, že to dám na naše stránky, ale naše stránky ještě nemáme stále funkční :lol: .

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2011 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 1708
Bydliště: Praha Kunratice
Pepin > Jasne, ja vubec nejsem proti tomu tady neco takoveho udelat, jen jsem chtel naznacit ze by to nemelo suplovat RC mapy, ale byt to popis vybranych svahu pro urcitou cilovou skupinu, at uz ji definujes jakkoliv. Coz si myslim je i tvuj zamer.

Akorat si myslim, ze pokud chce nekdo vyzkouset nejaky svah, ma furu moznosti jak se s nekym poradit a neni potreba tady vytvaret dalsi seznam. Pokud na svahu klitat neumi, vezme ero, najde si na mape misto a jede tam hodit ero aniz by dokazal posoudit zda je to vhodne na litani nebo ne, tak tomu podle me seznam mist moc nepomuze. Podle me zbytecna namaha, pokud se nekdo chce vyvarovat chyby tak se muze snadno zeptat, pokud ne tak to ze tady na foru bude nejaky seznam tech "lepsich" svahu moc nepomuze.

happy_cz > Jee, tak to diky moc za uznani. Snazime se, tak je super, ze to nekdo oceni :D Navic testovani a pridavani novych lokalit nas hrozne bavi :D

walter2 > ad 1) 1. notifikovat přispěvatele o tom, zda jejich příspěvek byl přijat nebo vyřazen. - tohle ale prece funguje, ne? Me po schvaleni meho prispevku prijde emailem notifikace, ve ktere je link na moji schvalenou lokalitu.
Ostatni body souhlas. Bylo by dobre mit tam moznost reportovat chyby, casto je to chybne umisteni lokality, ktere se opravuje tim, ze se zalozi nova na spravnem miste a do stare se vepise ze je blbe umistena, coz je zbytecne komplikovane.

Jeste me napadlo ze by mozna bylo zajimave, kdyby byl zadavetel lokality take upozorneny, kdyz k lokalite kterou pridal nekdo prida komentar

_________________
Nejlépe to nosí nad hlavou a ještě ke všemu směrem do slunce.
Nejlepší investice jsou peníze vyhozené do vzduchu.
Žádný učený ještě z nebe nespadl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2011 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Asi máte pravdu,ale časem bych opravdu přivítal,kdybych si mohl vybírat nějakým zpusobem opravdu pouze z těch větších svahu,já mám raději tu termiku,ale u kopce.Ted jsem za pomoci kolegy splodil své první letecké video,tak se ho pokusím nějak na tu RC mapu nacpat,jen doufám,že ty další už budou lepší :D

Ale radost z něho mám,je to takové mé první miminko :D

http://www.youtube.com/watch?v=bDMGtIPwtlI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2011 21:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
Kdybych si já mohl něco připrosit, tak fotky fotky fotky, videa... Nevim proč, ale já se hodně řídim jakýmsi koukáním, neboť si dokážu představit co je to zrovna za typ kopečku. Fotografie či videa mě hodně napovědi. Člověk se tak nachvilku do místa přenese a v duchu si dokáže představit co jej čeká... když se k tomu přidá správný směr větru, nějak jsem si s kolegou zvyknul na stupně, stručný popis tak jak piloti ten svah nalétli, je to ideální. Koukal jsem nedavno na místa k létání paraglideristů a tam je to samosebou s ohledem na to co provozují přesné a výstižné. ...taky oni přeci jen jdou do toho tělem i duší, doslova, ale my si taky nechceme rozmlátit svoje aeroplány.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2011 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Ještě dotaz k těm RC mapám,jdou tam vkládat pouze fotky,nebo i video?pokud tam napíši do komentáře něco,co chci později přepsat-poupravit,jde to,nebo nejde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svahy ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2011 23:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.4.2008
Příspěvky: 393
Bydliště: Praha
Diky za namety, upozornovani na zmeny a prehledy mam v planu, lepsi zadavani take, to je jen otazka casu :wink:

Pepin: Lokalitu editovat muzes a dokonce ji muzes i posunout, komentar ale editovat nyni nelze. Video aktualne "vlozit" sice nejde, zprovoznit to ale v pripade Youtube neni problem. Pripravte ty videa (ty co uz mate jsou skvely) a ja si s tim mezitim pohraju :wink:

_________________
Mini Corado, Mustang P51D, Vespid, Funcub - Futaba T8FG
---
http://rcmapy.cz/cs/map/1/location/300


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: hrábě a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz