Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 74  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2008 10:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 5 - Jinonice
PH píše:
... Klesák na Ionovi, aby způsobil až tak velké vylomeniny :o asi ne, ale spíše vzhledem k váze a plošnému zatížení asi držen na minimálce ...


Čím víc o tom přemýšlím tak to asi způsobila opravdu ta minimální rychlost. V tom zmíněném místě jsem totiž vždy letěl směrem k sobě, rychlost se pak nedá odhadnout a prostě jsem to přetáhnul.

_________________
=== VŠECHNO JDE, JEN HADI SE PLAZÍ ===Optic 6 PLL 40 MHz, kanál 53Challenger Pitts (ORACLE) |


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2008 10:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Byli jsme vcerta v Klecanech (ja tam byl poprve), krome me mel vetrone jeste Vigo (2m EPP Junior od Graupnera) a Vzduchoplavec (2m Lynx elektro). Prvni let (asi 17:30) to nosilo nadherne, sice zadnej vyraznej komin, ale spis velika bublina pres pul oblohy, vydrzeli jsme v tom pres 20 minut. Pozdeji to uz bylo slabsi, v jednu chvili to bylo dokonce byla uplna tragedie, tak jsme na chvili vytahli maly akrobaticky poletuchy. Potom kolem 20h to jeste chvili trosku nosilo, tak jsme jeste dali jeden poklidny let pri zapadu slunce. Bylo to prijemne. :)

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.08.2008 16:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2007
Příspěvky: 138
Bydliště: Lodhéřov
Tip pro ty kteří umějí německy:Kupte si časopis FMT 8/2008 je tam asi 5 stránek o termice a jak ji najit(no spis jak poznat před letem kde je...) 8) jenom, to chce taky znát německé modelářské pojmy...No mozna jestli bude zajem to muzu oscanovat... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.08.2008 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Můžu poprosit o scan. ? To je přesně to co hledám.
SZ nebo mail Boss8@seznam.cz díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2008 12:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2007
Příspěvky: 138
Bydliště: Lodhéřov
tak sem to dal na image shack...
http://img261.imageshack.us/img261/7082/out1sh9.jpg
http://img375.imageshack.us/img375/9537/out2wo3.jpg
http://img375.imageshack.us/img375/1546/out3jp2.jpg
http://img515.imageshack.us/img515/1033/out4jp0.jpg
http://img515.imageshack.us/img515/5839/out5il4.jpg
http://img515.imageshack.us/img515/9672/out6cr8.jpg

tak tož vše si to stahněte a v prohližeči fotek zvětšete aby ste to přečetly(no jestli neumite německy moc si nepočtete :lol: )...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2008 12:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2007
Příspěvky: 138
Bydliště: Lodhéřov
jo pokud něco někomu nepude napiste ja vam to poslu :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2008 20:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2006
Příspěvky: 84
Bydliště: Vysočina
Dnes se mi podařilo chytnout úžasný stoupák vysoko nad polem posečeného obilí, kolem kterého je ze dvou stran město (silnice, střechy). Kroužil jsem a sledoval, jak se EGE zmenšuje a postupně se ke mně přidaly tři normální větroně, takže jsme tam kroužili dohromady. Docela mě pobavilo, že kamarády tam nahoře asi na ten stoupák možná přivedl já, protože to bylo pod uplně vymetenou oblohou :D No prostě supr pocit, kroužit si tam v kolečku s normálníma větroněma 8)

_________________
moje "stíhačka" :wink: ... Easy Glider Electric


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2008 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
To Tom...to, že jsi přivedl kamarády ve skutečných větroních do stoupáku se svým modelem je víc než pravda. Protože každý plachtař kouká po všem co kde krouží a pokud to nejsou dravci kroužící v termice tak další jsou modeláři se svými modely větroňů a ti jsou vždy u letiště. I já se zachránil několikrát s větroněm díky modelářům kroužících s modelem podemnou a za to jim vždy poděkuji aspoň zamáváním křídlama.....kluci díky!!!! :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2008 20:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2006
Příspěvky: 84
Bydliště: Vysočina
Já si právě říkal, aby třeba naopak nenadávali, že jim tam zacláním... Ale tak teď už vím, že naopak :P . Oni stejně byli výš, než já, na to si vždy dávám pozor, abych nebyl nějak nepříjemně blízko. Zkusím příště zamávat křídly na pozdrav, třeba si všimnou :D

_________________
moje "stíhačka" :wink: ... Easy Glider Electric


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2008 22:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Termika , největší vynález v dějinách letectví :D to je žůžo co ?

Pokud by to někoho zajímalo ,našel jsem pár velice poučných věciček , pro piloty hotový poklad - vše se dá stáhnout - doporučuji http://knihy.vacc-cz.org/ doporučuji navštívit též sekci CD Aeroklubu Slaný (nepřehlédněte to)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2008 13:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2006
Příspěvky: 84
Bydliště: Vysočina
Dík za link, užitečné!

Právě jsem z balkonu viděl asi 24 větroňů kroužících v jednom stoupáku najednou, fakt hodně blízko u sebe 8O. Měl jsem pocit, že kdyby krávy lítaly, tak by tam kroužily taky 8O jak to táhlo. To vše na zdánlivě vymetené obloze - jelikož jsem ale vše pozoroval mírně z boku, tak jsem si všiml velmi slabě viditelné mlhavé "čepice", která se vznášela nad tím stoupákem. Takže i tyto slabě viditelné oparové "hřiby" mohou táhnout dost silně. Nutno ale dodat, že čepice byla za chvíli pryč a větroně taky.

_________________
moje "stíhačka" :wink: ... Easy Glider Electric


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2008 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2006
Příspěvky: 631
Bydliště: Litoměřice
včera jsem byl litat s miniselectem.. první hod a hned stoupak jak sv*n. desne to stoupalo a tak jsem zacal delat kravinky. pri premetu jsem dokonce kdyz jsem byl navrcholu stale stoupal, naplno sem pritahl a miniselect se otocil na miste a z vrcholu premetu stale stoupal... proste parada..

_________________
Don't drink and drive, smoke and fly.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2008 16:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Bílý Kámen (kousek od Jihlavy)
Tom... píše:
Dík za link, užitečné!

Právě jsem z balkonu viděl asi 24 větroňů kroužících v jednom stoupáku najednou, fakt hodně blízko u sebe 8O. Měl jsem pocit, že kdyby krávy lítaly, tak by tam kroužily taky 8O jak to táhlo. To vše na zdánlivě vymetené obloze - jelikož jsem ale vše pozoroval mírně z boku, tak jsem si všiml velmi slabě viditelné mlhavé "čepice", která se vznášela nad tím stoupákem. Takže i tyto slabě viditelné oparové "hřiby" mohou táhnout dost silně. Nutno ale dodat, že čepice byla za chvíli pryč a větroně taky.

Hej tak to jsme dva, až na to, že jí jich viděl 30. :P

_________________
Sky lady (mig 480 race) - visí na zdi
Easy fly (Dualsky XM3530) - visí na zdi
Extra 330 (BM 3130) - létá
PicooZ (malej) - čeká na novou zadní vrtulku
Osprey X - 28 G (Dualsky XM3530) - čeká na 3. zálet (a snad už úspěšný)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2008 16:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Tom... píše:
Dík za link, užitečné!

Právě jsem z balkonu viděl asi 24 větroňů kroužících v jednom stoupáku najednou, fakt hodně blízko u sebe 8O. Měl jsem pocit, že kdyby krávy lítaly, tak by tam kroužily taky 8O jak to táhlo. To vše na zdánlivě vymetené obloze - jelikož jsem ale vše pozoroval mírně z boku, tak jsem si všiml velmi slabě viditelné mlhavé "čepice", která se vznášela nad tím stoupákem. Takže i tyto slabě viditelné oparové "hřiby" mohou táhnout dost silně. Nutno ale dodat, že čepice byla za chvíli pryč a větroně taky.


Termika funguje i když se netvoří kumuly, zažil jsem to přímo ve větroni a byla to nejsilnější termika jakou jsem zažil. Z klesání cca 1m/s -plesk a je to tam - přes 10m/s stoupák, vytočili jsme to ke 3000 m nad zemí :!: kua tam byla zima :lol: tílko a kratasy nejsou zrovna ideální oblek do výšky, nicméně stejně jsme byli za chvíly dole. S nácvikem vývrtek a pádů to jde rychle :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2008 20:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2006
Příspěvky: 84
Bydliště: Vysočina
ergon: tak to je dobrá náhoda - no bylo to jak nějaké rojení, nikdy jsem tolik větroňů pohromady neviděl.

Fíha, to musí být nahoře pěkná kosa :D

_________________
moje "stíhačka" :wink: ... Easy Glider Electric


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz