Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 120  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 15:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Já si pořídil Ion plus pro. Je to dvoumetrovka a ještě v 680ti metrech je vidět. Tak si myslím, že vše okolo dvou metrů bude ve 300 metrech vidět úplně bez problémů. Taky už jsem starší ročník, ale pokud ve 300 metrech vudím Ocelota, je to se mnou ještě v pohodě. Ono je to kousek, žádná výška.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Standa Stuchlý píše:
...ještě v 680ti metrech je vidět. Tak si myslím, že vše okolo dvou metrů bude ve 300 metrech vidět úplně bez problémů..

Mám na to vlastný názor :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 23:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
tak nám ho sděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 6:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Standa Stuchlý píše:
tak nám ho sděl.

Lietam s 5 metrovymi maketami v mierke okolo 1:3 kde plocha kridla je obrovska a vo vyske 700m zacina "blba" citatelnost modelu. U 4,5m AH26 to zacina uz okolo 400m. Do dialky vidim velmi dobre...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 9:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
myslím, že tu je problém v pojmech. Já psal, že je vidět, ne že jej lze číst a řídit stejně přesně jako ve 300 metrech. Měl jsem model 2,5m rozpětí, než jsem s ním chtěl proletět stromem. Křídlo je fuč, ale zbytek stále mám. Jeho název již nevím, ale s tímto modelem jsem se "dostal" do 1160m. Byl vidět jen soustředěně, ale vidět byl. Byl to i nerv, ale šlo mi o to, kam až ho uvidím. S tímto modelem jsem běžně v 700 metrech létal a byl i docela slušně čitelný. Podotýkám, že jsem používal skyassistant, tak ty údaje jsem měl myslím docela přesné, i kdybych 10% odečetl na nepřesnost, ale to je blbost. Takový šmejd to není.

Můj názor je ten, že ti, co se s větroněm 1,5m ve 300 metrech skoro loučí, že jej nevidí, tak buď nemají čím výšku měřit, nebo mají přehnaný strach. Pak taky záleží na pozadí větroně, mracích. Jsou situace, kdy bych si ani do oněch 300m netroufl, protože ve členitosti mraků se model prostě ztratí. To je řekl bych důležitější podmínka, než dobré oči. Beránci, proti těmto mrakům lítat .... tam je někdy i 150 metrů moc.

Letošní zimu jsem podlehl synovu tvrzení, že bublinky létají dobře. Koupil mi samokřídlo red eagle . Je to 100 cm velké. S ním jsem nalétal i v mrazech tolik hodin, jako za celý život v zimním období nepamatuji. Když mi jednou ale spadl z výšky okolo 300 metrů, musel jsem si pro něj dojít dalších asi 400 metrů. Celou dobu jeho neřízeného pádu byl velmi dobře vidět a dal by se řídit, kdyby neodešel regulátor a jeho BEC.

Můj názor je, že důležité je pozadí a barva křídla. Viditelnost modelu ve výšce je velmi ošemetný pojem. Záleží na více podmínkách, které určují, jak jej budu vidět. Nestačí jen dobré oči.

LV, poptej se Dalibora, jak to dělá se svým oštěpem. Ten měří 3m a lítá s ním hodně přes 1000m . Nebo s Corádem. Myslím, že tam v grafu má 514m. Myslíš, že lítá na slepo nebo kecá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 6:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Standa Stuchlý píše:

Můj názor je ten, že ti, co se s větroněm 1,5m ve 300 metrech skoro loučí, že jej nevidí, tak buď nemají čím výšku měřit, nebo mají přehnaný strach. Pak taky záleží na pozadí větroně, mracích. Jsou situace, kdy bych si ani do oněch 300m netroufl, protože ve členitosti mraků se model prostě ztratí. To je řekl bych důležitější podmínka, než dobré oči. Beránci, proti těmto mrakům lítat .... tam je někdy i 150 metrů moc.
Můj názor je, že důležité je pozadí a barva křídla. Viditelnost modelu ve výšce je velmi ošemetný pojem. Záleží na více podmínkách, které určují, jak jej budu vidět. Nestačí jen dobré oči.

LV, poptej se Dalibora, jak to dělá se svým oštěpem. Ten měří 3m a lítá s ním hodně přes 1000m . Nebo s Corádem. Myslím, že tam v grafu má 514m. Myslíš, že lítá na slepo nebo kecá?



Ano popsal jsi to naprosto přesně. S Coradem mám osobní rekord 706m výšky, ale záleží právě na tom o čem jsi psal.
Mimochodem..mýtus je (mám pruhy na křídlech zespoda..jupí je to líp vidět). Celé černé křídlo zespoda je vidět naprosto nejdál.
Proto si nechávám dělat vždy spodek křídla v natural uhlíku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 11:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Podle mého názoru pruhy na F3X jsou z důvodu lepší viditelnosti při dynamickejch změnách polohy..je tam lepší rozlišitelnost. Viditelnost vůči obloze na dálku je jiná disciplína, tam pruhy ztrácej smysl a co nejtmavší je logická.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 14:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Jakákoli kombinace barev se při výšce nad cca 800m slije na černou. Vyzkoušejte si to v praxi. Lítal jsem s Volcanem černo-žluté pruhy.

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 18:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ad viditelnost - on je právě malér v tom, že se to s podmínkami extrémně mění. V klidu vidíš na 400m, pak ve 200m najedeš na nějaký divný přechod barev oblohy a model zmizí jak vymazaný. A to už ani nemluvím o záludnostech typu cáru dopolední mlhy, kdy vidíš krásně a najednou v jisté poloze skončíš zakrytím kouskem mlhy, o kterém jsi vůbec netušil.

Ad barvy - ono je pomalu nejlépe vidět letadlo černé opravdu beze zbytku, pruhy a obecně změny barvy někdy fungují, ale při jiném typu světla spíše škodí, někdy i docela výrazně, schéma fungující vždy prostě neexistuje. Kompletně černá naproti tomu tak nějak průměrně funguje vždy - jsou situace, kde to je proti jinému schématu horší, ale nenapadá mě skoro žádný případ, kdy by ten propad viditelnosti byl nějak fatální, vždy alespoň "přijatelný průměr".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
jeden můj kolega měl na metrovém větroni signální oranžový potah. Ta barva z oblohy přímo řvala. Kde to sehnal, nevím a už se to bohužel nedozvím.
Je pravda, že od jisté výšky se všechny barvy promění na černou a pruhy ztratí význam. Zato bílý vrch křídla, ten zasvítí v každé výšce. Někdy jsem musel model převrátit, abych jej opět našel, ale to byly opravdu extrémy. Ukecaný čumil s malým vlezlým harantem, vosa kolem ucha a podobně :evil: . Ale funguje to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 19:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tedy moje zkušenost je přesně opačná - bílý vršek křídla velmi často není vidět vůbec a nejsem zdaleka jediný, kdo si to myslí...
Co se týče reflexních barev, to je docela zrádné - ony často fungují dobře na obecné info, kde model je, ale někdy to slušně rozbije siluetu, takže přesnější určení polohy spíš komplikují - to je přesně to, co jsem myslel tím "jak kdy" - někdy dobré, ale někdy katastrofa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Jenom tak ze srandy jsem se podíval na jeden záznam z Iona .... :mrgreen:
Příloha:
Ion.jpg
Ion.jpg
[ 38.04 KiB | Zobrazeno 2625 krát ]



834m


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 19:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
tomashr píše:
Ad barvy - ono je pomalu nejlépe vidět letadlo černé opravdu beze zbytku, pruhy a obecně změny barvy někdy fungují, ale při jiném typu světla spíše škodí, někdy i docela výrazně, schéma fungující vždy prostě neexistuje. Kompletně černá naproti tomu tak nějak průměrně funguje vždy - jsou situace, kde to je proti jinému schématu horší, ale nenapadá mě skoro žádný případ, kdy by ten propad viditelnosti byl nějak fatální, vždy alespoň "přijatelný průměr".

No jo, rovináři. Zkus s černým modelem letět proti lesu. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
musíš lítat v zorném úhlu nad lesem. Také lítám mezi kopci. A občas se snažím i stromem proletět 8O když selže odhad. Nejde to, ne a ne a ne. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 19:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Ne všude to jde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 120  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz