Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 16.02.2015 20:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha
Tak Pepine, dnes to bylo super na Dívčákách, JV vítr, v noci mrzlo a po obědě hezky svítilo a byla super termika, dokonce tam i chvilku lítal kluk s padákem! ... :-), jen přes ty baráky to bylo kapku roztrhaný, ale Corádo je super!!! a má být celý týden hezky, tak je to tady :-)

_________________
Carbon Minicorado, P 51 Hacker, YG COSY, Slowboat, SSL, Salpeter F3K, DX9, skipper.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 16.02.2015 21:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
padák píše:
Tak Pepine, dnes to bylo super na Dívčákách, JV vítr, v noci mrzlo a po obědě hezky svítilo a byla super termika, dokonce tam i chvilku lítal kluk s padákem! ... :-), jen přes ty baráky to bylo kapku roztrhaný, ale Corádo je super!!! a má být celý týden hezky, tak je to tady :-)


joo, dneska bylo venku super, ta sobota ale neklapla a bylo nakonec hnusně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pát 27.02.2015 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Tak dnes to šlo....konečně po 4 měsících jsem si šel zalítat s cvičným elektrovětroněm o rozpěti 1600mm ( profil hodně podobný CLARK Y, motor RAY 2845, 2s 1000mAh) a dost dobrý. Škoda, že mi přestal fungovat výškoměr Alti 2 ( nejdou mi z něj stahovat data :( ) abych měl přesnější výšku. No nic, aspoň jsem časově tam kroužil nejdéle na jedno vystoupání cca 35 min. Relax jak hrom...jen mne rozhodil malý vořech, kterého tam venčila nějaká ženská...pochcal mi zadní kolo u auta, holomek jeden... :lol:
Termika byla v čisté, velice slabý sv vítr....jo a bylo to v Žatci na letišti ( LKZD )

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2015 16:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2011
Příspěvky: 498
Bydliště: Žamberk
Včera jsem po zimní pauze všechno zkontroloval, nabil a dnes po 12. hodině jsem stál na své oblíbené loučce. Slunce svítilo, trochu foukalo, tak jsem zapnul motor a hodil. Nosilo to pěkně, ani jsem to nečekal. Na třetí motor jsem se přidal k dravcům a točil s nimi do 400 metrů. Pak už jen tak poletoval a za 40 minut byl zase dole. Bylo to parádní.


Přílohy:
8.3.15.jpg
8.3.15.jpg
[ 28.48 KiB | Zobrazeno 6911 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2015 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Tak jsem dnes si řekl že chvilku přestanu lepit a do vzduchu pošlu něco elegantního - vyhnal jsem proto pavouky z Vikinga, jazykem zkusil jestli je v baterce nějaká šťáva a hodil to tam ... Začal nějak poznenáhlu stoupat a za chvilku si říkám, že je potvora nějak malej na to že má mít 3m. Zapnu si meldování vejšky do ucha a nestačil se divit :).

No takže na prvních 15s motorovýho času po zimě slušné výsledky :). Prostě to hezky nosilo :) ... I pak dál
Příloha:
ImageUploadedByTapatalk1425835761.436414.jpg
ImageUploadedByTapatalk1425835761.436414.jpg
[ 58.05 KiB | Zobrazeno 6872 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2015 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Taky jsme olízli baterky jestli je v nich šťáva a zrealizovali to o čem Pepin meldoval na konci min léta. Jen na jeden zátah :D
Jen ti řeknu...Mobius už nechci na palubě vidět. Je to zrádná a slušná rušička!!!!


Přílohy:
ScreenHunter_01 Mar. 08 18.56.gif
ScreenHunter_01 Mar. 08 18.56.gif
[ 218.99 KiB | Zobrazeno 6923 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2015 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
joo, dneska bylo opravdu super počasí, místo s letadýlkama jsem ale venku drandil s vnučkou v kočárku :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 09.03.2015 18:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
Tak aj ja sa pochválim. Cez víkend a dnes bolo u nás pekné počasie a v sobotu som na jeden hod do cca 40m (DLG Super gee) nalietal 26 min. A dnes sa mi podarilo poobede o cca 16:30 na jeden hod 41min. S tým že som hádzadlo musel 3x uviesť do vývrtky aby som ho úplne nestratil. Skúšam nové akku tak som si nebol istý že koľko mám ešte šťavy a zapadlo už slnko tak bola aj trochu zima. Takže na cca 5s "motoru" 41min termického letu :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2015 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Tak v pátek 20.3.2015 krásné počasí, jasno, teplo. Zalétával jsem model GAMA 2100 i s novým rádiem Graupner MX 16. Zálet proběhl v pořádku, rádio funguje jak má. Termika bohužel žádná, jenom nějaké bublinky a konec. Čas létání mezi 10:30 - 13:00. Díky novému rádiu s telemetrií a vario-čidlem jsem to sledoval na přídavném smart boxu od graupnera. Párkrát to bouchlo +0,5 m a konec. Prostě příroda to krásně nastavila, ale pan termoska to nepustil.... :lol:
p.s: jelikož jsem létal otočený k severu a byl vyklepaný ze záletu nového modelu včetně prvního použití nového rádia ( do teď jsem používal již dnes historickou rc soupravu Hitec Focus 4 - skok o x generací vývoje rc souprav) tak jsem si ani nevšiml zatmění slunka. :mrgreen: Prostě jsem zatmění prosr....vlastně prolítal :D

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
taková větronářská blbinka na mobil, dal jsem odkaz i do simulátoru, ale tam se obávám, že by o to asi moc větronářu nezavadilo a tady v tom vlákně termika a fígle už asi stejně žádná nová moudra nepřibydou, tak to snad nebude zase až tak vadit když to dám i sem, kam chodí číst větronáři.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2016 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Jj, já ujíždím na Extreme Soaring 3D , nevím jestli to není jen nějaká varianta toho tvýho odkazu. Ale je to zábavné , když není do čeho píchnout . :x

tak až teď jsem si pustil to video , sorry . to je to samé .

_________________
Rádio a nabíječ = základ modeláře .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2016 16:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Tak jsem si to take stáhnul a zkouším to. Je to docela sranda... :D.

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2016 21:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Háj ve Slezsku
Obrázky: 0
Jeden malý příspěvek o termice: http://www.skyfly.cz/zajimavo/termik.htm


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 29.02.2016 0:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Tom75 píše:
Jeden malý příspěvek o termice: http://www.skyfly.cz/zajimavo/termik.htm


ber to spíš jako pouze takový nástřel, o čem to v principu je, na nějaké pochopení a šanci umět sám podle nějaké předpovědi něco předpovídat je potřeba si toho přečíst víc--až toho přečteš opravdu hodně, tak zjistíš, že nám modelářum stačí ráno kouknout z okna--pokud bude svítit sluníčko, nejspíš to alespon trochu do pár metru nosit bude----ty předpovědi i když je pochopíš mají jeden zásadní problém---oni ty fronty a termické počasí vubec neřeší, jestli vyjdou na pracovní den, nebo na víkend :lol: takže ve finále stejně musíš vystačit s počasím, které je v den tvého osobního volna, což většinou není to počasí, o kterém čteš tady v tom článku.

ono se opravdu nikde nedočteš---v sobotu ráno vstaneme brzo a jdeme na to-----když to vyjde na uterý, je potřeba vstát a jít lítat v uterý, bo v sobotu už to tam nebude , tak to hold s tím počasím a termikou je .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 29.02.2016 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Zrovna pan Dvořák je člověk, který je profesionál a odborník v oblasti meteorologie. http://www.aeroweb.cz/autor.asp?atr=8
Tak jako je odborník na aerodynamiku p. Lněnička, tak na meteorologii je p. Dvořák. Doporučuji si prostudovat jejich literaturu. Já osobně vycházím převážně z jejich literatury. Tito lidé ví o čem píší a hlavně to píší dobře. :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz