Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NEOBVYKLÉ coptéry
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2022 2:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7417
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
-- DISKUSE výhody a nevýhody řízení A) klasické Tri a Qvadro koptéry, řízení otáček vodorovných vrtulí versus
B) Jedna vodorovná vrtule řízené otáčky Řízení směru tahu naklápěním lamelovými plochami čtyř kormidel
_ Jedna vrtule se svislým tahem Usměrnění proudu vzduchu, řízení letu, čtyřmi (dvěma) servy naklápěcí žaluzie
B2)

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
How to make Singlecopter Drone
B1)

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
_ Pro zmenšení rozměru při přepravě je i SKLÁDACÍ provedení Rám s vrtulí se přisune k rámu lamelami kormidel
(How to open the folding singlecopter)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: NEOBVYKLÉ coptéry
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2023 14:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7417
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Dalo to chvíli hledání. Zda už na RCMania nemá vlákno do kterého "objevená" hračka IR - vrtulník šel dobře zařadit.
NINCOAIR Flog 2 /-/ NINCOAIR FLOG 2, NH90138, YouTube Tutorial
TX 4 ks AA, 2 Channels (neproporcionální: výška a směr(*?)), dosah 8m. Vzlétne sám. Bez zásahu do řízení letí (pomalu) vpřed (směr jde vytrimovat). Povely: Up, Down, Rotation Left/Right. Koaxiál s integrovaným gyroskopem. Vzadu pomocný vodorovný rotor. Pro mé revmatické prsty a skoro chromé nohy téměř ideální létající indoor mrňavý (Remote Control) vrtulníček. Cena pod litr. Na PROFIMODEL v akci. A 18. 07. 2023 dle www skladem. ASTRA + ... skladem. Ještě uvidím. Na demo videu při vzletu se malý kousek pohybuje vzad.
Edit02 MODELCENTRUM mezi: Modely vrtulníků - RC Sety - Pro začátečníky nepostřehl jsem rozdíly mezi Flog 2 vs Whip 2 (bič a bič) oboje má např. i Alza NINCOAIR Whip 2
Edit03 *?
a) Zjevně na TX není prvek regulace tahu zadního rotoru. Ten by umožňoval:( čumák dolů = vpřed) versus (čumák nahoru = vzad). ( Klopení, u vrtulníků (pitch-axis). Odpovídá funkci výškovému kormidlo u letadel s pevnými nosnými plochami.)
b) Z demo videa jsem nepostřehl zda hračka umí visení. Vytrimovaný by měl umět pomalu přímo vpřed. Zda ale Nahoru/Dolů a Rotace Vlevo/Vpravo mají jen krajní polohy, nebo do nich jdou přes neutrál jsem nepostřehnul. Asi to bude jako u neproporcionálního řízení autíček. To jsem kdysi bádal. Tam se mi zdálo, že Ch1 a Ch2 by museli mít něco jako multivibrátor 50% na 50%. Pro "vyťukávání" vlevo-vpravo a vpřed-vzad ve středním výsledku. Drženém přes setrvačnost hmoty modelu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz