Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2014 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
graup15 píše:
Kdyby jsi nebyl na svá éra čuně,tak máš páku jen s jednou dírkou!! :-)


plán byl tu druhou po záletě zalepit, jenže já jsem pořád ještě ve fázi záletu :D

co mi prdí, že dnes a zítra to tu bude foukat po kopci, takže tady bude liduprázdno a mohl jsem tu blbnout s foxem do bezvědomí, bez podvozku mám bohužel smolíka.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 24.08.2014 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Tak dnes to na tu termiku moc nevidím :) 12 st C, deka nad Vysočinou z mraků a kroupami pokrytý trávník a pole nejsou podle všeho indikací dobrých podmínek ;)
Příloha:
ImageUploadedByTapatalk1408873011.566896.jpg
ImageUploadedByTapatalk1408873011.566896.jpg
[ 90.69 KiB | Zobrazeno 2530 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 24.08.2014 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Snad to vyjde příští víkend..je připraven i Pike . Bude sranda :-) :-) (teda ještě čekám na vrtuli,púvodní 16/10 tam dát nemůžu).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 24.08.2014 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Příloha:
IMG_4261.JPG
IMG_4261.JPG
[ 239.26 KiB | Zobrazeno 2456 krát ]

jindraj píše:
Tak dnes to na tu termiku moc nevidím :) 12 st C, deka nad Vysočinou z mraků a kroupami pokrytý trávník a pole nejsou podle všeho indikací dobrých podmínek ;)
Příloha:
Příloha IMG_4261.JPG je dlouhodobě nedostupná.


tady bylo dnes ráno taky hnusně, vlastně už včera, tak jsme se zase domluvili, že zajedeme dnes ráno na blešárnu do Ředhoště, noo moc se mi nechtělo, páč jsem věděl, že zase vykrvácím za nějaké hovadiny a taky jsem vykrvácel, ale je fakt, že žábu jsem chtěl za ten svuj brdloh už dlouho a nějakou dočasnou altermativu na ten betonovej sloup, než seženu ceduli československá státní hranice taky a ty hodiny jsou alespon tak trošku učelové jako alternativa vedle těch mých slunečních, jako bonus byla návštěva zahradnictví, kde mi nabídli květenu za neodolatelnou cenu, aby se těch letniček zbavili . hliníkovej svícínek byl taky takovej bonusek, že ho možná někam vecpu, nakonec jsem ho vpreparoval do puvodního projektu zahradní fontánky, která se v praxi ukázala jako nepraktická totální píčovina, páč když jela, furt se všem chtělo čurat což hodně obtěžovalo hlavně ženský :lol:

Příloha:
IMG_4261.JPG
IMG_4261.JPG
[ 239.26 KiB | Zobrazeno 2456 krát ]


Příloha:
IMG_4262.JPG
IMG_4262.JPG
[ 186.25 KiB | Zobrazeno 2456 krát ]


Příloha:
IMG_4263.JPG
IMG_4263.JPG
[ 184.78 KiB | Zobrazeno 2456 krát ]


Příloha:
IMG_4264.JPG
IMG_4264.JPG
[ 224.24 KiB | Zobrazeno 2456 krát ]




DAl bych to spíš na smetiště, ale tam řádí pposlední dobou tvrdá cenzura :lol:

tam bych tvrdě narazil :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 24.08.2014 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Taky nechápu proč to furt někdo na smetišti zamyká,maže..atd . Je to smetiště...tak proč?????


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 24.08.2014 18:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
graup15 píše:
... proč?????

viewtopic.php?f=3&t=26940
upřesnění podá admin serveru TomasC - případné stížnosti a upřesňující dotazy prosím na něj.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 24.08.2014 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
už dávno jsem nabízel možnost své příspěvky zaslat nejdřív ke schválení adminum, jsem blb a nejsem soudnej, navíc jak jsem blb, někdy mám v té mé primitivní omezenosti pocit, že co se nehodí do krámu těm modrejm, tak to prostě utnou a pak s velikou nevolí toho červenýho,který to vidí trochu víc nestraně zase nasraně znovu otevřou.

fakt nevim mimo Corony, který do toho zase zatáhnul apokalipsu lidstva co tam v tom smetáku bylůo tak přez míru
Mraky lidí mi říká, že modeláři jsou idioti, to není nutné zamykat, TO JE TŘEBA naopak OSPRAVEDLNIT--pokud to někdo k životu potřebuje, mě je to třeba UPLNĚ JEDNO a vubec s tím názorem problém nemám----ale určitě o tom názoru přemýšlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 24.08.2014 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
graup15 píše:
Snad to vyjde příští víkend..je připraven i Pike . Bude sranda :-) :-) (teda ještě čekám na vrtuli,púvodní 16/10 tam dát nemůžu).


příští týden bude asi ještě horší počasí :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 11:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2011
Příspěvky: 498
Bydliště: Žamberk
Dneska jsem jako obvykle místo oběda vyrazil na blízké letiště. Ráno jen 2,5°C, ale jasno a než jsem na letiště dojel, byly i pěkné mraky. Na slunci teplo, ve stínu pořád hrozná zima. Po prvním motorovém startu jako nic moc, ale po druhém motoru stoupání, jaké jsem ještě ve své krátké větroňářské kariéře nezažil. Model letěl víc nahoru než dopředu a než jsem začal kroužit, byl jsem v 350 metrech. To je taková moje hranice, pak už na to moc nevidím. Tak jsem vylétl ven, a jen tak poletoval, ale větroň vůbec nešel dolů. Musel jsem hodně tlačit a pro jistotu přeletěl na druhou stranu oblohy. Když jsem šel po 30 minutách na přistání (mám na oběd hodinu a musím se stihnout vrátit), náletl v 50ti metrech zase hodně silné stoupání. Ve velké rychlosti (větroň úplně bzučel) a náklonu s prohnutými křídly jsem stoupal dosud nezažitou rychlostí. Bohužel po chvíli ve mně převážil smysl pro povinnost a po přepnutí do přistávacího režimu jsem celkem v pohodě přistál.


Přílohy:
20140825_115222.jpg
20140825_115222.jpg
[ 71 KiB | Zobrazeno 2355 krát ]

20140825_115214.jpg
20140825_115214.jpg
[ 58.03 KiB | Zobrazeno 2355 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 14:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Jo jo,dneska byl super interval mezi 10:30 a 12:00. Což už jsem nestihl :-( Než jsem se přiřítil z práce,tak kumuly vzniklé z ohřáté země,vystřídali frontální (už se nacucali vlhkostí jinde). A to ve fofru dostala pohoná 2700ka ..12A nabíjení a přijímačovka taky zažila natlačení náboje silou :-)
Ale i tak fajn hoďka z Vikingem.
Ještě jeden řádný stoupák jsem polapil, ale pak už to byl jen boj o přežití.
Na prvním grafu..to lezlo slušně 3,6m/s což je už slušný stoupáček (ale proti tomu co bylo v Alpách je to prd..tam jsem najel i do 13m/s :-) ,ukončil jsem to schválně v rozumné výšce..zajímalo mi jak je to i jinde v okolí..a nebylo ..

Druhý grafík (druhý start) jsem to vybojoval ze 30m, ale bylo to takové trápení..nic poplatné létu. Spíš to takhle nosí v zimě . No ještě nechám Vikinga v kupě na slet v Klínci a pak ho rozeberu na údržbu a možná dostane i kvalitní serva na křidélka.(když je na mne tak hodný a už létá třetí sezonu )


Přílohy:
ScreenHunter_01 Aug. 25 15.44.gif
ScreenHunter_01 Aug. 25 15.44.gif
[ 28.34 KiB | Zobrazeno 2311 krát ]

ScreenHunter_02 Aug. 25 15.45.gif
ScreenHunter_02 Aug. 25 15.45.gif
[ 99.02 KiB | Zobrazeno 2311 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pát 29.08.2014 7:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
všimol som si že je lepšie nezasahovat do riadenia ak sa chytí stupák, nechať miernu zátačku a lietadlo sa samé vystredý a z bublinu je unášané smere vetra :wink: podobne to robia i vtáci

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pát 29.08.2014 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ingwarr píše:
všimol som si že je lepšie nezasahovat do riadenia ak sa chytí stupák, nechať miernu zátačku a lietadlo sa samé vystredý a z bublinu je unášané smere vetra :wink: podobne to robia i vtáci


neplatí to pro každé ero , pokud budeš mít ero bez výraznějšího vzepětí, musíš pak i ve stoupáku řídit a korigovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pát 29.08.2014 20:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Citace:
ingwarr: všimol som si že je lepšie nezasahovat do riadenia ak sa chytí stupák, nechať miernu zátačku a lietadlo sa samé vystredý a z bublinu je unášané smere vetra :wink: podobne to robia i vtáci

pepin:
neplatí to pro každé ero , pokud budeš mít ero bez výraznějšího vzepětí, musíš pak i ve stoupáku řídit a korigovat.

Mám za to, že to, co popisuje ingwarr není stoupák, ale obdoba chování modelu na svahu. Taky se mi stává u malého modelu 360g při stálém větru kolem 2-3m/s, že proti větru stoupá a popřípadě i lehce couvá. Sám se srovná proti větru a já nemusím sahat do řízení. Přitom to vypadá, jak bych pouštěl draka, jen ten špagát tam chybí. Přeruší se to obvykle když pak přijde nějaký poryv větru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pát 29.08.2014 23:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jio píše:
. Přeruší se to obvykle když pak přijde nějaký poryv větru.


Já už se sem opravdu bojím poslední dobou něco napsat, je to prostě termika, veliká zábava, že jednou to funguje tak a podruhé jinak, ačkoli v knížkách je to nakreslené---asi takto to funguje většinou.

podle mého a mých zkušeností to funguje dost často tak, že nízko u země--což je relativní a ovlivněné sílou toho stoupáku, že u země musíš trošku jít korekcí proti větru a do bubliny se jako by vracet, když vystoupáš výš, jde už ta bublina opravdu s větrem a jen kroužíš---dost často kroužím malé kruhy, které byli potřeba kroužit u zeměmě, pak mi to přijde naprosto pípající na variu v kruzích stejné---tak to rozšířím a zjistím, že se to dá točit ve velikém poloměru.

nechci se ale hádat a dohadovat, jedeno je ale jistý, když už se k tobě ve stoupáku přidá nějakáý dravec, tak pouze z toho duvodu, že jinde blízko vedle jiný smysluplný stoupák nebyl, a když z toho stoupáku po chvíli odletí, tak k tomu měl asi duvod a pokud ty tam dál kroužíš a ono to najednou z ničeho nic klesá a klesá, tak asi nevymyslíš nic jiného, než letět dál za tím dravcem, nebo dát třeba hodku pauzu, než se tam ten stoupák vytvoří znovu.

V nejjednodušším principu je to ale s tou termikou pro odeláře opravdu vcelku jednoduchý--v ranních hodinách zima a pokuid vyleze sluníčkmo přez den, bude to tam.

hnusný počasí a zima v pracovním týdnu je opravdu pro nás požehnání, pokud na víkend vysvitne sluníčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 30.08.2014 10:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Nemáš se proč bát a už vůbec to není o hádání se. :D
Já jsem jen popsal poslední pozorování kdy jsem model vytáhl motorem nahoru a pak jsem ho tam držel 15 minut popsaným způsobem kdy to vypadalo jako bych pouštěl draka. Problém je v tom, že to je malý a lehký model a tam to může fungovat trošku jinak než u větších.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz