Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 74  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: úte 19.08.2014 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
kratas píše:
Pepine, jinak před 2ma tádny jsme si to tak užili, že tam byl Michal tento týden ma Rané zas. Fakt bomba. Jak fouká pře 6 člověk to má jen pro sebe.


To se bohužel mýlíš, ona byla špatná předpověd, jak na směr větru, tak i na počasí a jen náhodou jste se trefili, že se to počasí zbláznilo a měli jste ten svah pro sebe, jinak by to bylo obležený o víkendu padákama a rogalama.
Já si tam zalítal vcelku dobře ted v sobotu, respektive mi bylo líto se tam zase jen plácat okolo karavanu a potřeboval jsem vyzkoušet startovací podvozek na Foxe a páč fučelo SZ, tak jsem ho teda dovláčel až do sedla,páč jsem tak trošku počítal i s tou variantou, že start s Foxem a pevným podvozkem bude možná jeho posledení minuta života, tak jsem si ho chtěl ještě trošku užít :lol: ale znovu jsem se přesvědčil o tom,, že mě to už teda vubec nemotivuje se s 4,5 kilovym erem plahočit někam do svahu, ale zalítal jsem si hezky, to jo, pak přijel kamarád padáčkář--bývalý modelář, tak jsem ještě poskládal Condora a šli jsme znovu, ale já spíš na procházku, jen jsem odstartoval, chvíli polítal a pak mu dal vysílač at si lítá a já zase jen sednul.

Ale sobota vyšla na počasí vcelku supr.

¨já tam mám ale rád ten nevýrazný JV a tu termiku, dojdu tam od karaváče v pantoflích a to mi fakt vyhovuje.

mě ten svah na vítr poslední dobou nějak prostě nebere, fouká to, no tak to lítá, no a co jako, proč by to lítat nemělo, prostě fouká, tak to letí.

PS: respektive takto--pokud tam nebude foukat stabilních 10 a víc, tak se tam na tom hadru bude vždy někdo plácat a páč tam chci jezdit do toho svého karaváče pokud možno ještě dalších x let, tak tam nechci mít žádný další zářez a při těch 6 kách na svahu a mín je to hoblování všech okolo sebe a na to já už opravdu prdim---termika, ero 300metru před sebou a periferně všichni okolo co mé oko do boku zaregistruje opravdu velice daleko, abych mohl nějak reagovat a svuj model někam přesměrovat.


Naposledy upravil pepin dne úte 19.08.2014 23:00, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: úte 19.08.2014 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
:) jsem byl včera na Kozákově ... ne s letadlem, ale jen náhodou po cestě s dětmi a s kámošem. Tak jsem si to tam prohlížel, zda by to tam také šlo ... mám to asi 10x blíž než Ranou ... no šlo, ale včera to zrovna funělo nějak moc ... s kamarádem jsem odhadli na stabilních 15 a v nárazech snad ke 20. Sice tam nebyli padáčkáři (nebyl tam prakticky nikdo), ale tak nějak zase jít si zkoušet svah rovnou do takového fukejře kdy to dětem sundavalo bundy a čepice :) nevím nevím, zda bych se odhodlal mít tam letadlo. ... asi určo ne sám - ledaže by mi někdo ukázal jak tam na to :)[/quote]

----------------

vždyt máš bydliště Praha, co je za problém Raná ?, ráno jsem vysadil syna ve školce, pokračoval na Ranou, odpoledne to zametl po přistání do igelitky, cestou z Raný vyzvednul syna ve školce, zalezl na noční do dílny a druhý den na novo :lol:

PS: já mám takový pocit, že Kozákov není zrovna dvakrát vhodná modelářská lokalita, něco jako Zdejcina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: úte 19.08.2014 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
toho času pobývám v Jizerkách hlídaje potomstvo na prázdninách a narozdíl od většiny všedních týdnů bych mohl i ve všední dny a nejen o sobotě a neděli :) takže teď je Kozákov taková nejbližší mě známá svahařská lokace ... a ne že bych se nemohl dočkat tam jet, jen vím, že to tu mám za rohem a že tam někteří chodí ... srovnání nemám... tak kdž jsem tam byl, tak jsem odhadoval své šance :)

... ale dnes bylo o trochu méně větru a o trochu více termiky, tak jsem se také bavil.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: úte 19.08.2014 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jindraj píše:
takže teď je Kozákov taková nejbližší mě známá svahařská lokace ... a ne že bych se nemohl dočkat tam jet, jen vím, že to tu mám za rohem a že tam někteří chodí ..


jako modeláři?, já vím, že tam jezdí padáčkáři a mám takový pocit, že se tam musí dostat nějak nahoru nad stromy, právě něco jako na Zdejcině--prostě kdo se tam zatím nepomlátil na sračky, nebo neroztrhal padák o stromy, tak tam ještě jezdí létat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: úte 19.08.2014 23:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
JIndraj, otevři si tu vlákno----KDO JEZDÍTE LÉTAT S MODELEM a jakým NA KOZÁKOV.

nemyslím to špatně, bratru 40k, co asi tak stojí vikouš na sračky hned tak na vzdálenější bezpečné použitelné svahy v benzínu hned tak neprojezdíš.

PS: na druhou stranu ono je podle mého opravdu fajn, vyzkoušet si co jde ještě ustát opravdu na vlastní kuži, ted jsem o víkendu potřeboval vyzkoušet odhazovací podvozek na maketě 3m kompozitového foxe, podmínky na prd, potřeboval jsem odstartovat na JV svahu, ale foukalo od SZ, takže by tam měla být u dajná turbulence--vcelku jsem doposud věděl tak částečně prd, co to bude obnášet, respektive z epp poletuch, které jsem honíval právě v turbulenci---domělém bezvětří za panelákem jsem věděl, že rychlost hodně v tom střihu turbulence zachrání, nicméně to, co se dělo bylo pro mě absolutně neuvěřitelné, chvilkama ten 4,5 kilogramový model měl tendenci ocasem předletět čumák a zachranoval to pouze motor , no adrenalin neuvěřitelný :D ale nakonec jsem to na fofru na tu zem celý dostal, ale jednoznačně jen díky tomu spotřebovanému prstolepu na těch poletuchách, který jsem honíval v té turbulenci před lety za tím naším panelákem, kde se jasně ukázalo, pokud seš ted pomalej, tak seš mrtvej.

prostě s dražšim neprstolepovým erem bych na neosvědčených svazích asi moc bez předešlého pruzkumu nějakou poletuchou raději neexperimentoval.

dnes jsou ty použitelné svahy vcelku dobře zmapované a pokud se nepohnou tektonické desky, těžko někdo vymyslí další smysluplný použitelný svah :wink:

Osobně se domnívám, že Raná je v čechách asi opravdu bezkonkurenční modelářský svah a pokud to jen trošku jde, nemá smysl se snažit objevit něco lepšího, nic takového tady prostě není, kdyby bylo, tak se to už profláklo.je tady pouze mraky svahu, který jsou blíž a tak nějak se na nich dá taky létat, ale ta Raná jsou opravdu české Alpy.

nepropaguji Ranou, protože tam mám karavan, propaguji Ranou, protože po třiceti letech co tam jezdím létat jsem dospěl k závěru, proč tam nemít pod kopcem karavan, když to jde tam i bydlet :lol:


Naposledy upravil pepin dne stř 20.08.2014 0:18, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 0:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
pepin píše:
JIndraj, otevři si tu vlákno----KDO JEZDÍTE LÉTAT S MODELEM a jakým NA KOZÁKOV.

nemyslím to špatně, bratru 40k, co asi tak stojí vikouš na sračky hned tak na vzdálenější bezpečné použitelné svahy v benzínu hned tak neprojezdíš.

PS: na druhou stranu ono je podle mého opravdu fajn, vyzkoušet si co jde ještě ustát opravdu na vlastní kuži, ted jsem o víkendu potřeboval vyzkoušet odhazovací podvozek na maketě 3m kompozitového foxe, podmínky na prd, potřeboval jsem odstartovat na JV svahu, ale foukalo od SZ, takže by tam měla být u dajná turbulence--vcelku jsem doposud věděl tak částečně prd, co to bude obnášet, respektive z epp poletuch, které jsem honíval právě v turbulenci---domělém bezvětří za panelákem jsem věděl, že rychlost hodně v tom střihu turbulence zachrání, nicméně to, co se dělo bylo pro mě absolutně neuvěřitelné, chvilkama ten 4,5 kilogramový model měl tendenci ocasem předletět čumák a zachranoval to pouze motor , no adrenalin neuvěřitelný :D ale nakonec jsem to na fofru na tu zem celý dostal, ale jednoznačně jen díky tomu spotřebovanému prstolepu na těch poletuchách, který jsem honíval v té turbulenci před lety za tím naším panelákem, kde se jasně ukázalo, pokud seš ted pomalej, tak seš mrtvej.

prostě s dražšim neprstolepovým erem bych na neosvědčených svazích asi moc bez předešlého pruzkumu nějakou poletuchou raději neexperimentoval.


No když jsem hledal nějaké použitelné svahy v Jizerkách a dokonce se tady na to ptal, dostal jsem postupně tipy na Javorník (hodně) a Kozákov (zmínka). Ten Kozákov mi ležel shodou okolností včera na cestě, tak jsem se tam stavil to omrknout než se tam někdy poženu s letadlem. Přišel mi, že na JZ vítr by teoreticky šel. Co tam dělá vítr za stromy samozřejmě nevím, ve vzduchu nebylo nic z čeho bych to poznal. Bylo mi ale jasné, že za nimi bych se toulat neměl. Nicméně jsem jen tak odhadoval zda se dostanu do vzduchu a říkal si, že když nic jiného na motoru by to mělo jít a pak se už vozit nad nima.

Ale jak tě čtu ... prdím na to ... na hrdinství nemám čas :) holt to se tam nepoženu násilím a počkám až budu někde kde je to osvědčené a někdo kdo to tam zná mě navede ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 0:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jindraj píše:

Ale jak tě čtu ... prdím na to ... na hrdinství nemám čas :) holt to se tam nepoženu násilím a počkám až budu někde kde je to osvědčené a někdo kdo to tam zná mě navede ...



Jindraj, pokud přemýšlíš o tom, že by jsi chtěl zkusit létat svah, opust myšlenky na to, že nějaký kámoš vymyslí nějakou super šikmou střechu za barákem, bud vymyslíš benzín do auta na Ranou, nebo to nemá v dnešní době elektromotoru vubec smysl řešit nějaký svah , co ti asi tak přinese s dobře omotorovaným vikoušem za požitek polétání nějaká boule, kde se budeš demonstrativně bezmotorově mrdlat na pár desítkách metru z leva do prava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 6:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
pepin píše:


...bud vymyslíš benzín do auta na Ranou....

No mate to blbe, ked brdek Rana je jediny vhodny svah....

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 8:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Tak to prostě je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 8:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6893
Bydliště: Moravský kras
Laco když vy jste si v devadesátým třetím nechali všechny kopce sobecky pro sebe... ;)

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Ale zas to mame bliz do Alp. I kdyz, Sumperaci asi ne.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
:-) :-) Místo plkání ,že mají kopce..a mi zase průmysl,tvrdší měnu..:-) si běžte radši zalítat. Dnes je to pravé počasí.!!! 5 až 6/8 kumuly,větřík akorád...prostě ideál.


Přílohy:
DSCN0130.JPG
DSCN0130.JPG
[ 83.57 KiB | Zobrazeno 1978 krát ]

DSCN0131.JPG
DSCN0131.JPG
[ 75.8 KiB | Zobrazeno 1978 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pát 22.08.2014 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Tak kdo dnes byl s termikou úspěšný?...:-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pát 22.08.2014 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
graup15 píše:
Tak kdo dnes byl s termikou úspěšný?...:-)


Tady na Raný bylo slušně pouze dopoledne, nic moc jsem ale na rozdíl od dravcu nenatermitil páč filmaři od ČT byli neuprosní a musel jsem kroužit pod motorem termiku v místě, které bylo příhodné pro jejich záběr :lol: ale chvilkama tam něco bylo.

když odjeli, tak jsem poskládal Foxe, jenže se vloudila chybička, výškovku jsem připojil na táhlo do jiné dirky, model letěl mírně potlačený, takže jsem musel tahat, páč jsem věděl prd, proč se děje něco jinak, tak jsem bleskurychle odhodil podvozek nad neproniknutelným houštím a zbytek dne strávil marným pokusem o jeho dohledání prodíránim v těch keřích a trní :oops:

tak mě čeká výroba jiného.jenom nevím, kde ho koupím, páč u Vanoucha už to určitě nepujde, ale hlavně že ero přežilo, to si piš, že jsem tu prdel staženou měl, když jsem nevěděl, proč to letí potlačené.

Alespon jsem ale poléčený ho příště odhazovat hned po startu, jak jsem plánoval, opravdu to bude chtít udělat nejřív prulet a odhoz nad plochou .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2014 9:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Kdyby jsi nebyl na svá éra čuně,tak máš páku jen s jednou dírkou!! :-) :-) Nemůžeš se pak splést.
Já si včera polétal slušně. Pořád bojuji s AAT, ale pomalu začínám chápat kde je chybka. Jen mi sere výrobce..naprosto nereaguje na prosbu o help. Momenálně jsem ve stavu,že bych potřeboval nějaký soft na vyčítání GPS a Alti dat abych viděl co mi posílá OSD. Mám pocit,že celý problém je v něm. Ale i tak jsem si to dal z 200m do 1400m :-) :-) Pak stoupák umřel. Śkoda,do mraků chybělo tak 200m ..:-(


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz