Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Tak Lion se chýlí ke konci. Mám potaženo a jeden lak vypinákem a teď se začínám pídit po barvení a zjištuji, ze nejlepší bylo už mít vlies nabarevný, ale na to už je pozdě. Tak prosím o radu... Měl jsem představu barevných uší, nápisu na křídle a barevné půlky výškovky plus nějak trup. Mám stříkací pistoli a nic dalšího...
Píšu sem i když dostanu radu od veky, že mu mám zavolat, ale dnes večer už ne, tak zítra...? A třeba tady public rada pomůže i dalším. Pokud mě dokážete na hledání tak jsem hledal, nepopírám, že dokonale, ale furt jsem se motal jak to barvit předem a nikde jednoduchý návod jak na již nalakovaný potah...

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 6:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
toty píše:
Tak Lion se chýlí ke konci. Mám potaženo a jeden lak vypinákem a teď se začínám pídit po barvení a zjištuji, ze nejlepší bylo už mít vlies nabarevný, ale na to už je pozdě. Tak prosím o radu... Měl jsem představu barevných uší, nápisu na křídle a barevné půlky výškovky plus nějak trup. Mám stříkací pistoli a nic dalšího...
Píšu sem i když dostanu radu od veky, že mu mám zavolat, ale dnes večer už ne, tak zítra...? A třeba tady public rada pomůže i dalším. Pokud mě dokážete na hledání tak jsem hledal, nepopírám, že dokonale, ale furt jsem se motal jak to barvit předem a nikde jednoduchý návod jak na již nalakovaný potah...

Kup si tonovaciu farbu do nitrolaku a primiesaj don ked budes lakovat. Ja davam do napinacieho.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 6:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Napriklad

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Já jsem kdysi (tak 40 let) používal barvy k malování na textilie TEXBA. Byly ve 2 verzích - transparentní a krycí. Já užíval ty transparentní. Nejlíp se mi osvědčila žlutá. Stačilo natírat štětcem přes horní vrstvu nitrolaku. Taky jsem zkoušel červenou, ta ale vytvářela poněkud fleky. Ta žlutá vytvářela výraznou a dobře viditelnou barvu. Nevím jestli ještě něco takového existuje - přešel jsem na nažehlovací folie. Pokud jde o různé nápisy, linky atd, kreslil jsem na nátěr rýsovacími pery tuší. Jako projektant jsem měl rýsovací pera (Rotring a pod.).Potom bylo nutné tuš opatrně přelakovat nitrolakem. Moje poslední takové dílo bylo Káně - http://kocour111.rajce.idnes.cz/Kane_R. ... 06_007.jpg

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 10:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
toty píše:
..... tak jsem hledal, nepopírám, že dokonale, ale furt jsem se motal jak to barvit předem a nikde jednoduchý návod jak na již nalakovaný potah...


...co napr. prispevky na 4 a 5 strance tohoto odkazu : viewtopic.php?f=18&t=8153


nebo:

http://www.vekamodel.cz/montazni-navody ... ni-modelu/

http://www.vekamodel.cz/montazni-navody ... va-modelu/

pripadne ( dil 2 a 3): http://www.vekamodel.cz/rekonstrukce-po ... -upravy-0/

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 13:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Děkuji všem za reakce. Takže pokud jsem si to dobře přebral, tak můžu koupit ty tinktury a dát do poslední vrstvy laku - to se mi líbí. Postup už nějak podle místních návodů udělám, teď mi jde hlavně o "materiál" co pořídit. Ještě jsem psal do Pecky (mám ho nejblíž) a tam mi řekli že mají pouze klasické barvy zn.Revell, tzn, to namalovat štetcem nebo stříknout jako finální vrstvu? Což se mi nějak nechce, myslím, že to budu mít flekatý nebo těžký.
Zkoušel jsem shánět ty tinktury někde v Praze a zatím bez úspěchu (hledal jsem u Pecky a u Houšky)...
Od VEKy postupy jsem prohlížel, postup asi mám zapamatovaný, ale stále chybí info "čím" to barví.

btw. když tady pročítám fórum, tak se mi vždy zdá, že se lidi ptají dokola, ale nedivte se jim (patřím mezi ně), ono je to strašně těžký pročítat dokola a vše si zapamatovat a uložit na správné místo do hlavy. Je to tady občas živá diskuze ve který se neználek snadno ztratí... (já vím, VEKOvi můžu brknout, ale až s ním budu mluvit, tak se 100% zeptám na něco jinýho, nebo si to nezapamatuju)

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 14:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
toty píše:
Od VEKy postupy jsem prohlížel, postup asi mám zapamatovaný, ale stále chybí info "čím" to barví.


... nakonec jsem si musel precist vlastni prispevky a technologicke postupy, abych zjistil, co jsem zatajil a co ne. :?

V tomto vlaknu : viewtopic.php?f=18&t=8153 jsem na strace 4 , ohledne pridavani pigmentu do laku napsal ( viz muj prispevek z 23.dubna 2016 0:41) :

Citace:
Ps. nekdy kolem roku 1972 jsem mel dve F1A ( tehdejsi A2), potazene Mikelantou a vylakovane ridkym napinacim a lesklym nitrolakem , do ktereho jsem pridal male mnozstvi nitrobarvy.

Lakoval jsem kouskem molitanu,ktery byl skriply v seriznutem drevenem kolicku na pradlo, prilepenem na kousek smrkove listy 4x8mm.

Povrch byl zpocatku nekoukatelny, ale cca po 5-6 vrstve laku jsem se v nem i videl.

Vypadal ,jako kdybych nabarveny povrch potahl cirou pruhlednou folii ( zvyraznila se i struktura papiru) , pritom byl polotransparentni, takze konstrukce v protisvetle pekne prosvitala.



v tomto odkazu : http://www.vekamodel.cz/rekonstrukce-po ... -upravy-3/ ( v mem predchozim prispevku upozorneni na cast 3) je krome jineho napsano:

Citace:
pro konečnou povrchovou úpravu jsem zvolil palivu odolné nábytkářské dvousložkové polyuretanové barvy (Sayerlak). Výhodou polyuretanů proti akrylátům je jejich větší pružnost ( není nutno přidávat změkčovadla) a nižší cena, jsou však náchylnější na poškrábaní.


Pozn. pochopitelne ,pri strikani barev na papirove potahy u volnych modelu odpada plnic a barvy jsou primerene zredeny (hmotnost ).

Jeste neco malo k potahovani a barveni papirovek:

http://www.minimakety.cz/howto/2008/Tho ... /index.php
http://www.minimakety.cz/howto/2009/Potah/index.php
http://www.minimakety.cz/howto/2007/Cha ... /index.php 8)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: stř 22.06.2016 20:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ahoj, tak pokračuju v lakování Vliesu a to barvení mě nedalo spát, slepil jsem kousek balsy, potáhnul vliesem, 2x nalakoval napínákem a dnes zkoušel barvit. Na jednu část jsem stříknul RC styro, kterou jsem koupil u Pecky, kde jsem řešil co mají na vlies a tohle jediný vyšlo jako, ze to bude držet a nebude to těžký, než barvy štětcem. Na další část jsem zkusil smíchat napínák, aceton a červenou tuš bez oleje do razítek. To styro vypadá perfektně a je jednoduché... Ta tuš udělala takovou hustou emulzi a po natření je hrozně hrubá. Takže asi stříknu uši, vyškovku a kus trupu styrem a bude hotovo. Má někdo něco proti? Myslím tím je to dobrý nápad, nezkazím něco?
Jinak za všechny rady děkuji, ale tohle je pro mě nejjasnější cesta a jednoduchá...
Chtěl jsem si objednat tu tinkturu, ale 100 +100 za poštu mě bylo líto... Možná příště...

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: stř 22.06.2016 21:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
... jen lehky dotaz. Kdyz dostanes naservirovane overene postupy ,proc furt zkousis neco jineho....psal jsem o nitrobarve pridane do nitrolaku, ne on do laku co se redi acetonem naleje tus, ktera se redi vodou. Co vim , tak voda ( vlhkost) a nitro to jsou nepratele na zivot a na smrt. :roll:

To fakt nechces dosahnout hned napoprve uspokojiveho vysledku? :?

pozn. kdyz na to prijde, na vylakovanem Vliesu by mela drzet jakakoli barva. Nepotrebujes nic extra , jako napr. styro barvy a pod.
Navic nevyhodou sprejovych barev krome ceny je nemoznost presne regulace paprsku pri nastriku.Je to dane principem funkce tlakove nadobky a nemoznosti seridit trysku, tudiz celkem problem udrzet nejakou rozumnou vrstvu barvy.

Psal si ze mas pistoli...proc ji nepouzijes? Ten nastrik muze mit vyrazne vyssi kvalitu a mensi hmotnost . Je prakticky jedno ,jaky druh barev do pistole nalejes, pokud si je dobre namichas a naredis. 8)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 23.06.2016 6:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ahoj, není to tak, že bych naservírované rady zahodil, ale zkoušel jsem sehnat v barvách nějakou nitro barvu, švagřík barvy přímo prodává a dokázal by mě sehnat pouze bílou :( . S tuší jsem to prostě jen tak zkusil, protože jsem něco takového četl, tak proč to nezkusit, když mám testovací kus (i slepé uličky se musí prošlápnout) 8) . Na konec jsem zajel do pecky, kdy snad musejí mít řešení a nitro barvy nějak neměli, nebo mi je pán nechtěl doporučit (natírání šťetcem/váha) a pak zbyl ten styro sprej se kterým jsem už barvil...cena 119 za pixlu "vše hotovo" mě "ukecala" a už chci mít hotovo.
Pistoli mám a zkoušel jsem s ní barvit, ale zjistil, že to není tak jednoduché, jak se dle všech videí zdá. Nemám takovou tu malou co tady všichni, ale větší, co jsem koupil v setu za pár stovek v hobby... Když jsme s ní stříkal, nedokázal jsem dosáhnout dobrého výsledku (zkoušel jsem vodou ředitelnou barvu a stříkal jsem palubky), buď jsem měl barvy málo nebo hodně a stékala. Je to prostě o zkušenostech, které musím pomalu nabýt.
A proč myslíš, že tím styrem nedosáhnu uspokojivého výsledku ? Dnes ráno jsem koukal na testovací nástřik a barva je krásně hladká a drží.
Každopádně díky fóru a radám v něm jsem zase o kus chytřejší a příště budu vlies barvit před potahováním, ale na něco jsem si zatím prostě netroufnul a šel jsem cestou menšího odporu.
A to styro sem píšu hlavně jako radu pro další jako já, kteří nemají zkušenosti a chtějí pěkný i když asi ne super dokonalý výsledek. Ani nevím jak budu s lionem lítat, koupil jsem ho proto, abych zjistil, zda-li mě "balzařina" bude zase po xx letech bavit a zda-li si na ni dokážu udělat čas.
Takže dnes večer jdu barvit, držte palce a pak zbývá jen dodělat úchyty na křídla, háček a snad už to půjdu hodit....

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pát 24.06.2016 13:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Barvení hotového potahu jsem v několika případech řešil přidáním barvy kterou jsem namíchal do obyčejného nitrolaku. Barvu jsem koupil za pár korun kde míchají 2k autolaky
koupill jsem jen ty barevný pigment , je ho potřeba velmi málo , kryje skvěle.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2016 8:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ahoj, tak Lion je hotov. Včera jsem dodělal povrchovku, která se mi moc nepovedla a ještě navíc se mi moc nelibí, ale to nevadí 8O ...Je to sříknuté tím styrem.
Ale když jsem vše sestavil a začal vyvažovat, tak jsem byl trochu "rozčarován". Lion s dvěma servy a příjímačem (malý 3 kanal) bez baterie váží 365g...když odečtu 2x 9g servo + přijímač bude mít kontrukce cca 330g.
Zkusil jsem do předku dát 2S 1500mAh lipolku, co byla doma a Lion byl strašně těžký na zadek. Tak jsem přidával a přidával závaží.
Na konec jsem se dostal na 170g, aby Lion byl vyvážen. Je to 30g olova přímo ve špičce a zbytek je nasáčkován před křídlem v místě pro baterii.
Tedy Lion bude mít 535g, což mě přijde hrozně moc :!: Jak Vám vyšla váha ? Jedná se o neelektro Liona.
Je to moje první stavba, tak jsem asi někde stavěl bytelněji...

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2016 11:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ještě mě prosím poraďte ohledně gumy na vypuštění. Na 0,5kg letadlo, když koupím 10m 3x3 gumy a k tomu vlasec bude to stačit nebo gumu větší/delší ? A vlasec jak cca tlustý? Nemám žádný takže ho musím koupit...
Tuhle míru jsem tady na fóru někde vyčetl,ale už nevím, zda-li si to pamatuju dobře...

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2016 21:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2014
Příspěvky: 107
Bydliště: Český Brod - LMK Říčany
Před 30-ti lety jsem liona s jednokanálovou marskou střílel na gumipraku z 20m prakovky optimit 6*6 a 150m technického vlasce - asi 0.8mm průměr - na okenní žaluzie. Můj lion byl z tvrdé balsy a křídla potažené monofilem z rudé třepetalky pořádně vylakované napínacím nitrolakem. Váha mého liona byla kolem 650g ve verzi větroň, s pomocným motorem MK-17 na pylonu už nevím.
Nyní mám gumicuk 6*6 z okrové gumy od pecky - guma je strašně tvrdá, průtažnost asi poloviční oproti optimitce 6*6, střílím na to tracy (2m a váha pod kilo), 10m dumy a 50m zednické šňůry dá výšku max 70m - a to je bída.

Tomáš


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 7:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Tak včera Lion zalétaný...zatím bez gumy, jen jsem ho házel u nás na rovné louce a lítá krásně. Na konec jsem dal do předku 3S LIPO 1300mAh s 40A reglem co byl doma a vyvážení je perfenktní.
Je to sice baterie obrovská, ale je jedno, zda-li vezu olovo nebo baterku...
Vůbec nefoukalo a s lionem jsem dokázal udělat krásnou otočku v průměru tak 40m a občas přistát i celkem u nohy. Dnes koupím gumu a jsem na to zvědav.

Ještě se chci podělit o pár úsměvných zkušeností se stavbou Liona.
První velká chyba byla, když jsem stavěl křídla na plánu a postavil jsem si 2 pravé...prostě jsem to sázel na plán a nějak mě vůbec nenapadlo to otočit.
No nic, jsem blb a šlo to ještě celkem v pohode předelat (lepidlo nebylo úplně tuhé).
Jeden nosník jsem prodloužil a otatní jsem nějak "přebastlil", až mě to převapilo, jak to šlo hladce.
Směrovku jsem dělal 2x. První měla takový poloměr bovdenu, že se to v něm sotva pohybovalo.
Další zádrhel byl opět ve špatném plánovaní, když jsem dělal "patro" pro serva, tak jsem ho nějak bezmyšlenkovitě položil na středový smrkový nosník.
Serva jsou moc vysoko a jejich koncovky musím šroubovat ze spodu aby mě neštouchaly zespodu do křídla.
Galerie stavby => klidně kritizujte ať se pro příště polepším...


Přílohy:
P1100682.JPG
P1100682.JPG
[ 43.18 KiB | Zobrazeno 2489 krát ]


_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz