Switch to full style
Název je dostatečně samovysvětlující...
Odeslat odpověď

Ventus 2c 3,6m od PG Gerasis

pát 14.03.2008 22:22

Má tady někdo zkušenosti s tímto modelem. Na stránkách firmy toho o něm moc není a na internetu jsem toho taky mnoho nenašel. zajímá mě jakákoli fotka, dokumentace atd....
díky:)

sob 15.03.2008 8:40

tady máš něco http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=308858

čtv 20.03.2008 14:20

Ahoj, letadlo jsem koupil minuly rok v červnu, mam ho připravene k letu, jeste jsem se s tim neodvažil na svah ale ted vyrabim navijak pro start z louky, pokud mate zajem o jakekoli info o tomto éru tak se ozvete.
Ps: Éro je fakt skvěle vyrobene...myslim ze za tu cenu (12 500 po domluve s Gerasisem)nema konkurenci. Muzu poslat foto

pát 21.03.2008 15:59

Ahoj.
Sem rád že se konečně někdo našel.
Ty fotky by mi moc bodly. muj email je hejzlar.t@seznam.cz
Za těch 12500 jste koupil verzi GFK nebo klasickou? A ještě mi přesně není jasný kolik serv je potřeba do křídla. Na jakou jste se dostal hmotnost s kompletním vybavením? díky

Re: Ventus 2C

stř 18.07.2012 12:02

Ventus 2c 3,6m od PG Gerasise
Toto éro jsem koupil asi před 15ti lety od známého.
Má kompozit (laminát) trup,zatahovací podvozek dodělávaný vlečný háček.
Křídlo polystyren balza požehlený.Na něm brzdy ,klapky,křidélka.
Byl řízený Graupnerem MC 16/20 -vysílač vybavený nadoraz
Při záletu nám při hození z ruky přeletěl kus letiště.
Jednou létal na svahu-tam ho řídil Karel Svoboda jun.-protože jsem se s ním bál přistát.
Jinak jsem ho tahal BigLiftem cca 2m rozpětí motor Zenoah 23 šlo to, po vypnutí a přistání s vlečnou jsem si ho převzal-krásné lety -svistot,mávání křídel a přistání.
Po havárii vlečné ho nebylo čím dostat nahoru.Pořád se mi nechce odříznout čumák a dát tam el,motor.
Je to alespoň pro mě krásné éro impozantní v letu.
Odpočívá v krabici na půdě a kromě odlepené izolepy na klapkách má i původní přijímač,možná že je v rádiu i původní nastavení.
Milan

Re: Ventus 2c 3,6m od PG Gerasis

čtv 21.06.2018 17:12

Big Lift vlečná už zase žije,je i nové letiště-potřebuje zálet.
Ventuse jsem měl prve v ruce pokud bude přát zdraví a bude trochu času tak dám s něčí pomocí zase do letuschopného stavu.Serva nevím jestli dávat nová nebo nechat stará nová cca 15let když chodí.
Máte jěště někdo Ventuse od Gerasise 3,6m ??
Milan

Re: Ventus 2c 3,6m od PG Gerasis

stř 29.07.2020 15:50

Opravdu ho nikdo nemáte?
Milan

Re: Ventus 2c 3,6m od PG Gerasis

čtv 30.07.2020 20:48

Měl jsem ho a mám ho.
První létal Discus 3m (rovná křídla) z navijáku, háčky na bocích jako u skutečného vleku a na kopci perfektně. Dokonce létal i na Teck Pokálu u Graupnera v Kirchheimu.
Pak byl elektrifikován a to byla chyba. Skončil při záletu.
Nyní mám ještě nepostaveného Diskuse/Ventuse 2c, 3,6m, křídla s winglety, brzdy, podvozek, jen sestavit, potahnout křídla folií a do vzduchu.
Vím ještě o jedněch náhradních křídlech možná k mání.
Snad bude čas, a rád bych jej dodělal - dostavěl.

Re: Ventus 2c 3,6m od PG Gerasis

pát 31.07.2020 11:39

Ten můj odpočívá zatím v krabici a čeká na novou vlečnou
BigLift bohužel skončil po havárii v krematoriu(kamnech)
nemělo cenu ho opravovat.
Odkud jsi?
Milan
Odeslat odpověď