Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2008 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
Doktor píše:
Ještě mi napadlo osadit to timhle: KD36-74-15XL

Precitaj si toto:

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=983684

a tiez recenzie na UH community ak tam nejake su a este radsej porozmyslaj.

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2008 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Díky za info! :)
Je mi jasný, že to asi nebude žádná sláva, ale do tohoto modelu se mi nechce cpát nějakej brus.

K té diskusi na mojehoby:
To co tam píše "jewel"- Ten jeho motor 36-50-06S točí na prázdno 5900 ot/min. Při zátěži při "čoudu" dejme tomu 4500 ot/min. Netušim napětí 4S A123 při 130A ale budu počítat 9V. To je 40500 / 4,75 = 8500 ot/min. Pro vrtuli 14/9 to znamená 1kW výkonu! To by při účinnosti 70% znamenalo odběr téměř 160A!!!
Takže ten pán by se neměl divit že mu to žere 130A, pokud dal dohromady takový set. :?:

Ale jinak souhlas s tim že to nebude žádný zázrak. Pro mé potřeby by to snad mohlo ale stačit. Zatim nevim.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2008 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
Doktor píše:
Zatim nevim.

Ja som to myslel tak, ze snad skor Feigao ako Keda. Je mi jasne, ze do Hackera asi nepojdes. Tiez som planoval do noveho lietadla Megu a ked som videl ceny, entuziazmus smerom k inrunnerom ma presiel...

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2008 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
OK. :) Těď na podzim už to asi řešit nebudu. Na jaře se uvidí. :)
Jinak díky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.09.2008 8:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Dle meho skromneho nazoru je dvoupolovej inrunner naprimo s vetsi vrtuli ne moc dobre reseni. Jeste tak s malickou vrtulkou do pylonaku, ale do vetsiho vetrone je to jasna ukazka nevhodne navrzenoho pohonu. Ucinnost zhruba stejna jako nejaka plechovka (600) naprimo, jen to nema ty uhliky :cry:

Inrunner s vyssim kv, prevodovka 3,5 - 6:1 a vrtule 14-16" a bude to stoupat dost svizne i na nejakych 600W.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.09.2008 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Tak sem jen tak orientačně proměřil ten můj pohon, a zjistil asi toto:
Při napájecím napětí 11V to točí s vrtulí Graupner 10/6 10333 ot/min při odběru 29,7A. Příkon je tedy 327W.
Pro vrtuli Graup. 10/6 nemám zjištěnu věrohodně Watáž. Já měl za to, že Graupnerky jsou lehčí jak Aeronautky, ale našel sem hodnoty kdy je u ní udaná výkonová hodnota vyšší i nižší jak u Aeronautky 10/6. Tak budu brát Watáž tý Aeronautky. T.j. 7850 ot/min na 100W. Pro 10333 ot. je třeba tedy 228W. Z toho vyplývá účinnost asi 70%.

Neni to teda zrovna moc, ale na druhou stranu pro dvoupól s tak nízkými jmenovitými otáčkami na volt /1200/, a tudíž vysokým vnitřním odporem a nízkou zatížitelností, navíc napájeným při jemu určené spodní hranici napětí, to celkem ujde.

Otázka jiná je ovšem co nadělá tento pohon se svými 230Waty s větroněm o hmotnosti 1800g.

Ale jako náhrada, třeba za tu zmiňovanou plechovou 600, je to celkem slušná. Navíc se bavíme o motoru za necelých pět stovek!

Je mi jasný že pro dvaapůlmertrovku vážící 1,8 kg je to slabota. Za převodovku utrácet nechci, tak budu hledat ještě nějakou cenově dostupnou a hlavně o něco těžší náhradu. :)

P.S.: S takovým Filipem 600, napájeným 3S Li-Pol nebo 4S A123, při letové hmotnosti do 1400g, by to už si myslim létalo pěkně.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.09.2008 9:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Aha, a proc se tam v jednom prispevku psalo neco o 1kW a proudech pres 100A.... ?? Pri 30A bude ucinnost samozrejme lepsi.
K tomu 1.8kg 2.5m modelu - lital jsem driv Mefisto (2m 1.65kg) s 8xNiCd 1700 a obezkou MPjet. V teto sestave to bralo 28A a stoupalo asi 6m/s, takze nic moc, ale dalo se litat. Po prechodu na 10xNiMh vzrostl proud na 37A a stoupani na 9m/s, coz uz bylo prijemne. P13 je vetsi ale neni o moc tezsi, myslim ze tech 6m/s to da.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.09.2008 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Já mam ještě v záloze tento motor:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... s_Inrunner

"m2" mi ho ale rozmlouvá. :D

Možná by zkous vrtuli 11/7 nebo 12/6 s odběrem do 40A. S tou 12/6 to už ale bude hrozně pomalé. Výkon už by byl asi 300W a hlavně by se i přes navýšení hmotnosti na 1,9kg zvýšil tah.
Ta hmotnost co tam udávají se mi nezdá. Vzhledem k váze 50 a 60 typuju, že ta 74 bude vážit tak do 325g. To by mě celkem pomohlo v dovážení. Takže baterka by zase zalezla víc pod křídlo, a zbyl by prostor na regl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.09.2008 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
Doktor píše:
"m2" mi ho ale rozmlouvá. :D

Za svoje peniaze si môžeš kúpiť čo len chceš, na nejakého m2 sa v pohode vykašli. :)

Po tom, ako mi kalená 3,2mm hriadeľ Rotonu vydržala náraz bez akejkoľvek újmy, avšak celé vnútro motora zostalo na padrť ... Ti kalenými hriadeľmi ako fantastickou výhodou kvalitných motorov českej produkcie určite argumentovať nebudem... :wink:

Teraz bez srandy - dvojpól napriamo do 2kg/2.5m modelu a ešte nejaký šunt, čo je aj v Číne podpriemerná kvalita - fakt len s vedomím, že "levněji to již nejde..."

A čo sa Ti tak páči na tých inrunneroch? Kukám ten Tvoj Turnigy, max. 450W na 260g hmotnosti, ak je to pravda, to je bieda bieda bieda. "Spitzenmotor, 3s Lipo ZippyH 3300, Luftschraube 11x6, 40A." ... mám presne rovnaký setup /kv, vrtuľa, odber/ na 170g obežke...

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.09.2008 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Věř mi že inrunnery nemusim. :D
Jenže abych se dostal na těžiště, tak musim koupit právě ten těžší inrunner. Navíc ten Turnigy váží 240g a pořád je to málo. Tyhle gramy oběžkou 35mm nenahradim. Ideální hmotnost motoru by byla asi 300g! Cpát tam někam olovo se mi nechce. Právě proto zvažuji to dlouhé KDčko.
Jinak mé vědomí je již srozuměno s tím, že "levněji to již nepůjde". :D

Nechci z toho dělat raketu, tak přemýšlím nad nejlevnějším kompromisním řešení. Mě bude bohatě stačit, když se to trochu svižněji vydrape nahoru. A s tim KDčkem bych zabil dvě mouchy jednou ranou. Vyšší výkon a tah, a lepší rozložení vnitřností s ohledem na těžiště.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.09.2008 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Doktor píše:
Věř mi že inrunnery nemusim. :D
Jenže abych se dostal na těžiště, tak musim koupit právě ten těžší inrunner. Navíc ten Turnigy váží 240g a pořád je to málo. Tyhle gramy oběžkou 35mm nenahradim. Ideální hmotnost motoru by byla asi 300g! Cpát tam někam olovo se mi nechce. Právě proto zvažuji to dlouhé KDčko.
Jinak mé vědomí je již srozuměno s tím, že "levněji to již nepůjde". :D

Nechci z toho dělat raketu, tak přemýšlím nad nejlevnějším kompromisním řešení. Mě bude bohatě stačit, když se to trochu svižněji vydrape nahoru. A s tim KDčkem bych zabil dvě mouchy jednou ranou. Vyšší výkon a tah, a lepší rozložení vnitřností s ohledem na těžiště.

No ja by som radšej kúpil poriadny motor a doladil to olovom. Ale... každý svého štěstí strůjcem...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.09.2008 20:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2007
Příspěvky: 479
Bydliště: Praha
Doktor píše:
... Ideální hmotnost motoru by byla asi 300g! Cpát tam někam olovo se mi nechce....

VM2410 s převodem a máš to za pár šupů
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Pr ... 10/190784/
a přemejšlej rychle nebo si ho koupim sám :wink:

_________________
Radši v hospodě bez peněz, než na svahu bez olova


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.09.2008 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
To by bylo taky řešení. :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2008 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Tak sem dnes provedl 7,8 a 9 let P 13 Sport.
Po počátečních letových časech kolem 10 min. sem v 9 předvečerním beztermickém letu naměřil čas 24:43.
Zatim řešim polohu těžiště. Oproti návodu /60 mm/ sem na asi 65 mm a myslim že je tam ještě malá rezerva pro zpomalení letu.

Původní záměr tam dát kvůli těžišti motor KD 36-74-15XL:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... s_Inrunner
tímto ruším, neboť regulátor sem "naňahňal" hned za motor a mezi lože serv.
Protože regl šel víc vpřed, a baterie se postupem zalétávání posunuje vzad, tak odpadl problém s místem v kabině. Tudíž cpát tam 370g motor už nemá smysl.
Nyní je stoupavost / díky mixu VOP na plyn/ na celkem slušné úrovni. Celková doba motorového letu je asi 3 min. z 10čl. 1600 RC.
Shrnuli tedy použití dvoupólového inrunneru na přímo v tomto modelu / r.2500 mm, hm. 1820g, vrtule 10/6, odběr 30A /, tak mi tento motor vychází jako "za málo peněz hodně muziky". Mě vyšel ještě při dobrém kurzu na 400 Kč! Za to se v čechách koupí plechová 600 ss.
Pokud by se použil v klasické dvoumetrovce typu Filip, Swing, Prima atd., jež by vážila do 1400g, tak bude pohon již velmi "razantní". Navíc odpadá problém s přívodními kabely od oběžky.

Já ho tedy mohu klidně doporučit jako levnou náhradu motorů ss 600 pro rekreačního modeláře, nebo tam kde je problém s dovážením a nebo tomu, kdo se chce vyhnout problémům s kabely od oběžky s kuželem 40 mm.
Skutečná hmotnost motoru je 240g.:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... v_Inrunner

P.S.: To 370g KDčko mi ale nedá spát. Taková třímetrovka by ho už uvezla. S vrtulí 11/6 či 12/6 by to stoupalo docela slušně. Cena 30$ je víc než slušná. Třeba mi časem rupne v "bedně" a pořídim tohle::)
http://www.topmodelcz.cz/index.php?&des ... tail&id=91


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.10.2009 11:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 372
Bydliště: Držkov (okr. Jablonec nad Nisou)
Tak se mi dostal do rukou lehce pošramocený Variant II. Na průběh opravy se můžete , pokud vás to zajímá, podívat zde

_________________
Optima II /2,4 GHz..Solius /2,4 GHz.
Šlehač NE SoloPro 328


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz