Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 228 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: úte 03.09.2013 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Moje Xeno při těžišti dle výrobce houpalo a bylo nutno krapet potlačit trimama. Asi bych to tak nechal a eventuelně si při záletu přitáhneš. Takto těžké Xeno (moje v první verzi mělo 850g) špatně vytrácí rychlost a v metrové výšce při přitahování na vytracení rychlosti přeletí celou louku :lol:

Ale proč píšu. Dnes ráno foukalo a já se těšil na svah, ale odpoledne vítr ustal. Chtěl jsem vyzkoušet lehké "sesouvací" Xeno bez trupové gondoly a směrovkama na krajích křídel. Inovace jsou právě ty směrovky. Mám pocit, že se chování Xena změnilo k lepšímu! Večer jsem si ho házel jen tak na louce a nebyl žádný problém hodit, otočit a chytit ho jako bumerang. S původníma směrovkama se to chovalo fakt hůř. Co na to někdo zkušenější? Mají směrovky až takový vliv? Zabraňují negativnímu obtékání vzduchu zespodu křídla nahoru? Přinosem je i jejich poloha více vzadu?


Přílohy:
nove_Xeno.jpg
nove_Xeno.jpg
[ 43.94 KiB | Zobrazeno 1637 krát ]


_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: úte 03.09.2013 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Mám těžiště na 220mm myslím za letu dobrý :) tvoje sestava je pořád v limitu, když se podíváš natu fotku FPV ten musí mít čumák ještě těší.
Pro jistotu bych do ocasu olůvko dal :) ještě co fušuje do těžiště jsou polepy.

_________________
http://petsild.rajce.idnes.cz
T-Rex450Pro,MCPXBL,P-51,Pulse1600,F-16,L-39Vasafan 65,Xeno,BF-109
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: úte 03.09.2013 20:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
No a ja zas mávam na kombatovom EPP svaháku smerovky "ala Xeno". Má to trochu iné vlastnosti ale nič nieje zadarmo a mne je to lepšie tak.. No, nemám ich presne ako Xeno. Mám ich šikmo, trochu zahnuté, s profilom, a ešte aj nerovnobežne do šípu... A konce krídla som tiež trochu skosil..
Xeno ale nemá natupo zrezaný koniec krídla kde by niečo bolo potrebné, tak neviem, to obtekanie tam hádam bolo vyriešené.. Ale poloha viac vzadu je zamozrejme prínosom.
Hlavný prínos je, že to máš "po svojom" a si spokojný :) .. aj ja.
Je úplne jedno či by to pri meraní v tuneli vyšlo lepšie..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2013 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Dovolím si zde vložit malé video s bezmotorovým Xenem postaveným z náhradního dílu - křídel. Je to na svah, ale zrovna nefoukalo a svah se taky moc nekonná, tudíž zálet prostým házením :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2013 12:07 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
To hádžeš na rovine??

Je toto možné aby to tak kĺzalo??
Okamžite to videjko sťahujem do PC :lol: :lol:
Škoda že nevidno aj techniku hodu, musíš to teda riadne šmariť keď to toľko letí... 8O 8O 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2013 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Hehehe, ještě dnes mě bolí ruka! Jinak je to na rovině :-D

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2013 13:26 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Tak som si to zväčšil a pomaličky zastavoval a našiel som ťa ako to hádžeš :lol: :lol: :lol: síce ja éra takou silou nehádžem, ale rozkročený sme rovnako :lol: :lol:
Ináč fakt pekný klz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2013 13:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Děkuju za pochvalu. Oproti origo Xenu je to lehoučké. Originál bez motoru mi vážil 650g (na krabici píšou 550g), tohle má tuším 430g. Jen si říkám, jestli to na svah nebude moc lehké. Uvidíme, až začne foukat.

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 14:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Mám dotaz ke směrovkám. Kolik demontáží vydrží? Já jsem je sundával poprvé a bylo to opět dost napínavé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 16:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Poprvé jsou dost ztěžka, jak jsem zabral, vyklapla se mi a dole praskla. I elapor se mi od prstů omačkal. Po 3/4 roku už jdou celkem dobře vyndat. Možná...trochu nějaké bílé vazelínky do mechanizmu?

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 20:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Zkusím to máznout silikonem. Snad to ten elapor snese.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2013 19:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Silikon pomohl. Jde to líp.

Dnes proběhl zálet. Zatím bez obtisků.

No, zálet. Tak se tomu říct nedá. Jen jsem potlačil na trimu výškovky elevony ve skutečnosti do výchozí nulové pozice tak, jak je to z fabriky. Pro první let jsem měl totiž elevony lehce natažené 1 až 2 mm nahoru.

Dojmy:
Měl jsem už 6 samokřídel a jedno ještě vedle XENO mám. A tak stabilní nebylo snad žádné. Přitom foukalo 2 až 5 m/s. Letí jak po kolejích a taky slušně plachtí.
Stoupavost není kolmo (odběr 14,5A staticky), ale pod úhlem něco nad 60°. Dal jsem jen jeden let cca 10 minut stylem vytáhnout nahoru a pak plachtit s krátkými výjimkami se základními akrobatickými prvky. Do baterek jsem dobíjel jen 375 mAh. S takovou tam bude stačit pro takovéto létání jen jedna 1200 mAh baterka a nebudu muset vzadu dovažovat.
S dlouhým přistáním jste měli pravdu. Jak píšu výše, foukalo 2-5m/s a vítr měl směr proti mírnému kopci. Přistával jsem proto z kopce. A povedlo se mi to až napočtvrté. :roll:

Jediná nutná úprava bude vyztužení náběžky páskou. Je tam i po jediném přistání dost seků od trávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2013 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
jio píše:
.

Čo tam máš za pohon?

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2013 22:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
viz předchozí stránka viewtopic.php?p=1017469#p1017469


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex XENO
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2013 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Tak mě dnes Xeno opustilo, odpoledne jsem byl vyzkoušet silnější digitální serva DSV130M. Po první aku nadšení z úpravou velice spokojen při maximálce žádné zaváhání, po 15min přistál ničeho zvláštního nevšiml. Po pouze s kvedlákem znovu vyhodil Xeno a začal prohánět po obloze. Mohl jsem nastoupal cca 200m na vrcholu dorovnal a čučím najednou šlo Xeno do vývrtky bohužel té neřízené :( asi po 3s přestal točit zato šlo přímo čumákem do země. Po ohledání trosek byla cítit spálenina hned jsem odpojil aku a myslel že odešel asi regl.
Obrázek
Na první pohled čumák do harmoniky rána byla přímo na komoru :( zato uvnitř vše vypadalo netknutě, dokonce se ani lipol neodlepila od sucháče, tedy jsem složil trosky a nechal test elektroniky na doma.
Obrázek
Překvapeni tedy nastalo později po sundání krytky, zjistil že spálenina jde od levého nového serva, úplně propálená díra :( panty křidélek šla před nehodou naprosto zlehka tedy silnější odpor je vyloučen a dráha serv navíc snížena na 70% problém nastal právě v elektronice kompletně vyhořela.
Obrázek
Bohužel ta plastová vana, která drží celou konstrukci naprosto blbě praskla :( oprava byla mužná s křídly napevno :( taková úprava moc nezamlouvá.

Snad povede plně zprovoznit model mám nápad :) jak to zpevnit, protože zatu krátkou dobu stihl s Xenem vytvořit dobrý vztah :) léta stroj fakt parádně a pohodově byla škoda ho ztratit.

_________________
http://petsild.rajce.idnes.cz
T-Rex450Pro,MCPXBL,P-51,Pulse1600,F-16,L-39Vasafan 65,Xeno,BF-109
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 228 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz