Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TURBOSHOWER jak to funguje
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2022 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
OK2BUH píše:
Kutilsky ubastlitelné to určitě je.


Tak pokud bys to uměl nějak nafotit a přeměřit co ti přijde pro funkčnost zásadní určitě se nebudu zlobit :D Já na to kempování nemohu použít klasický tvar, potřebuji jen co nejmenší možný rozměr kropítka a to si upravit aby mi to šlo zavěsit ve sprchovacím stanu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: TURBOSHOWER jak to funguje
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2022 22:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin V tvém případě to možná bude chtít kombinaci čerpadla plus "inovovaná hlavice". Prolétl jsem co tu je ode mne. Nějak málo jsem tam zdůraznil a uvedl odkazy na možnosti pro pevné provedení sprch. Sprchové růžice je přímo na trubce. Vycházející ze zdi nebo na trubce jdoucí od baterie venkem podél zdi. A ( "fix")"booster" ("zlepšovač účinku") je jako samostatný fitting montovaný těsně před růžicí.
Malé "kropítko"- možná by ti mohla vyhovovat některá z hlavic, které nejsou pro mytí lidí. Ale jsou montovány u dřezů pro mytí nádobí bez myčky. (Ale jsou i průměrem růžice malé sprchové hlavice "na lidi". Nebo před-oplach před mytím myčkou. Tak trochu kontraproduktivní z pohledu: Vrazím nádobí do myčky, zapnu, a nestarám se. Zejména u myček s řešením šetřit vodou, bývá část vody jdoucí na nádobí užita opakovaně. Doplněk se bere z dolního sběrného prostoru myčky před odtokem. Po hrubé "očistě" - přecezením. A jen část se bere z přímo z přívodu vody.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TURBOSHOWER jak to funguje
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2022 23:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
guchar píše:
@pepin V tvém případě to možná bude chtít kombinaci čerpadla plus "inovovaná hlavice". --------------------


Myslím , že u všech klasických sprchových, bidetových, kuchynských sprchových hlavic se vychází konstrukcí s nějakým obvyklým předpokládaným tlakem vody, takže příliš mnoho dírek na to, aby to fungovalo jako sprcha z které tryskají stále pod alespon nějakým tlakem samostatné pramínky vody. Z klasické sprchy mi to tím 12V čerpadlem vytéká z takové hlavice jako z hadice. aby mi to fungovalo jako sprcha tak jsem musel cca z poloviny trysky ucpat.Použil jsem na to obyčejný zahradní set co se připojuje na zahradní hadici, výhoda té sprchy--v mém případě jsem popužil pouze tu hlavici je ten, že je rozšroubovatelná, tedy zevnitř jednoduše řešitelný pokusem omylem nastavitelné kolik trysek mi vyhovuje nejlépe---jen jsem to částečně zalepil zevnitř stříbrnou hliníkovou páskou na vzduchotechniku--neodlepí tu hliníkovou folii voda, ale čas od času to musím rozebrat a vyčistit bordel co si to nasaje ----třeba z vody z rybníku.

KLasický sprchový hlavice jsou nerozebiratelný, ale hlavně mi zaujalo na tom co zminuje OKBuh že tam jsou jen tři dirky plus nějaký rozstřikovač, čistit 3 dirky je asi jednodušší než 20 direk tak mi to začalo vrtat hlavou jestli by to nebylo to pravé, navíc rozměrově malé, tak by se to v autě líp někam zastrkávalo než hlavice z který ve finále využívám poloviční pruměr.

Výkonnější čerpadlo mi problém neřeší, já si potřebuji na vysprchování vystačit tak max s 5 litry vody. Ono mi to funguje jak potřebuji, ale pokud by to mohlo být menší a stačilo kuli tomu na 2 hodiny zalést do dílny, tak bych do ní zalezl.

Třeba letos jsem to nepotřeboval ani jednou-snad jen jednou, dvakrát manželka a takovejch nepotřebnejch věcí se v tom autě vozí víc, tak čím jsou menší a skladnější, tím lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TURBOSHOWER jak to funguje
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2022 0:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
    @pepin Braní vody z rybníka s možností nečistot je jiná válka. Prakticky potřebuješ jednoduše rozebíratelnou hlavici s možností opláchnout - propláchnout. Některé hlavice (sprchová sluchátka) mívala ten nerez plech s dírkami, chycený jedním centrálním šroubkem/vrutem k tělesu hlavice. Tři dírky a ještě 3 mm průměr se opravdu udržují snadno. Předpoklad je ovšem možnost proplachu přívodních hadic. Když jsem na zahradě vyčistil jen postřikovač, a ne hadici, zacpal se postřikovač na to tata. Minimálně se zaneslo sítko na vstupu postřikovače. Hadice byly průsvitné a zůstávaly venku. Tím pádem v nich rostly řasy. Částečně pomohl přechod na hadice s černou mezivrstvou. Tam ale zase nešlo kontrolovat výsledek čištění, protahováním smotku hadříku. Nejhůř se hadice čistila, když přes zimu vevnitř vyschla.
    Edit02 Hlavice setů na zalévání je hřiště manželky. V naší rodině má "zelené ruce". V nějakých slevách se to koupilo s něčím. Nejčastěji s rychlospojkami. Každá ta koncovka měla trochu jinou regulaci proudu a jiné ovládání start stop. Kvalitou spolehlivé byly věci zn. Gardena. Vidím mezi nimi Gardena 18304-20 čisticí postřikovač ecoPulse Comfort Než mne napadlo dát filtr Gardena, tak mne v Lidlu zaujala koncovka Parkside se 4 tryskami na desce růžice PARKSIDE Multifunkční Stříkací pistole, Provedení: Multifunkční postřik
    Edit02 Na Ecostep stojí za nahlédnutí Aerátory a sice provedení Sprcha a Snadná údržba, zejména "RCM základní M22 sprcha - EasyClean - snadno čistitelné" Aerátory typ sprcha "Průtok 1,7 až 5/3,5 každý jazyk to má jinak! litrů za minutu, takže nejen ušetříte peníze za vodu, ale zajistíte její stejnoměrnou distribuci nezávisle na tlaku (0,8 až 6 barů)."
    Edito3 Nedíval jste se někdo dovnitř hlavice s pulsním režimem Pulsy vznikají průtokem čímsi ve středu hlavice


    Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
    Princip sprchové hlavice je založen na omezení průtoku vody pomocí patentované turbínové technologie = bla, bla bla /-/ vodu vytlačuje 30 až 40 pulzy za sekundu - volba ze 4 různých tvarů paprsků


    Nahoru
     Profil Soukromé album  
     
    Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
    Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

     


    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


    Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
    Nemůžete odpovídat v tomto fóru
    Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
    Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
    Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

    Hledat:
    Přejít na:  

     

      Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

     

    NAVRCHOLU.cz