Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2021 0:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Praha 9
No jsem docela zvědavý. Když jsem viděl mašinu, která vystřeluje squash míčky (a ty jsou sakra menší a lehčí než tenisové), tak úplně nevím. A byla na 220V pro jednoduchost. A když se podívám na tenisové mašiny, tak taky žádná láce. Ale půjde to, ne že ne (jsou i bateriové). Jenom motorkem to začíná. Baterky na hodinu? Asi nějaký PB aku - pro tuto aplikaci asi lepší než LiPol. Pak vyřešit nabíjení. Tedy nabíječku.
Jo a motor pojede furt tu hodinu, nebo se bude pouštět jen přes spínač, když v podavači bude míček? Na kolik míčků bude podavač? aby na obsluhu nebyla potřebná další osoba, to pak ztrácí kouzlo - daná osoba může nahazovat sama :)
No ale pokud je vyřešena mechanika vystřelování míčku, tak je to zajímavá aplikace, držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2021 9:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@ 2.4 Nm při 2000 ot/min to mi připadá na dost záhul a tedy motorek žádný drobeček
"koleso o hmotnosti cca 300-400g musi jeden motor roztočiť na tých 2000-5000rpm a tie kolesa budú dve ... a
medzi ne sa dá tenisová loptička" to by mohl být mechanický akumulátor energie, záleží na intervalu mezi míčky
tenisová loptička (od 56,7 do 58,5 g) trením vystreli. Jakou rychlostí má opouštět míček ten podavač?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2021 14:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.3.2021
Příspěvky: 17
Ďakujem za rady , idem teraz pracovať na CAD modely tak snaď to nejako sklbim s brigádou a stihnem si to namodelovať do konca víkendu ... potom vám pošlem svoju predstavu ak vás to zaujíma.

PBS ... no pre mňa to je zatiaľ len samé štúdium lebo ma to nejako nikdy nebavilo tieto veci, takže mám v pláne kúpiť tie dva motory s 0,7Nm a sprevodovať to 1/2 a s učinnosťou minimálne 90% to bude okolo 1,3Nm ... Pozeral som jedno video tiež takto homemade a loptičky leteli 80km/h a mal motory s krutiacim momentom 2Nm a ak je pravda že keď znižim otáčky znížením napätia tak znížim aj výkon a tým pádom krutiaci moment tak ten pán to na videu stiahol len na 2000RPM a loptičky stále šli , bateria bude LiPo cca 3000mAH malo by to vydržať na cca pol hodinu v kuse ale budem mať spínač na dialkové ovladanie keď dojdu loptičky , samozrejme že mam vymyslený aj posuvník loptičiek ...

Guchar ... no počítam okolo tých 60-70 km/h


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2021 15:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
zohanis: neumím anglicky, ale v tom vašem odkazu z číny je něco že elektromotorek má odběr 115A při 12V.
Na takovou konstrukci bych zauvažoval i nad použitím nějakého většího setrvačníku. Elektromotorek by roztočil setrvačník na určité otáčky. Ten by poháněl ty kotouče na metání míčků a podle mě by to mělo mnohem větší moment.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 22:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@zohanis Výběr baterky - akumulátoru - accu a k němu nabíječky je na RCManii správně pod nabíječky.
_ Pokud ale lze předpokládat motor s větším odběrem a tedy výkonem uvažoval a hledal bych pro něj
(po vyzkoušení s něčím co máš doma snadno dostupné) v kategorii moto baterek -LFP- LiFePO4 třeba zde
Motobaterie Lithiové od nich dražší ale kvalitní nabíječka CTEK CT5 Lithium 12V 2,3A
_ edit02 Když by jsi použil Pb accu, který ti DAF doporučuje ve vlákně nabíječky OT20-12, 20Ah, 12V
Lze u téhož prodejce získat nabíječku RECB75, 6V/12V, 0.75A
Dostaneš variantu s malými pořizovacími náklady 1500,- cca 60€. Porovnání těch provozních nákladů
varianta Pb versus LiFePO4 je dost závislé na větším počtu faktorů při použití.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: sob 07.08.2021 19:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Jedna z baterek YUASA 12V, 7Ah, Pb (YUASA NP7-12) do TUTOR BALL MACHINE Stroj instruktor
Nejdražší tam je dvou míčkový TUTOR 2 BALL MACHINE (WITH BATTERY)
zásobník 150 míčků, rychlost 15 až 135 km/h, čas chodu 4h, intervaly od 2 do 15 sek., váha 19 kg, ...

_ Při dobré-srovnatené konstrukci (účinnosti) mechanismu vrhače by baterka LiPo - 4S 2200mAh měla dát
asi tak 1/3 doby chodu vrhače China Tutor tedy cca 240/3 = 80 min = 1h : 20min
_ Baterka 1. návrh "zohanis" LiPo - 4S 2200mAh 14,8V 4S1P (30C)
2. a 3. návrh vyšší kapacity 3700 a 5000mAh U té 5000mAh=5Ah by čas byl (5/7)x 4h=cca 170 min skoro 3h
Ve skutečnosti víc. Vybíjení Pb akumulátorů velkým proudem umožní z těch 7Ah brát jen 50% 3.5 Ah = chod 4h
Procento kapacity u LiPol akumulátorů, do poklesu 3V, je blízko udávané nominální kapacity.
Teoreticky by na 4h chodu za srovnatelných podmínek stačila 4S LiPol 3700 mAh


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: sob 07.08.2021 20:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ CO NUTNO brát do úvahy při konstrukci METEČ MÍČKŮ výběr: motor, baterka (nabíječka)
_ Pro inspiraci. Plastové (polypropylen) vrhače 1.3 kg (1kg) na čtyři tužkové baterky AA, nebo 6V adaptér
hody délka 2.0 až 2.8 m výška 1.3 až 1.7m, délky se s vybitím se mírně mění, až 2500 hodů dle kvality baterek
Toss Machine Tennis Partner /-/ Toss from Pickclick,japan
Tréninkové stroje Toss od: T4M-shop Tennis, Badminton, Squash Tennis Training Equipment různí eTrenéři

NADHAZOVAČ - Když má stát na polovině protihráče dává se na stolek
Training with Tennis Machine: Tennis Partner Toss


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

PROTIHRÁČ Best Tennis Ball Machine Practice


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2021 9:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Na 4 tužkové baterky? To pak musí být maličký elektromotorek a ten jako utáhne i tenisák jo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2021 11:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
varok píše:
Na 4 tužkové baterky? To pak musí být maličký elektromotorek a ten jako utáhne i tenisák jo?

No ono to jen tak z blízka nadhazuje. Tenhle je na 6 Déček (LR20). Každý má ten mechanismus asi trochu jiný.
Vybral jsem jeden, kde zub na kolečku je zvolna natažen vzad (asi jako kohoutek pistole)
po uvolnění západky natažená pružina vystřelí a praští do míčku jako menší kladívko. Čas na videu cca 1:00
Na spodní část vidno 5 stupňů nastavení od nízkého(LO) po vysoký(HI), doba chodu 4 až 5h, čas mezi odpaly 5s
Cheap Tennis Ball Machine TUTOR


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Ten na 4 tužky AA musím ještě znovu pohledat (který to byl).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2021 18:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Guchar: To z videa chápu. Tam ale asi míčky vystřeluje jakýsi katapult a míčky sjíždí po té spirále gravitací ne? Když jeden míček vystřelí, automaticky místo něho přijede další. Tazatel ale chtěl jakýsi mechanismus s kotouči, které by "uchopily" míček a odstředivou silou vyhodily ven. Nebo jsem to špatně pochopil? Neodhadnu kolik váží jeden tenisový míček, ale není to úplné pírko a na vyhození bude potřeba dost velký kroutící moment. To už je možná lepší ten princip z vašeho videa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2021 20:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Ten na čtyři AA ještě nemám. Ale fascinoval mne tenhle. Žádný 3DPrinter Plast, ale překližka a dřevo.
Takový trochu větší "plecháček" žene přes převod disk, na kterém je něco jako zjednodušená baseball "pálka" ta
praští do přisunutého míčku Můj popis je přebytečný To je nutno vidět. Nejde o celý stroj, ale o PRINCIP metání


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2021 21:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@varok Je možné, že "zohanis" má na mysli tyhle metače (ač neřekl), ale tam nejsou čtyřstovky AC motorky


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2021 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Chcel by som mat vase problemy :D :D :D :lol:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: pon 09.08.2021 9:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Guchar: Aha, ty kotouče co vyhazují míčky jsou nad sebou a točí se proti sobě. Jsem myslel vedle se a říkal jsem si jak tam ty míčky drží. :roll:
Ale stále si stojím za svým, že ty kotouče nepohání určitě motorek "plechovka 400"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: pon 09.08.2021 12:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Chvíli jsem musel lovit v paměti kde jsem vzal motor brushed (DC) velikosti 400 až našel ve vlákně
"zohanis" napsal: úte 03.08.2021 14:15 vložený odkaz na Krick Motor MAX Power 450 (KR-42242)
Krick MAX Power 450 Electric Motor
MojeRC Krick Motor MAX Power 450
Jsou k mání i velikosti 400, 450, 500, 600, 650 700, 900 a možná i jiných. I s převodovkami 1:6, 1:50 a 1:150
Krick Motor MAX s převodovkou 50:1
_ Společnost (motory) Krick nepatří k těm co jsem znal. Ne pro metače tenisáků, ale do hračky robota by se
mi líbil jejich Mikro (musel by se porovnat s nabídkou MegaMotor Krick Motor Mikro s převodovkou 400:1 6V


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz