Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 120  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2018 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7421
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Chvilku trvalo abych našel stoupáček co dá alespoň 400m na řádné potopení po kuli dolů. Ono takhle večer už to moc nenosí, ale povedlo se. Na fotce je dosažená rychlost..192km/h docela jde :-) Vario ukazovalo nejvyšší rychlost kolmo dolů 47m/s což je 169km/h . Takže je vidět,že vario jako rychloměr moc přesné není . Otázka je jak je přesný ten air speed sensor .

Co mi, ale dost vadí (né,že by to pro létání nebylo použitelné, podle Futabího varia jsem lítal třičtvrtě hodiny na jedno stoupání) je spoždění varia. I když mám nastavené delay 0,1s (míň to nejde) tak v porovnání se SkyAssistentem je to dost velký rozdíl.

U SkyAssistanta v okamžiku nalétnutí bubliny při nejvyšším tonu okamžitě otážčím a vím,že jsem přesně v nejsilnějším stoupání. Prostě tohle vario reaguje bleskově.
Naproti tomu u Fuatab sensoru člověk musí přemýšlet o cca půl sekundy až sekundu zpátky. Když vario píská nejvyšší ton, tak je už de fakto z bubliny venku. U stoupáku který už je řádně utvořený a desítky metrů široký to nevadí. Ale u bubliny (což je de fakto stoupající bordel luftu) nízko u země, to už vadí dost.

Tak mi napadá, jak kurňa ty varia testujou...to u výrobce nemají nikoho kdo lítá termiku?????

Budu zkoušet ještě tohle. Tak uvidím,jestli to spoždění je dáno prostě přenosem a S-Bus sběrnicí, nebo zprasením čidla.
https://shop.tje.dk/catalog/product_inf ... mhlc8jf6a3


Přílohy:
WP_20180828_15_34_24_Pro.jpg
WP_20180828_15_34_24_Pro.jpg
[ 51.53 KiB | Zobrazeno 3412 krát ]

WP_20180828_15_34_48_Pro.jpg
WP_20180828_15_34_48_Pro.jpg
[ 58.29 KiB | Zobrazeno 3412 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: stř 29.08.2018 16:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Čidlo to asi nebrzdí. Mám v éru Altise pro F5J, ten se dá použít i jako vario a to spoždění mám úplně stejné. Stejné s Futabím čidlem, stejné jak popisuješ.
Ale používal jsem i telemetrii jak čidla, tak přenos od Jeti a to spoždění tam bylo taky.
SkyAssistanta jsem nezkusil, takže nemám porovnání.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2018 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Dalibore a uz to cidlo z odkazu mas? Ja zrovna do hazedla cekam na tu futabacky, tak bych rovnou koupil to same co ty. Diky Ondra

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7421
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Zatim ho nemam...chvilku jsem si psal s Thomasem...ale bude :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2018 11:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 147
Bydliště: Prievidza, SK
Ja používam vario od sm-modellbau UnisensE a gpslogger2. Tam je tiež oneskorenie cca 1 sek. Nemám odskúšaný gps logger s tek sondou. Tam by to mohlo byť lepšie.
Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2018 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7421
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Problem TEK sondy je ten,že dobře funguje až tak od 20km/h rychlosti. (je to de fakto ten Futabí rychloměr) a ten funguje někde od 17km/h. A s podivem jsem zjistil,že naklapkované Corado dokáže letět i pomaleji..v tu chvíli ukazuje rychloměr prd a vario s TEK sondou bude jako by tam sonda nebyla.
Zatím jediné vario kde zvuk věrně a skoro realtime koresponduje se stoupáním v termice je SkyAssistent.
Jde si na to spoždění zvyknout a kombinace toho co vidím (nálet bubliny je vidět) a slyším časem vykompenzuje spoždění zvuku.
Budu muset udělat test, kdy pomocník bude natáčet display TX . Mám totiž podezření,že je spožděný zvuk..né udaj na displeji.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2018 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
a co tak se poptat u Piotra ? https://pitlab.pl/11-news/system-fpv2/1 ... etrza.html Skyassistant mu funguje špičkově, třeba bude i toto stejné kvality. Otázkou je, jestli to bude komunikovat s telemetrií kterou používáš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2018 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7421
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
No,stačí si to přečíst a bude ti jasné,že to komunikuje s jeho FPV systemem...s Futabou po S-BUS2 rozhodně ne.!!!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 7:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
culi píše:
Ja používam vario od sm-modellbau UnisensE a gpslogger2. Tam je tiež oneskorenie cca 1 sek. Nemám odskúšaný gps logger s tek sondou. Tam by to mohlo byť lepšie.
Milan

TEK sonda rychlost prenosu neovplyvnuje.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 7:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
graup15 píše:
No,stačí si to přečíst a bude ti jasné,že to komunikuje s jeho FPV systemem...s Futabou po S-BUS2 rozhodně ne.!!!

A keby aj urobil podporu sbus, tak to nic nevyriesi. Spomalenie je v prenose na zem.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2018 9:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2010
Příspěvky: 42
Bydliště: Plzeň
Jsem velmi spokojeným majitelem MiniCorada, přesto bych měl jednu "kacířskou" otázku. Nemáte tip na nějakého většího bratříčka, který by měl všechna plus MiniCorada a k tomu by byl krapet větší a tudíž o něco lépe viditelnější nahoře na obloze? Moje představa by byla 2-3m. Prosím, nekamenujte mě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2018 9:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Velký bratr: :D
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2191431-Corrado-sailplane

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2018 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
hombre333 píše:
Jsem velmi spokojeným majitelem MiniCorada, přesto bych měl jednu "kacířskou" otázku. Nemáte tip na nějakého většího bratříčka, který by měl všechna plus MiniCorada a k tomu by byl krapet větší a tudíž o něco lépe viditelnější nahoře na obloze? Moje představa by byla 2-3m. Prosím, nekamenujte mě.

Např. el-funo od dsmodel http://dsmodel.cz/ má atributy (český výrobce, dobrá cena, full carbon) podobné jako minicorado, ale moc referencí na něj není a ani není tak ve známosti na rcmanii jako minicorado.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2018 13:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Tipů je mraky, záleží jakej je budget. Nový nenaložený F3X jsou 20k+.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2018 13:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2010
Příspěvky: 42
Bydliště: Plzeň
Díky za tip na El Funo, líbí se mi.
Zaujal mě tam i Lynx-E.

Na MiniCoradu se mi moc líbí, že je to takový nezáludný univerzální pohodář, který klidně vydrží na jednu baterku hodinu ve vzduchu, ale když dostanu chuť, dá se s ním i pěkně zablbnout a lítat brikule. Skvěle létá, krásně klouže a málo opadá. A vítr? Ten mu nevadí. Prostě paráda!
Jen by klidně mohl být o kousek větší, abych, když je nahoře, nemusel šponovat oči. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 120  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz