Switch to full style
Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odeslat odpověď

CNC 1419 GRBL vs Mach3

ned 10.07.2022 10:54

Ahoj,
koupil jsem tatovi ale i sobe tuhle gravirovaci frezku.
Zkusenosti nemam zadne, jen s 3D tiskem na prusovi.
Ale jsem strojar v praci delam na EDM dratovych rezackach a EDM hloubickach v praci mame 3 ose ale i 5 ose frezky a karusely na tech ja nedelam. Tata pracuje jako mistr na ucilisti a tam ma podobnou frezku gravirku jako CNC 1419 co jsem nyni koupil v zakladu.
Zatim se v tehle problematice rozkoukavam.
Me je jedno v jakem programovem vybaveni budu gravirku provozovat.
Stroj mame na hrani tj gravirovani dreva a treba i gravirovani plosnych spoju.
Gravirka tedy zatim nema urcene pracovni zarazeni tedy krom toho ze je na hrani...
U gravirky je jednoducha zakladni deska pravdepodobne osazena atmega328 a drivery 4588 nevim to presne sem v praci a pisi to z hlavy...
Deska bude asi kompatibilni se software a firmware GRBL ale asi ne s Mach3 ktery tata jiz velmi ovlada a bude ho chtit aby na gravirce chodil.

Je jednoducha cesta jak jak gravirku rozchodit s Mach3 za USB portem?

A jaky software GRBL software me dale doporucite lepe v cestine aby byla pripadna migrace pro tatu od mach3 schudna?

Nemam problem koupit jinou desku pro Mach3 a jinou pro GRBL ale bylo jednodussi kdyby byla deska jedna a umela mach3 i GRBL.

(Psano z mobilu bez hacku a korekce chyb tak pardon)
Odeslat odpověď