Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.03.2008 9:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Ja bych tam asi taky nechal pevnou spalovakovou vrtuli (kdyz uz tam ten fuj spalovak musi bejt). Ty sklopky bych se precejen bal, kdyz srovnam jak je tenkej krcek sklopky u toho cepu a proti tomu tloustku vrtule na spalovaka... . :?

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2008 11:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2006
Příspěvky: 228
Náhodou jsem narazil na toto téma a chci se zeptat, zda jsi nakonec nezkusil přeci jen tu sklopku na spalovák. Uvažuji totiž o tom samém, jde sice jen o motorek o obsahu 1 cm, ale myslím si že s tou sklopkou by to fungovat mohlo. Mám to také ve větroni a hlavně mne štve, že už jsem pár pevných vrtulí při přistání zlomil. Láká mne i to snížení odporu. Mluví se o tom, že by to mohlo být nebezpečné, ale zatím jsem nikde nenarazil na někoho, kdo by to opravdu zkusil a mohl referovat. Myslím si že limitující jsou pouze otáčky a když je vrtule přežíje na elektromotoru, proč by je nepřežila na spalováku ? Jediné co mne trochu odrazuje je to jak píše Libor, že chod spalováku není tak plynulý jako elektriky,ale u takové kubatury to risknu a uvidím. Tedy doufám, že budu vidět i po tomto experimentu. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.05.2008 11:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Ještě jsem to nezkoušel. Zjistil jsem, že i s tou pevnou vrtulí to létá pěkně. Sice by to třeba bylo o krapet lepší, ale bylo by to asi pracné. Jinak jsem už viděl, použití sklopné vrtule na spalováku v praxi, jednalo se o malé obsahy a chodí to asi spolehlivě. Vyzkoušej to a pak napiš.

_________________
----------------------------------------------------------------
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=86


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.05.2008 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
wolf píše:
Náhodou jsem narazil na toto téma a chci se zeptat, zda jsi nakonec nezkusil přeci jen tu sklopku na spalovák. Uvažuji totiž o tom samém, jde sice jen o motorek o obsahu 1 cm, ale myslím si že s tou sklopkou by to fungovat mohlo. Mám to také ve větroni a hlavně mne štve, že už jsem pár pevných vrtulí při přistání zlomil. Láká mne i to snížení odporu. Mluví se o tom, že by to mohlo být nebezpečné, ale zatím jsem nikde nenarazil na někoho, kdo by to opravdu zkusil a mohl referovat. Myslím si že limitující jsou pouze otáčky a když je vrtule přežíje na elektromotoru, proč by je nepřežila na spalováku ? Jediné co mne trochu odrazuje je to jak píše Libor, že chod spalováku není tak plynulý jako elektriky,ale u takové kubatury to risknu a uvidím. Tedy doufám, že budu vidět i po tomto experimentu. :wink:

Pozor na to. Bežné sklopky na elektro majú obmedzenie na nižšie otáčky ako dosahujú spalováky. Pri presiahnutí povolených otáčok o pár percent sa spoľahlivo trhajú :!: :!: :!:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.05.2008 12:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
ono by to fungovalo jen by se to muselo postavit jinak nez je to na spalovaku
1:koupit vrtuli s pokud mozno kompozitovymi listy a co nejsilejsimi krčky
2:vyměnit ty původní šrouby za nějaký vysokopevnostní
3:otvory ve vrtuli vyvložkovat třeba pouzdrem z bronzu
4:střed vrtule uchytit mezi dvě gumový podložky(jako tlumič vibrací)
pak by to mělo fungovat,ale i tak se to musí pravidelně kontrolovat,protože je tam docela velké riziko trhliny
jiank s klasickou plastovou vrtuli a původními šrouby bych to ani nezkoušel NEDRŽÍ TO šrouby se prohnou a vymačká se uložení vrtule(zkoušeno na dvojce motoru)

_________________
Naděje umírá až po nás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.05.2008 13:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Našel jsem na netu fotky, nešli mi sem vložit, tak jsem je dal do mojí RC-galerie u letadla Fenix.

odkaz: http://galerie.rcserver.cz/index.php?action=dtl&id=247

_________________
----------------------------------------------------------------
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=86


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.05.2008 8:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2006
Příspěvky: 228
Ty fotečky jcou zajímavý, ale je fakt, že nějaké úpravy by to vyžadovalo každopádně. No ještě uvidím, zda se mi s tím bude chtít crcat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz