Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 120  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
pak musíš hledat jiný plácek Okolo Šternberka je myslím rovin víc než dost.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: ned 07.05.2017 0:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
kovaco píše:
Jakákoli kombinace barev se při výšce nad cca 800m slije na černou. Vyzkoušejte si to v praxi. Lítal jsem s Volcanem černo-žluté pruhy.


uplně přesně to takto nefunguje--tvuj mozek-- jako pilota rozhodne od určté výšky, že vidět pruhy už pro něj není podstatné, tak je opravdu nevidíš--kámoš vedle tebe, co ti bude na to ero čumět při kouření cigára a popijení pivka ty pruhy s největší pravděpodobností vidí--pro jeho mozek není prioritní řešit řízení toho modelu v té výšce---už nejspíš v tvém případě ve stresu--proto mozek neřeší ještě pruhy, to už opravdu nestíhá.

čím častěji ale budeš létat vysoko, tím větších detailu si budeš nakonec všímat--uvidíš je.


je to krásně poznat třeba na nápisech na letadle a ruzných samolepkách---na svých letadlech je při řízení v podstatě vubec nevidím a nevnímám,jen co je spodek a co vršek era, na letadlech kolegu naprosto v pohodě i malé nápisy a ruzné barevné proužky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2017 17:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jinak k té diskusi o zbarvení - jasně nejlepší z hlediska viditelnosti a čitelnosti modelu je toto - myslím na 100% vážně, je to opravdu skoro dokonalé. Jen se trochu obávám, že to pro rekreační modeláře bude "hůře stravitelné" :lol: :lol:
Příloha:
IMG_0636.JPG
IMG_0636.JPG
[ 170.78 KiB | Zobrazeno 4546 krát ]


Příloha:
IMG_0637.JPG
IMG_0637.JPG
[ 153.01 KiB | Zobrazeno 4546 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2017 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
fůůůůj to je škaredé éro :mrgreen: :mrgreen: . ne, dělám si srandu :lol: .

Tahle kombinace bude viditelná asi vždy a všude. Velká bílá plocha vedle černé, to jsou kontrasty, které budou vidět. Pouhé na pruhy na křídle je málo, pokud se lítá trochu výš. Ale každý to vidíme jinak.

Jak je viditelné to zbarvení levého ucha? Docela zajímavá varianta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2017 18:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Právě že to bílé ucho občas moc vidět není, to je to, co jsem psal výše, že bílá je prostě problematická. Majitel modelu k němu má bílé obě půlky, ale tragédie. Tak se prostě místo jedné bílé dala černá z druhého modelu a super :-)
Pro vysvětlení - tohle je trochu atypický speciál poskládaný z dílů, které se u výrobce zrovna válely pak doplněný o tu černou půlku s kostičkami ze staršího model. Jinak by se to bílé křídlo určitě neobjednávalo, že s tím je problém se ví...

Ad viditelnost černé s kostičkami - docela dobrá, já sám mám Perfectiona v tomto provedení tak jak bylo míněno původně, tedy obě půlky křídla černé, na jedné tyhle "kostičky", na druhé velký nápis a docela mi to vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2017 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
no já bych tu bílou zase tolik nezatracoval. Vím, že když jsem byl hodně vysoko a model se mi ztratil, vždy pomohlo jej obrátit na záda. Tam je křídlo bílé. A to v té výšce zasvítilo a hned jsem jej viděl. I ta černá, co mám na spodku byla vidět méně. Ale to se bavíme o výškách nad 1km u třímetrovky. Pokud jsou na pozadí mraky, je to zase jiné. Je těžko to takto jednoznačně posuzovat. Jedině snad pruhy. Ty jsou od určité výšky úplně na prd.

V těch velkých výškách to už není o čitelnosti a bez vária se tam člověk moc neorientuje, ale zato se tam dá parádně vyřádit. ten hukot je často slyšet až dole. Prostě, paráda. 300m je proklatě málo.

to levé ucho se mi líbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2017 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
ještě jen doplním. Ke skyassistantu jsem si po letech s PMR RX/TX co ruší okolí, pořídil tohle.
https://www.eshop-yachtmeni.cz/team-rx- ... -prijimac/

Můžu říct, že je to fakt paráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 5:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Standa Stuchlý píše:
ještě jen doplním. Ke skyassistantu jsem si po letech s PMR RX/TX co ruší okolí, pořídil tohle.
https://www.eshop-yachtmeni.cz/team-rx- ... -prijimac/

Můžu říct, že je to fakt paráda.


Proti přijímači ani slovo, provedení pěkné, ale to rušení okolí je divný argument? Snad neexistuje žádná PMR, ke které nejde cvaknout sluchátko, nebo ano?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
to je pravda, použil jsem jednoduchý argument. Ono těch argumentů by mohlo být více, ale vzpomněl jsem si na místní příspěvky, ne v tomto vlákně, kdy to takto někteří komentovali. Navíc, není málo videí, kde to z PMR pípá hlasitěji, než doprovodná hudba.
Tak použiji argument jiný. Proč tahat PMR a nechat se otravovat šňůrou ke sluchátku, když to jde jinak. I z tohoto důvodu jsem si RX-EP-U PMR pořizoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 07.08.2017 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Máte už někdo zkušenosti s AXI 2217/12 V2 v MC, je to rozdíl oproti původní verzi? Případně doporučili byste nějaké ekvivalent tohoto motoru, který dává lepší výkon při stejné hmotnosti.

V MC mám motor NTM z HK a uvažuji o výměně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 17:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Hola hola, zacina zima, kolisti uklizeji kola,sedatka snad uz nepujdou.MYSLITE, ze by se mohlo s poradnikem krapet hnout?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 16:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.7.2015
Příspěvky: 9
HONZIK 22 píše:
Hola hola, zacina zima, kolisti uklizeji kola,sedatka snad uz nepujdou.MYSLITE, ze by se mohlo s poradnikem krapet hnout?
Haha

_________________
Diatone White Sheep, MJX f45,F3K Shark, Supra F5J, MiniCorado, Bixler2..... frsky Taranis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 16:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.7.2015
Příspěvky: 9
mmiro píše:
Haha
Ja som sa dopracoval aspoň na farebnú schému , presne je to 28 mesiacov (je to veľa? málo?) , Je to na smiech ale aj smutné. Držím palce.

_________________
Diatone White Sheep, MJX f45,F3K Shark, Supra F5J, MiniCorado, Bixler2..... frsky Taranis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
mmiro píše:
Ja som sa dopracoval aspoň na farebnú schému , presne je to 28 mesiacov (je to veľa? málo?) , Je to na smiech ale aj smutné. Držím palce.


28 měsíců čekáš na modelářský zázrak? Že ty ještě věříš i na Ježíška? Je spousta jiných, stejně dobrých i lepších modelů, co jsou k mání téměř okamžitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 23:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
třeba tohle
https://www.rcrcm.com/collections/e1-x- ... ird-x-tail
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... nbird-E-60


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 120  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz