Reklama

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 21.02.2019 8:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

V tomto vlákně se pokusím uveřejňovat fotky a další informace z průběhu stavby nového modelu pro kategorii F3RES 2m. U nás prozatím označované jako RES. Jde vlastně o jednoduché víceméně dřevěné modely s rozpětím 2m startované na gumicuku. Je to taková "obdoba" úlohy A kategorie F3B. Německá pravidla přeložil Tomáš Hrubý a jsou zveřejněny zde v obecném vlákně o F3RES. Kategorie se na západě a vlastně po celém světě těší velké oblibě a třeba na youtube je k vidění mnoho videi ze soutěží a různých polítání. Snad tomu tedy bude za pár let podobně i u nás.

KIWI je moderní stavby, maximálně využívající vlastností výběrového dřeva. Kompozitové materiály, uhlík atd jsou použity v zanedbatelné míře (páky, táhla). Profily jsem použil od Marka Drely, série profilů AG určená pro RES modely. Popisovaný kus je frézovaný, ale pro případnou sérii se uvažuje i o částečně laserovaných dílech. Potah byl na zkušebním ručně vyrobeném kuse použit Oracover, ale pro tento ověřovací model již chci použít ORALIGHT. KIWI bude mít také možnost dovažování, což u takto lehkých modelů považuji za důležité. V křídle budou zalepeny trubky pro ocelové válečky balastu. Křídlo má dva štíty dále od středu, je to sice pracnější a malinko těžší varianta, ale ocas není v zavířené oblasti za jedním středovým štítem a model zůstává stále řiditelný, což je důležité pro přesné přistání k bodu.

Přílohy:
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG
[ 117.14 KiB | Zobrazeno 160 krát ]

Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 21.02.2019 8:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Začal jsem ocasem. Díly jsou frézované a krásně do sebe zapadají. U ocasu bude potřeba hlídat hmotnost a kvalitu balzy. Díly se zdají pořád trochu předimenzované takže jsem podklady pro druhý kus malinko odlehčil. Jsou to už jen kosmetické změny a odlehčení je v rámci gramů - spíš pro dobrý pocit. Slepená neobroušená SOP má 7g, VOP ve stejném stavu 10g

Někdo mi zpronevěřil klasické modelářské špendlíky tak jsme použil matičky, aspoň v dílech nebudou díry po špendlících.

Přílohy:
IMG_20190219_190252.jpg
IMG_20190219_190252.jpg
[ 125.28 KiB | Zobrazeno 122 krát ]

IMG_20190219_192304.jpg
IMG_20190219_192304.jpg
[ 49.34 KiB | Zobrazeno 122 krát ]

IMG_20190217_170050.jpg
IMG_20190217_170050.jpg
[ 63.81 KiB | Zobrazeno 122 krát ]