Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jídlo do vesmíru
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2022 21:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.9.2013
Příspěvky: 218
NASA chystá mise do hlubšího vesmíru,a tak vypsala odměnu 1 milion dolarů pro toho, kdo vymyslí nejlepší zdroj jídla pro astronauty na palubě kosmické lodi. Prý že skladovanému jídlu ve vesmíru časem klesají ty nutritions, to je asi výživnost. Nebude ale stačit vyrobit něco stejného nebo horšího než pozemské psí žrádlo :lol: jsou tam 3 podmínky:
1) výživnost
2) chuť
3) uspokojivost

Mam trochu obavy zejména z té uspokojivosti, to asi nebude snadné splnit. Účastnit se prý budou týmy z různých zemí, a hodnotící odborníci z NASA budou chtít vidět funkční prototyp mašiny. Slyšel jsem, že prý už se dříve někde podařilo vypěstovat umělé maso, taky že se dá maso vytisknout na 3D tiskárně. Bylo to prý jen trochu suché, bez tuků. Jsem zvědav, co se všechno vymyslí, třeba by to šlo použít i na Zemi. :wink:
Jmenuje se to : Deep space food challenge


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídlo do vesmíru
PříspěvekNapsal: čtv 27.01.2022 9:58 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
tuareg píše:
Jsem zvědav, co se všechno vymyslí, třeba by to šlo použít i na Zemi. :wink:



Proboha jen to ne :roll: .

Neznám větší humus, než předpřipravený jídla. Dyť dneska už ani nikdo snad průmyslově nedělá kysaný zelí. Vše je v nálevech a řádně doplněný různýma srač.. jako jsou stabilizátory chuti, konzervanty a další. Dávaj to i do směsí na chleba, prostě hrůza.

Vždy si vzpomenu na film Křidýlko nebo stehýnko :lol: . Tvůrce byl jasnovidec :lol: .

Není nad základní suroviny a i to dokážou podělat - např. blbá bílá mouka.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídlo do vesmíru
PříspěvekNapsal: čtv 27.01.2022 17:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tady ti chlapci vyrabi jidlo udajne ze vzduchu. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech ... atu-185627

na druhou stranu, pokud to nazvou Solein, tak to se dost napadne podoba Soylent Green a tam bych si asi uplne nebyl jist, ze je to ciste ze vzduchu :-) https://www.csfd.cz/film/2764-soylent-green/prehled/

jinak by tady byl takovy napad.. hrnec medu. takova vec vydrzi jedla stovky let bez ztraty cehokoliv. Vyzkouseno lidstvem po tisice let.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídlo do vesmíru
PříspěvekNapsal: čtv 27.01.2022 20:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.9.2013
Příspěvky: 218
Kuba78:
8O 8O Tak to se nestačím divit. O těch vodíkových bakteriích vím z wikiny, akorát že tam je to odborně a já nemam páru co jsou to autotrofní, heterotrofní, nebo grampozitivní bakterie, nebo co je to hydrogenáza ve které prý rostou. Finové to vědí. To je hodně dobře. Vlastně je to napodobení způsobu jakým funguje Tur domácí neboli kráva :lol: : tam bakterie žerou to co sežere kráva a jejich tělesná schránka pak jde do trávicí soustavy kde poslouží jako zdroj živin pro tu krávu.Bezvadný.

dudaj: je asi jasný že to nebude moc dobré :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídlo do vesmíru
PříspěvekNapsal: čtv 27.01.2022 21:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Co tak oslovit vynálezce amarounů? :lol:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídlo do vesmíru
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2022 8:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2018
Příspěvky: 25
Bydliště: Olomouc
Špek a slivovice - ty budou chutnat vždycky a všude i ve vesmíru. A vydrží skoro věčně. No teda jak komu... :D
Kdy mám očekávat odměnu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídlo do vesmíru
PříspěvekNapsal: pon 31.01.2022 0:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.9.2013
Příspěvky: 218
Teď jsem četl na 100+1 že nejchytřejší je nějaký mořský plž: vysaje prý z rostliny chloroplasty, tím změní barvu kůže na zelenou, a může provádět fotosyntézu. Jenom se ještě neví detaily jak přesně to dělá. Akorát mam poněkud obavy, že takovýhle nápad i kdyby ho schválilo vedení NASA, tak silně narazí u astronautů :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídlo do vesmíru
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2022 23:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.9.2013
Příspěvky: 218
No lidi, já myslel že bude trochu sranda: zjistili jsme, že se budeme mít stejně dobře jako krávy, :lol:
a taky proč jsou Ufoni zelení: do 10 metrového talíře by se jim po namontování antigravitace už žádné žrádlo na mezigalaktický let nevešlo,
tak se adepti na piloty museli stát mutanty a obarvit se na zeleno aby se chodili najíst ve spánku do solária :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídlo do vesmíru
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2022 16:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2007
Příspěvky: 416
Bydliště: Blansko
Navrhuji sníst psy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: hary13 a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz