Switch to full style
Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odeslat odpověď

Odpolední pohoda v Medlánkách

ned 28.06.2020 21:46

Ahojte,

tak jsem se dneska náhodou dostal na letiště Medlánky, no paráda a pohoda. Je tam hospůdka s výhledem na dráhu, hned vedle hangáry. Příjemné posezení a podívání. Doporučuju.
Pavel
Přílohy
IMG_20200628_164336.jpg
IMG_20200628_165726.jpg
IMG_20200628_165826.jpg
IMG_20200628_165921.jpg
IMG_20200628_165953.jpg

Re: Odpolední pohoda v Medlánkách

pon 29.06.2020 7:36

A hned vedle i RC letiště.

Odpoledne jsem si tam opaloval tělo při snaze trefit nějakou termiku Alulou. Termika nic moc, ale s Alulou je vždycky zábava - kolem 14-15h jsem tam byl úplně sám a počasí bylo Maxirové...
Přílohy
RC_Medlánky.png

pon 29.06.2020 11:48

Ahoj,

vím o ní, byl jsem tam kolem páté, ale z modelářů už nikdo.

čtv 02.07.2020 14:01

Ahoj.
Muzu se zeptat jak je to ohledne letani s RC modely tak blizko letiste?
Jinak nadherna pohoda z tech fotek uplne vyplyva!

čtv 02.07.2020 16:21

eddiex píše:Ahoj.
Muzu se zeptat jak je to ohledne letani s RC modely tak blizko letiste?

No, normálně se tam s RC lítá. Pokud je hodně blízko neRC, tak RC jdou dolů. Ale moc takových situací jsem nezažil Občas nováčci(?) letí proti větru přes RC letiště, nebo když nemají větroně výšku, ale to je jen občas, většinou mají okruhy poměrně daleko od RC plochy a std lítají spíš okruhy opačné, tedy směrem od RC letiště. O střetu jsem zatím neslyšel, ale nejsem tam každý den.

čtv 02.07.2020 19:36

Aha, diky. Ja myslel, ze kolem neRC letist existuji neco jako permanentni no-flight zony pro RC modely a letani s RC je v takovem prostoru mozne jen na zvlastni jednorazove povoleni a po zadosti, nebo domluve, nebo tak neco.
Zaujalo me to proto, ze mam od domu asi 20km letiste (EIKN) a kdyz litam se svyma poletuchama na nedalekem fotbal hristi, tak vzdy letam radeji smerem od toho letiste, abych se nechtic nedostal do nejakeho prostoru a problemu....
Odeslat odpověď