Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
gratuluju toty :-)

vůbec nemám čas něco postavit, většinou alespoň koupím něco, co si předělám a nebo opravím
To opravování. Nebo, že občas i něco kompletně předělám mám taky zažité - výborná je oscilační bruska, když něco nalepené potřebuješ vykuchat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
toty: Na fotke máš rozviazanú šnúrku na pravej bote. ;-)
Inak OK. Nech ti Lion pekne a dlho lieta.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 18:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Takhle rozvazany jsem přišel vyběhanej z pole. Je tam asi 1.5m tráva tak to byla makačka, ale zase lion sedal jak do peřin...

Odesláno z mého ALE-L21 a podpis odstraním

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Pěkné tak at ti Lion dobře létá třeba příště postavíš Liona lehčího nebo jiné konstrukční model tak přeji samé dobré lety bez havarie .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2016 23:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Sorry, že zase tady otravuju,ale musím se podělit:
Tak dnes jsem to prubnul. U pecky jsem vykoupil všechnu gumu 3x3 co tam měli a bylo ji pouze 8m (a to ještě na 3 díly) k tomu jsem pro začátek přivázal 18m zednickýho špagátu.
Na gumě jsem v životě letadlo nestartoval a tak hned ze začátku chyba: guma patří ke kolíku a k letadlu lehký provázek, že ? Měl jsem nejprve obráceně (abych viděl napnelizmus gumy), ale přišlo mě to "špatně"...
Startoval jsem z naší fakt zarostlé louky a bylo úplné bezvětří a je to fakt jednoduché. Lion se doslat sice tak max do 10m a šlo s ním udělat krátké jedno kolečko... Chce to víc provázku a gumy. Zítra to zkusím prodloužit (pouze provaz, gumu zatím nemám) a pak to zkusím uvázat na nedaleký posed, co tu stojí uprostřed té louky. Doufám, že to nenakouřím přímo do něj. Slibuju si o toho vyšší start a menší problémy se zamotáváním lana-gumy do trávy.
Ale je to fakt relax. Krásný ticho...jen ho udržet nahoře dýl...
2 starty 1min 16s nebo všechny starty 3min 49s

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2016 7:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Kup raději v rybářskych potřebách silon tak 5O metrů bude to lepší než provázek a udělej si malý padáček nemusíš pak chodit tak daleko pro gumicuk bude se ti vždy vracet po směru větru ,silon si s trávou poradí .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2016 7:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Tak jsem zase zkoušel Liona pouštět na gumě, měl jsem asi17m 5x5gumy a k tomu cca 80m provázku. Silon se naprosto neodsvětčil. Buď jsem ho urval nebo se zamotal a když mě nakonec málem ufiknul prst a to jsem si dával majzla a stejně v jednu chvilku šmik. Takže jsem pouštěl na zednické šňůře, je pěkně vidět a je pevná. Ale je to lítání pro lítání. Podle výškoměru jsem se dostal max do 70m a lety trvaly pár minut a pak zase běhat po poli, hledat, natahovat...
Takže jsem se rozhodl pro rychlou přestavbu na elektro. Ufiknul jsem 1/2 balzového předku a motor našrouboval zvenku. Vrtuli na gumičku, sklopka nebyla doma. A je to paráda, do 100m šel za minutku a pak nahoře jen krásně visel...
Ale moje stavba byla opravdu fortelná, myslel jsem jak kvůli váze použiju 2S 500mAh,ale na konec jsem tam dal 2S 1300mAh, 10A regl, výškoměr a ještě trochu olova aby to bylo v těžišti, vše v předu. Pod křídly mám jen serva a přijímač.
fotka a fotka s motorem

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2016 11:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
toty píše:
Ale je to lítání pro lítání. Podle výškoměru jsem se dostal max do 70m a lety trvaly pár minut a pak zase běhat po poli, hledat, natahovat...


.... ale o tom ta kategorie vetronu je. Neni kumst hodinu poletovat s motorem. Cilem je dokazat ,ze si schopny pilot a z omezene vysky dane napr. limitovanou dobou chodu pohonne jednotky ,nebo delkou vlecneho zarizeni nalitas urcity cas a pak jeste pristanes do vytyceneho prostoru.A to prakticky kdykoli, tj. za kazdeho pocasi . :wink:

Viz napr pravidla RC V2, str 84. http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/k ... ad2016.pdf ... a dalsi.

Pozn. pokud mas konec vlecne snury opatreny dostatecne velkym praporkem , nebo lepe padackem, nemusis litat po poli a nic hledat.Po odpojeni od modelu ti padacek ( nebo hadr) prinese vlecnou snuru zpatky , prakticky par metru od mistu startu.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2016 21:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
veka1 píše:
.... ale o tom ta kategorie vetronu je.

To já nepopírám, sem rád, že jsem si to vyzkoušel a zjistil, ze to není pro mě :oops:
Na lítání se vždy utrhnu na chvilku a jen na pole za barák, kde je plno kopřiv a bodláků... Takže motor a pak si plachtit...to je pro mě 8)
veka1 píše:
dostatecne velkym praporkem... nemusis litat po poli a nic hledat.Po odpojeni od modelu ti padacek ( nebo hadr) prinese vlecnou snuru zpatky , prakticky par metru od mistu startu

Tohle se mi nikdy nepodařilo a upřímně nechápu jak by mohlo. Na konci jsem měl celkem velkou rudou mašli, ale bylo to stejné jako bez ní, možná něco dělám blbě, ale letím na gumě prakticky až do místa nad kolíkem a tam se háček uvolní... A šňůra padá dolů kolmo, tedy poblíž kolíku a ne ke startu. Zkoušel jsem startovat trochu jinak a odpoutat se dříve, ale bylo to horší, háček odpadl když lion byl čumákem vzhůru a po uvolnění se hrozně propadl a let se rapidně zkrátil. Párkrát jsem se málem neodpoutal a s háčkem jsem se pral (když jsem se zkoušel odpoutat zatáčkou) , tak jsem se vrátil k osvědčenému odpoutání nad kolíkem.
Ale je to paráda startovat takhle, vyzkoušel jsem to a mám splněno, gumu jsem nezahodil a až zase bude chuť, možná zase vyzkouším. Můj lion je trochu težkotonážní a kromě uříznuté špičky s motorem je lion v původní výbavě...

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 20:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2017
Příspěvky: 35
Bydliště: Banská Bystrica (Sk)
... tak to začalo


Přílohy:
LION 003.jpg
LION 003.jpg
[ 96.1 KiB | Zobrazeno 3029 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 16:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2017
Příspěvky: 35
Bydliště: Banská Bystrica (Sk)
Příloha:
LION 009.jpg
LION 009.jpg
[ 49.42 KiB | Zobrazeno 2723 krát ]

B2studio píše:
... tak to začalo



a takto skončilo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Rosta2 a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz