Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 74  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2008 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
S tim tocenim termiky ve vetru je problem pro nas modelare v tom,ze se trhaji sice casteji ale mnohem mensi bubliny,ktere se spojuji v jednu velkou ale ve vysce pro nas nedosazitelne,proto take za techto vetrnych podminek mi stoupeme obtizne a casto nas to z bublinky vykopne,zatimco skutecne vetrone nad hlavou jsou bez problemu,navic u zeme byva naopak vetsi vitr,nez nahore.Model je do vetru vhodnejsi tezsi a rychlejsi,pokud to konstrukce a pohon zvladne,je vhodne pridat zavazi,nebo treba vymenit lipol za nicd a tim ziskat vetsi vahu,u EG pridavam na svahu az 400g.Jako zavazi se mi vice osvedcilo u letadel,kde se s dovazovanim primo nepocita vice lehcich oluvek-rybarske valecky -kulicky v igelitovem pytliku,nez jednolity kus olova.Pri pripadne rane se pytlik roztrhne a kulicky nic neponici.Kus olova umisteny v tezisti si jednoznacne proklesti cestu v pred.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2008 13:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
tomashr píše:
S lehkými modely je často spíš jistější nějaký traverz v "lepším vzduchu" než klasické kroužení.


Chápu to správně TRAVERZ ? jako prolítat zleva doprava a zpět, něco jako kyvadlo ?

To: Pepin - kuličky,to je výborná vychytávka 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2008 13:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
BOSS8 píše:
Chápu to správně TRAVERZ ? jako prolítat zleva doprava a zpět, něco jako kyvadlo ?

To: Pepin - kuličky,to je výborná vychytávka 8)


Jo, tak nějak... Prostě to musíš udržet v pohybu, pouhé postávání proti větru nemusí stačit, tak si letem šikmo na vítr najdeš lepší vzduch a pak v tom tak nějak postáváš.
Jinak v té zmíněné Chotěboři jsem létal s tímto - http://modelweb.blogspot.com/2008/04/no ... -rcej.html , vzletová hmotnost dost pod 500g a s větrem až 8m/s si to poradí, já bych to s tím olovem zas tolik nepřeháněl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2008 13:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
K tomu traverzu - nekdy litam (hlavne s lehcima vetronema 0.5 - 1kg) za vetsiho vetru takove protahle osmicky, trochu jako na svahu. Vyhnes se tim te neprijemne zatacce po vetru, prijde mi ze v ni zrovna tyhle lehke vahy hodne ztraceji vysku a navic se pak tezko probojovavaji zpet proti vetru. Je to vlastne skoro to samy jako traverzovani.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2008 15:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
ty osmicky litam pri vetru s poletuchou taky ,stydim se za to,ale po vetru me to pri krouzeni vzdycky vykopne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2008 22:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
teorie uz bylo dost,prijedte nekdo na Ranou,stoji tu vojenskej stan a staci karimatka a spacak,zacina modelarska dovolena :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.07.2008 21:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Ako som sa dnes pokúšal chytať termiku...
http://mojefotogalerie.com/rc/index.php ... tenie.html

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.07.2008 19:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Toto je můj let po startu z gumicuku. Provedeno s modelem větroně Asterix.
URL text

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.07.2008 21:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2008
Příspěvky: 29
:D
Pěkne's tomu rozhodil kramflek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.07.2008 20:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Tak jsem si to tu pěkně přečetl, páč mě tato problematika dost zajímá. Chystám se v nejbližší době využít několikaletých zkušeností z chytání termiky co by chroust vysící na paraglidingu a to s větroněm Blizzard 3,5m. Nejvíce mě zaujaly názory PH, Abu a Pepina. Dost mně to totiž připomnělo "vystřeďování" stoupáku, což dosud považuji za to nejtěžší . Samozřejmě že se jinak chytala termika tzv. "na prdel" bez použití variometru a jinak s váriem. Po vystředění stoupáku se pilot jen veze a kochá a doufá, že ho to vyflusne až pod základnou. Zatím se mně podařilo celkem slušně vychytat stoupák s Filipem600, kdy to pokaždé plesklo ze strany do křídla a po pár takových pleskancích jsem ho jakš takš vystředil. Viditelnost po chvíli točení je však v háji a musí z toho člověk ven (když to teda jde :D ) Doufat, že za jedno létání s větroněm chytnu takových stoupáků třeba deset je utopie.

To Pepin: Ty jezdíš na Ranou s větroněma? Jsi odněkud z okolí? Já strávil na Raný šest let života s padákem... To ještě byly buňky u koule. Nostalgické vzpomínky...Ponorka...stereo u Kohoutů atd. :lol:

Edit:Co se pohybu rostlin a trav na zemi týče... asi nějaké pravidla jsou. Když si vzpomenu na mistra světa Tomáše Suchánka (rogala), kerej na Raný vylezl do třetiny kopce, nasál a odlétl pár desítek kilometrů pryč...Nikdo tenkrát nechápal jak to dělá, jestli má snad ptačí mozek :wink:

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.07.2008 22:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Pepin je Pražáááák , ale na Raný má v létě přechodný pobyt :lol:
Jinak Raná je úplně super, před týdnem jsem tam s Pepinem leštil křídla. (videa na vlákně Discus). Bylo by fajn se někdy na Raný sejít a společně polítat :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.07.2008 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
to Lindberk:Obcas tam jezdim,ted jsem se vratil po 3 tydnech ale zase tam asi pojedu.Kopuli taky pamatuju,bylo fajn ji oblitavat.Ponorka a sklenak je tak trochu obcasne muj druhy domov :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2008 11:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 5 - Jinonice
Včera večer jsem zase zkoušel s Ionem chytat termiku na poli nahoře na Vidouli, ploužil jsem se na klapkách a asi to přeci jen trochu nosilo, protože jsem byl na jedny baterky ve vzduchu asi půl hodiny. Z proudů jsem zatím měl štěstí jen na ty klesavé ;) A docela mě překvapila jejich intenzita 8O Tak ve třiceti metrech před hranou kopce, kde je pískovec a stromy, mě to opakovaně táhlo dolů. Letadlo se normálně prudce propadlo jako kdybych silně potlačil. Jednou mě dokonce i letadlo padlo po křídle a ve vteřině bylo celé naruby :!: Myslíte že je to normální projev klesavého proudu, nebo šlo spíš o rušení? Letadlo má rozpětí 2m a váhu 1.8kg, čekal bych že ho jen tak něco nerozhodí.

_________________
=== VŠECHNO JDE, JEN HADI SE PLAZÍ ===Optic 6 PLL 40 MHz, kanál 53Challenger Pitts (ORACLE) |


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2008 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2006
Příspěvky: 989
Bydliště: Sokolov
garfield píše:
.....jednou mě dokonce i letadlo padlo po křídle a ve vteřině bylo celé naruby :!: Myslíte že je to normální projev klesavého proudu, nebo šlo spíš o rušení? Letadlo má rozpětí 2m a váhu 1.8kg, čekal bych že ho jen tak něco nerozhodí.

U nás na plácku máme taky takové divné místo, je to tam pořád mokré, možná i bažina a mám obdobné problémy. Jednou to tam nosí směrem nahoru a pak mě to třeba zase srazí k zemi a taky takovým způsobem, jako kdybych hrábl na výškovku a letěl směrem dolů.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2008 11:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2008
Příspěvky: 287
Bydliště: Votice (Česká Sibiř)
Tak to jsme dva, včera před 20 00 hod zavolal kamarád a v 8 navečír už jsme na louce dávali podvečerní let. Já s Ionem váha 1420, aku 10ti článek NiMH GP 2300 mAh, kmarád s Egem a panečku, jak jsem i dříve tvrdil kamarádovi, je i v podvečer termika, ale hůř se hledá. Bylo krásně klidno a na jedny baterky třičtvrtě hodiny s Ionem. Kamarád s Egem se rovněž uchytil a stoupal. Byl z toho unešen :lol: . Klesák na Ionovi, aby způsobil až tak velké vylomeniny :o asi ne, ale spíše vzhledem k váze a plošnému zatížení asi držen na minimálce. Nesmí se to zas tolik to čuchání termiky přehánět. Ale jinak je to paráda. Létám pouze s křidélkovým Ionem dvoumetrovka. Tak ať se daří kroužit, protože s Ionem to až tak jednoduché není. Pokud se utahuje, velmi jemně kontrovat křidélky a mírně přitahovat. :wink:

Rohe mě předběhl, patří Garfieldovi

_________________
Když je termika, lítaj i vrata od stodoly. PH


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz