Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 77  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 10:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Tak jsem se nakonec rozhodl pro Bolta, nebo lépe řečeno pro jeho klon http://www.rc-modely-outlet.cz/cz/detail/hazedlo-flight-hand-launch-800/hazedla-doporucujeme-1/. Začal jsem nad tím přemýšlet a hned se vynořil plný pytel otázek.
1. Jakou zvolit velikost křidélek a výškovky? Je to kritické nebo stačí použít jen technickou intuici? Ideáně kdyby to šlo zadat procentuálně z rozměru křídla.
2. Je potřeba řešit vyosení motoru nebo se to u takovéhoto typu letadla neřeší?
3. Je potřeba řešit chlazení regulátoru? Motor se předpokládám uchladí sám.
Až to budu mít v ruce, tak tech dotazů bude asi víc.
Děkuji.

_________________
Jirka


Naposledy upravil jirka525 dne stř 15.11.2017 12:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 11:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ad 1. - křidélka i výškovka jsou tam naznačené, výškovku bych nechal jak je ale křidélka alespoň o polovinu větší hloubku a jen asi tak vnější 2/3 protože čím blíž k trupu tím méně účinná ta plocha je a jen brzdí. Vně to rozšířit nejde kvůli tomu zbytečnému prohnutí, tak počítej s mizernou účinností těch křidélek.
Na křidélka je nejlepší ten Fox, kde že je na něm málo materiálu? Nechce to tam ale cpát modrásky za 80,- - ty jsou na to dost humpolácké...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 20:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
REX píše:

Hele zkus jim trochu naložit, alespoň 50gramů a schválně jak se změní letové vlastnosti a tvůj pocit z pilotáže.
Taky jsem se honil za každým gramem aby to moc nevážilo a pak mě napadlo ho naložit a byl jsem překvapený!

Tak jsem to tedy zkusil :lol:
Dnes bylo optimální počasí tak jsem mu posadil jako zátěž na hřbet kameru, vzal jsem tu nejlehčí co mám stařičkou WingCam,
hmotnost 30g obrazová kvalita více než hrozná :lol: :lol: :lol: , no ale účel světí prostředky. Lepší kamery mám už 2x těžší, to se mi zdálo na úvod moc. No a jak celý test dopadl? Trošku prozradí video a něco málo napíši.
Takže od konce, každý gram navíc je špatný, ale neplatí to všeobecně spíše v mém případě osazení, přeci jen 5g motor netrhá asfalt :lol: .
S naloženou kamerou tedy cca 100g model + 30g kamera, to letí to ano ale na plný plyn. Nahoru se mu nechce vůbec a utažená zatáčka je skoro na hranici pádu :lol: . Doba letu se zkrátí cca na polovinu času a po stažení plynu to udělá bum :D .

Takže za mne špatný experiment, možná se silnějším motorem by mu ani těch 50g na víc nevadilo, kdo ví.

Takhle si lítám na půl plynu svých 6 a více minutek a Bolt v podstatě splnil moje očekávání akrobat z něj nebude, ale mazel to přesto je :D .



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 20:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Díky Pepino za všechny příspěvky i videa,ty jsi letecko-modelářský nezmar. :D .Protože si takového prcka chci pořídit,tak vše poctivě pročítám a sleduji.Dle oblečení soudím,že pracuješ u záchranky,tak mě i tvé rady zachrání před koupí nějaké minicihličky. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 9:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Myslel jsem to dobře Pepino, mě prostě naložený Bolt létal mnohem lépe než když byl lehoučký.
Tvůj 5g motor bude na takové experimenty opravdu málo, já jsem tam měl 10,5g Dualsky, který dával na 3S podle E-calcu výkon 42,5W tak to bude asi tím, že si se zátěží hravě poradil :wink:

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 13:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
REX píše:
Myslel jsem to dobře Pepino, mě prostě naložený Bolt létal mnohem lépe než když byl lehoučký.
Tvůj 5g motor bude na takové experimenty opravdu málo, já jsem tam měl 10,5g Dualsky, který dával na 3S podle E-calcu výkon 42,5W tak to bude asi tím, že si se zátěží hravě poradil :wink:

Jasně Rexi ani jsem to nějak ve zlém nepochopil, každá rada a každá zkušenost je dobrá. Když toto vlákno začalo jak jsme se těžko prokousávaly informacemi a vše jelo na základě pokus omyl :lol: , viz třeba moje maxi křidélka na svahovém foxiku,
viděl jsem to na videu nějakého "Frantíka" a lítalo mu to jak brus, no jo ale on lítal na pobřeží kde je trošku jiný větérek než u nás.
Teď už vím že to byla špatná volba on vlastně lítá docela dobře ale musí být na svahu nad 10m/s.
Původně jsem to bral jako recesi prostě z dětského hazedýlka udělat říditelný a hlavně létající stroj.
No ale jak jsem do toho postupně se zanořoval více a více, stal se ze mne pidi závislák :lol: :lol: :lol: .
Vozím to stále sebou v autě nezabere to skoro žádné místo a když se někde nudím nebo čekám a je poblíž kousek volné plochy, tak si to prostě hodím a je to :lol: ...... Oba tyto mé "stroje" :lol: , mají spoustu much a chyb ale nezoufám, mám už doma další tyto házedýlka :D .
Zima bude dlouhá a studená, takže v plánu je z nich udělat: Foxe s motorem, Bolta se silnějším pohonem to pak se nebudu bát mu hodit na hřbet i tu 50g kameru a co bude z toho třetího "motýlkáře" to zatím nevím :lol: :lol: :lol: .

Jasně velcí modéláři namítnou jsou to jen dětské hračky,..... ano jsou to víme všichni, ale " Vo vo vo tom to je :lol: :lol: :lol: .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 21:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Však v pohodě :wink:

Já měl k mému Boltovi pouze jednu baterku, prostě mi přišlo zbytečný kupovat jich víc.... Ale byl jsem schopný baterku nabít, vzít auto, jet někam na louku, což je v mém případě minimálně 1,5km, tam ho hodit do vzduchu (snad nikdy jsem nešel pěšky nebo na kole, možná jen jednou s rodinou a kočárkem), 5-7minut si zalítat a jet domu, nebo do dílny/do práce. Dát zase nabit baterku a znova, za den třeba 3x!
No dohromady jsem s takovým postupem ztratil dost času, ale bavilo mě to, je to fakt super zábava a super letadélko :mrgreen:

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 14:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
REX píše:
Však v pohodě :wink:

Já měl k mému Boltovi pouze jednu baterku, prostě mi přišlo zbytečný kupovat jich víc.... Ale byl jsem schopný baterku nabít, vzít auto, jet někam na louku, což je v mém případě minimálně 1,5km, tam ho hodit do vzduchu (snad nikdy jsem nešel pěšky nebo na kole, možná jen jednou s rodinou a kočárkem), 5-7minut si zalítat a jet domu, nebo do dílny/do práce. Dát zase nabit baterku a znova, za den třeba 3x!
No dohromady jsem s takovým postupem ztratil dost času, ale bavilo mě to, je to fakt super zábava a super letadélko :mrgreen:

Já k němu mám 2 kusy 2S 350mAh, vozím to v autě kde mám nabiječku přes balanční konektor s ní je to nabité za cca 20 minut. Než se nabije, nachystám druhou baterku, srknu trochu kafe poblafkám z elektronické cigáry a polítám, je první baterka nabita :lol: :lol:

Včera byla hnusná mlha ale přesto si v ní Boltík zalítal a po obědě místy vykouklo sluníčko jak na jaře, to nešlo odolat, jen jsem dolítal zase se zatáhlo :D .

Pro mne je s tím modelem prostě sranda a zábava o čemž snad svědčí i toto video.
Zajímavý konec uvolnil se mi balanční šroub na radiu přesně ve chvíly přistávání. Radio šlo k zemi naštěstí do měkkého mechu na zarostlém mostě a Bolt to vzal přímo čumákem do zábradlí mostu ...... a hle nic se nestalo a lítá dál :lol: :lol: :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Kolegové zde je mé přiznání:
Původního Foxe jsem se rozhodl udělat ze zvědavosti, zda to zvládnu já i házedlo, pak přišel Bolt či Solius a z těchto mini modelů se pro mne stala nová zajímavá kategorie a vášeň pro ty prcky. Už mám nachystané další kousky na úpravy a moc se na ně těším :D .
No a dnes jsem si k těmto ptáčkům udělal i obleček :lol: :lol: :lol: .


Přílohy:
14.A dílo se podařilo.JPG
14.A dílo se podařilo.JPG
[ 34.32 KiB | Zobrazeno 1916 krát ]

17.A ještě jedno tričko.JPG
17.A ještě jedno tričko.JPG
[ 60.12 KiB | Zobrazeno 1914 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 19:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Kdo si hraje, nezlobí ... :-) :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 15:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
pepinozbrna píše:
Kolegové zde je mé přiznání:
Původního Foxe jsem se rozhodl udělat ze zvědavosti, zda to zvládnu já i házedlo, pak přišel Bolt či Solius a z těchto mini modelů se pro mne stala nová zajímavá kategorie a vášeň pro ty prcky. Už mám nachystané další kousky na úpravy a moc se na ně těším :D .
No a dnes jsem si k těmto ptáčkům udělal i obleček :lol: :lol: :lol: .


Nebude se Austin Powder zlobit? :D

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 15:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Pepinozbrno, z těch videí mi přijde, že pořád lítáš pod plynem. Umí to taky klouzat? jestli ne, tak mi to přijde takový zbytečný, jelikož je k výběru desítky park flyerů, který jsou na takovéhle poletování stavěný asi lépe. Nerejpu, jen mně zajímá proč tahle cesta?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 15:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Koko - za mně - protože to právě nemá kdekdo jako ty desítky parkflajerů. Protože to je JINÉ.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 16:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
semi píše:

Nebude se Austin Powder zlobit? :D

No trošku by mohl :D , občas k lítání patří i detonace, ale snad uzná že ta prda byla pořádná, jak jsem to vzal do toho mostu :lol: :lol: :lol:
Pro Koko jako by mi odpověď z pusy vzal Jyrry :D , přesně o tom to je. Na vysvětlenou lítám s tím na půl plynu cca 8 minut a dalo by se i déle, ale po těch 8 minutach neustále pozornosti toho mám docela dost :D .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 19:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
pepinozbrna píše:
Kolegové zde je mé přiznání:
Původního Foxe jsem se rozhodl udělat ze zvědavosti, zda to zvládnu já i házedlo, pak přišel Bolt či Solius a z těchto mini modelů se pro mne stala nová zajímavá kategorie a vášeň pro ty prcky. Už mám nachystané další kousky na úpravy a moc se na ně těším :D .
No a dnes jsem si k těmto ptáčkům udělal i obleček :lol: :lol: :lol: .


Tak teď mi spadla brada, koukám že tomu dáváš opravdu všechno :wink: smekám....

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz