Switch to full style
Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odeslat odpověď

napájení klasického drátového zvonku

čtv 26.03.2020 20:54

Ahoj, v rámci domácího kopání se do zadku jsem chtěl zprovoznit na baráku klasický drátový zvonek, bo bezdrátový už mi pije dlouho krev, ale vím prd, čím ho napájet, z prehistorických dob si matně vybavuji plochou baterku, zkusil jsem jednu lionku, ale to mi jaksi nefunguje, jen sepne, trochu jsem hledal na netu, ale jistý si nejsem---není možné, že ty staré zvonky, co mám v haraburdí mají být napájené 8/12v ale střídavých ?pokud ano, stačilo by trafo,220/12V kde se píchnu hned za cívku?před diody ?

Re: napájení klasického drátového zvonku

čtv 26.03.2020 21:02

https://www.tympolplus.cz/clanek/podle- ... vni-zvonek

do série trafo, tlačítko a zvonek

čtv 26.03.2020 21:45

jio píše:https://www.tympolplus.cz/clanek/podle-ceho-vybrat-domovni-zvonek

do série trafo, tlačítko a zvonek

dík už mi to běhá, rozlousknul jsem nějaký starý zdroj pro starý mobil--DC 7v napojil se hned za trafo a zvonek zvoní, tak sláva.

pát 27.03.2020 0:22

Na tom zvonku by mohlo být napsáno, nebo symboly z čeho napájet.
Stará klasika se šroubkem u přerušovače (Wagnerovo kladívko) by mohla jít seřídit i na 3V DC 1S Li-Ion.
U těch bez šroubku se velikost mezery - vzdálenost kontaktů šteluje přihýbáním.

Běhá na DC i AC 50 Hz. Zda je na 4, 8, nebo 12 V (dle popisu na něm) je dáno závity a průměrem drátu cívky
Jde seřídit ve značném rozsahu napětí. Seřízení pro menší napětí může být nestabilní - opalování kontaktů

Obrázek

pát 27.03.2020 2:08

guchar píše:Na tom zvonku by mohlo být napsáno, nebo symboly z čeho napájet.

Obrázek

néé, žádný popis tam není, ale na ten vykuchaný zdoj,pouze za trafem , kde je výstup opět střídavé napetí to běhá, takže problém vyřešen.
Odeslat odpověď