Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RCVS
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 18:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Zdravím. Hledal jsem snad všude možně, nicméně jsem narazil vždy jen na plán a tak mám nasledující dotaz: Dá se někde koupit stavebnice v rozsypu, nebo alespoň řezy žeber na klasické konstrukční letadlo kategorie RCVS? Tzn větroň na gumicuk, ovládání směrovka výškovka. Něco ve stylu Limit. Rozpětí od 2,3 metru. Díky za typy. LETU ZDAR

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 18:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.11.2015
Příspěvky: 59
Bydliště: Kolín
Zdravím, někdo jsem dal odkaz na plánky s modely použitelné v této kategorii. Limit a Admirál, Dogma, jsou nejdostupnější, na Admirála tu frézuje Jirry, Dogmu s konstrukčním křídlem dělá p. Hlavinka. Já jsem se byl jsem se podívat na soutěži v Podhořanech a lítali tam Limit (několikátá verze), Aladin, Dogma a jiné. Teď dokončuji Admirála a mám objednanou Dogmu, taky to chci zkusit popasovat se s jinými modeláři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 19:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
A mate, prosim, kontakt na toho pana Hlavinku, vyrobce te Dogmy? Na kolik asi tak ta stavebnice vyjde?

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
http://hobbyarena.cz/Models/K3600/index.php atodle?

aktivni na Stoupak cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 6:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
To sice vypada paradne, nicmene to neni rozsyp a cenove to bude uz asi mimo moje moznosti. Ja mam sice planky na vsecko mozny, ale nejsem si jisty, zda bych to zvladl postavit uplne od nuly, respektive vysmidlat presne zebra. Proto jsem chtel rozsyp stavebnici. Ta dogma nevypada taky zle. Jeste me napadlo, protoze mam elektrifikovany Bird of time,ale s mechanizaci na kridle, tak kupit jeste jednu stavebnici a postavit to proste jako vetrak ciste podle planku. Nicmene to uz dnes asi moc konkurencesschopne nebude, ne? Ja teda nejsem naky extra supr pilot, ale rad bych se nakyho zavodu zucastnil...No anebo jestli nebude lepsi se jet na zavody podivat a teba mi poradi nekdo primo z panu letcu.

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 8:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Bird of Time je problém z té běžně dostupné stavebnice GreatPlanes, vesměs jsou dělané z poměrně těžké balsy a hmotnost pak opravdu nevyjde konkurenceschopně. Pokud by to člověk dělal od nuly z pečlivě vybrané balsy, tak to nebude problém dostat hodně blízko k 1000g vzletovky a pak by asi na soutěžích mohl docela překvapit. Chce to hodně ohlídat ocasní plochy, aby se nemuselo dovažovat, v křídle pak asi nejvíc udělá špatná balsa na tuhý potah.
Případně by asi na https://www.modely-letadel-stavebnice.cz/modely-letadel šlo domluvit dodání pouze žeber křídla, na starém webu dokonce nějakou podobně ořezanou verzi měli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 8:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Paolo-K píše:
To sice vypada paradne, nicmene to neni rozsyp a cenove to bude uz asi mimo moje moznosti. Ja mam sice planky na vsecko mozny, ale nejsem si jisty, zda bych to zvladl postavit uplne od nuly, respektive vysmidlat presne zebra. Proto jsem chtel rozsyp stavebnici. Ta dogma nevypada taky zle. Jeste me napadlo, protoze mam elektrifikovany Bird of time,ale s mechanizaci na kridle, tak kupit jeste jednu stavebnici a postavit to proste jako vetrak ciste podle planku. Nicmene to uz dnes asi moc konkurencesschopne nebude, ne? Ja teda nejsem naky extra supr pilot, ale rad bych se nakyho zavodu zucastnil...No anebo jestli nebude lepsi se jet na zavody podivat a teba mi poradi nekdo primo z panu letcu.

Záleží na tom jaký máš rozpočet?
Pak se nechá dál radit.

:wink:

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 9:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Rozpocet asi tak do 4000 za hole letadelko bez potahu a bez elektroniky.Ale nesmi to byt vetsi nez 3m, protoze to vetsi proste nenacpu do auta.

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 9:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
A nepřemýšlel jsi o RES dvoumetrovce, viz vedeljší vlákno? Pro RCVS bez osazených štítů... To totiž konkurenceschopné je velmi slušně, do rozpočtu se vejdeš a stavebnic z DE seženeš snadno dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 9:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Mel jsi na mysli toto treba?


https://www.hoelleinshop.com/Planes-Hel ... =171&p=171

A lita nekdo RCVS s dvojmetrovkama? Ja co jsem tak nak zahledl, tak to je vetsinou od 2,3 metru vyse.

pisu z telefenu, proto nejsu hacky a carky, za coz se omluvam

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 10:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Na kolik asi tak ta stavebnice vyjde?
Asi před 2 roky jsem za ní dával tuším 3800.-Kč. Ještě mi leží netknutá doma, jen jsem začal s výškovkou.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 11:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Dle kuzu euro 3424korun

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 11:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Paolo-K píše:
Mel jsi na mysli toto treba?
https://www.hoelleinshop.com/Planes-Hel ... =171&p=171
A lita nekdo RCVS s dvojmetrovkama? Ja co jsem tak nak zahledl, tak to je vetsinou od 2,3 metru vyse.
pisu z telefenu, proto nejsu hacky a carky, za coz se omluvam

Limit se taky nedá sehnat v rozsypu, ten vyrábí Pepík Bíbrů, maximálně ho nenažehlí. Ale vyšel na něj plánek, na tu starší verzi Limitů.
RESka není špatná volba na RC-VS.
V Podhořanech dělám roky časoměřiče a viděl jsem tam několikrát lítat modely pod 2m. Třeba RC házedla. Podmínka je jen dvě serva.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 14:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
No prosel jsem fotky a vsecko mozne, uprimne, ten limit se mi libi vzhledove nejvic, i velikostne je mi sympaticky. Nicmene rad bych to stavel z rozsypu, ne jako hotovku nebo arf. Ja mam rad to patlanicko, ale nejsem si jisty zda jsem schopny, to postavit cele od nuly. Mel jsem pomerne zavazne zraneni a v prave ruce nemam moc cit, tak nevim, zda bych zvladl hlavne ty zebra vyzuzlat.

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCVS
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 15:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Paolo-K píše:
No prosel jsem fotky a vsecko mozne, uprimne, ten limit se mi libi vzhledove nejvic, i velikostne je mi sympaticky. Nicmene rad bych to stavel z rozsypu, ne jako hotovku nebo arf. Ja mam rad to patlanicko, ale nejsem si jisty zda jsem schopny, to postavit cele od nuly. Mel jsem pomerne zavazne zraneni a v prave ruce nemam moc cit, tak nevim, zda bych zvladl hlavne ty zebra vyzuzlat.

JOJO, to plně chápu, taky se mi moc líbí ...
https://www.rcalbum.cz/model/9215-limit-e.html
Jinak vyžužlat žebra je to nejjednodušší ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz