Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pon 01.09.2014 19:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak začínám sáčkovat...
Příloha:
sáčky.jpg
sáčky.jpg
[ 66.5 KiB | Zobrazeno 5070 krát ]


Při frézování jsem ale zjistil že jsem zapomněl jeden díl naprogramit (koncové oblouky výškovky) a další díl jsem si vymyslel - šablonku na tvar náběžky, to se myslím hodí... Zítra to dorazím a první kousky pofrčí :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: úte 02.09.2014 4:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vlasta Svoboda píše:
... Jak nabarvit Vlies? ....

Někde se tu dá najít jak rimr potahoval éra potištěným papírem, dost dobrá vychytávka; šlo by (asi na laserovce) ty nápisy vytisknout a buď tím rovnou potahovat nebo obdélník s nápisem dodatečně přilakovat... Tedy asi...
A nakonec, ve stavebnici Junior (polyš křídla) od Modely jsem měl samolepky taky... Chce to použít tenký podklad, ne tu tlustou fólii co dávají do stavebnic číňani...
Jo, taky se dá najít návod na výrobu vlastních obtisků co se před lepením máchají ve vodě...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: úte 02.09.2014 5:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
S vliesom som nikdy nepotahoval, ale predpokladam, ze sa bude farbit rovnako ako papier.. Na farbenie sme pouzivali farby na latky Duha. Papier sa chvilu nechal v zarobenej farebnej vode. Potom sa zavesil na snuru tak, ze som ho zatazil na spodu listou aby sa pri schnuti vyrovnal. Farba sa pid rovnakym menom stale predava.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: úte 02.09.2014 5:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jo, je Duha na bavlnu a Duha na syntetiku, je v nich rozdíl, ale už si nepamatuju jaký v našem použití...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: úte 02.09.2014 6:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
1. Vlies Duhou obarvit nepůjde.
2. Vlies se obarvuje tónovací barvou do Primalexu a spol. Papír položený na skle a tónovací barva se nanáší houbičkou.
3. Vlies se mi nikdy nepovedlo obarvit do tak syté barvy, jako Modelspan či Japan.
4. Proto se barevné doplňky na Vlies obvykle dělají pomocí obarveného Modelspanu.
5. Vodní obtisk lze udělat pomocí speciálního obtiskového papíru do laserové tiskárny.

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: úte 02.09.2014 6:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak nějak takhle by to mohlo být:
Příloha:
Lion_S_seznam.pdf [874.11 KiB]
703 krát

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: úte 02.09.2014 8:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2013
Příspěvky: 353
Bydliště: Kroměříž
Chlapi, děkuju, děkuju, děkuju, ale já vím jak a čím Vlies barvit, viděl jsem rimrovi slovácké vzory a znám i tisk, usazování a vypínání obtisků. Ale právě proto, že to všechno vím, budu to řezat ze samolepky. "Náklady" nevyváží "výnosy".

Jen pro jistotu ještě jednou: Důvody, které mě vedou k postavení LIONA, použití samolepek nevylučují.

Nemám moc času a je spousta modelů, které chci postavit. Chci je postavit dobře, zalítnout je a rozdat. A že je někde nápis samolepkou? Na to se... kašlu.

Teď někdy jsem dodělal Malého modeláře. Povrch je taky samolepka a mně to stačí. Postavil jsem letadlo, které už 35 let nikdo nepostavil.

Nemůžu se srovnávat s Lacem, Vekou, Jyrrym či Stejskalem, ale tihle chtějí od modelařiny trošku něco jiného než já. U mě je to spíš věc sentimentu.

A je to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 18.09.2014 12:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2013
Příspěvky: 353
Bydliště: Kroměříž
Mám tu poslední dvě sady samolepek, pro ty, kteří se nepřihlásili přes SZ, a pro ty, kterým samolepka na LIONovi nevadí.

Takže veřejná ponuka:
— černá samolepka
— matná
— síla 70 mikrometrů (nejtenčí, co jsem dokázal sehnat, wrap má např. 170 mikro)
— přenosová folie nalepena
— cena sady: 50 Kč
— poštovné:
a) balíkem v tubě 118 Kč (103 Kč pošta, 15 Kč trubka)
b) pokud risknete obálku, tak nevím, ale je to velikost cca A4, obyčejná zásilka (20 Kč? 30 Kč?), zde ovšem neručím za stav při dodání


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 18.09.2014 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
... já se teda stydím že jsem Liona znehodnotil folií, ale mě se docela líbí :oops: . Hlavně mne bere "viditelnost" konstrukce, ...
Nicméně Jyrry "vystřelíš" mi závěsy z pertinaxu nebo něčeho podobnýho na Čmeldu 2m rozpětí? Dal bych to na papír resp do mejlíku črtnutý s rozměrem ...? Díkes za odpověď.
Dovoluji si přidat foto mýho Liona ... :oops: zdífčenýho folií ...
Příloha:
1649924524792351.jpg
1649924524792351.jpg
[ 538.87 KiB | Zobrazeno 4504 krát ]


_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 18.09.2014 23:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
geo píše:
... mě se docela líbí ....

mě taky :-)

geo píše:
... závěsy z pertinaxu nebo ....[/attachment]

nebo sklotextitu? :-)
Pošli to, podívám se co s tím půjde udělat.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 05.02.2015 16:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2008
Příspěvky: 72
Bydliště: Banská Bystrica
Dotaz na stavitelov Liona, dávali ste nejaké negatívy na uši? Na pláne nie sú naznačené, tak neviem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 05.02.2015 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Lion má obdélníkové křídlo a z teorie proudění na konci křídla vyplývá, že na konci dochází k zešikmení proudění a tedy konec obdélníkového křídla se chová tak, jako kdyby tam negativ byl. Obecně čím větší zúžení křídla, tím snadněji se trhají proudnice na konci a proto se musejí dělat protiopatření (aerodynamické a geometrické křížení). Menší Re na koncích zúženého křídla vede k větší ochotě proudnic se trhat. Mám větroň s hloubkami 240 mm (kořen) a 180 mm (konec). Postavil jsem bez negativů a model byl skoro neřiditelný - neustále padal do vývrtky. Po odříznutí odtokovky na koncích a jejím přilepení se zvednutím nahoru se model začal chovat naprosto slušně. Tedy: Lion vzhledem k půdorysu křídla nemusí mít negativy, ale nějakými 3 mm se to nezkazí.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil kocour dne sob 07.02.2015 22:08, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 05.02.2015 17:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2008
Příspěvky: 72
Bydliště: Banská Bystrica
Presne tak som aj rozmýšlal že tie 3mm to nepokazia. Ale mám tu jeden problém, krídlo som postavil na rovnej pracovnej doske (aspoň myslím :) ), budú sa dať nakrútiť negatívy pri poťahovaní? Poťahovať budem oracoverom tak som rozmýšlal že si odtokovku podložím a potom to dáko poťiahnem, takto rukou to nakrútiť ide v pohode len či to bude držať aj potom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: čtv 05.02.2015 22:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Balian píše:
Presne tak som aj rozmýšlal že tie 3mm to nele mám tu jeden problém, krídlo som postavil na rovnej pracovnej doske (aspoň myslím :) ), budú sa dať nakrútiť negatívy pri poťahovaní? Poťahovať budem oracoverom tak som rozmýšlal že si odtokovku podložím a potom to dáko poťiahnem, takto rukou to nakrútiť ide v pohode len či to bude držať aj potom.


.... to by si musel potahovat na blister a vzdy nechat potiahnuty usek vychladnut. I tak to nebude stabilne a podla zmien teploty bude folia pracovat.
Idealne je, ked si samotna konstrukcia podrzi tvar,co je u Liona dost problematicke. Vhodnejsi by bol potah napr. Vliesom, ktory az tak nemeni svoj rozmer vzhladom k pocasiu.

potah na blister viz napr tu: viewtopic.php?f=119&t=43711&start=30

Proste potiahnes diel tak, aby folia bola upevnena a vysponovana k podlozke tj. nedeformovala pri vypinani konstrukciu, nechas vychladnut a orezes.Otocis a postup opakujes.

veka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion před záletem... rozsyp
PříspěvekNapsal: pát 06.02.2015 8:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2013
Příspěvky: 353
Bydliště: Kroměříž
Veka radí dobře. Pro kluky v kroužku jsem přinesl ukázat "speciální" obdélníkové křídlo z A1/F1H (to je skoro Lion). Speciální je proto, že levá půlka je potažena folií a pravá papírem. Nebe a dudy. Foliová půlka je na první omak gumová a snadno se kroutí. Papírová je pevná a tvrdá.

Papír je další konstrukční prvek navíc, který to podrží. Taková "torzní skříň" přes celé křídlo. Nemluvě o tom, že obtékání tohoto typu papírového křídla je mnohem lepší. Model je ukázněný a má mnohem lepší letové výkony.

Vlies je sice netkaná textilie, ale dá se s ním pracovat jako s papírem i jako s folií. Taky je výrazně lehčí než Oracover.

A co se týká těch negativů:
V případě potahu folií odřež klín z odtokovky a vlep ho zpět s "negativem". Folie Ti časem stejně bude povolovat a tak měkké křídlo se bude kroutit jak had.

V případě potahu papírem/Vliesem si křídlo upevni do šablony, která vymezí negativ a foukni na to horkovzduškou. Až to bude držet tvar, potáhni to, a po každé vrsvě laku (až zavadne) upevni křídlo zpět do šablony a tam ho nechej vždy doschnout. Po poslední vrstvě laku ho tam klidně nechej dva tři dny. Čím déle, tím lépe. Házedláři nechávají "zrát" křídla v šablonách klidně dva měsíce...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz