Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2019 9:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Pokud bych na displej, letité a otřískané Nokia 1100, viděl i bez brýlí, neměnil bych.
Z nových možností je lákavá zejména možnost Dual SIM (O2 + T-Mobile). Dle všeho Aligátor.
Velká tlačítka a dobře čitelný displej jsou samozřejmý požadavek. Ne Véčko a asi ne TLAČÍTKO "Joistick"
z takového filtrování vyšel A700
https://www.datart.cz/mobilni-telefon-aligator-a700-senior-cerny-a700b.html
pokud by vyhovovalo "čtyřsměrné" tlačítko tak např. také : A900
[url]aligator.cz/produkty/aligator-a900-gps-senior/142/[/url]
pokud by se ukázalo, že "šudlaj" displej by byl schůdný tak i Aligator S4090 Duo nebo Aligator S5066
https://www.electroworld.cz/aligator-s4090-duo-cerny
https://www.datart.cz/mobilni-telefon-aligator-s5066-cerny-as5066bk.html

Vaše NÁZORY - ZKUŠENOSTI? Mobil pro seniora třeba i člena rodiny. (Lokátor snad z pohledu do budoucna.)

A i když to není můj šálek čaje, ještě tu jsou Aligátor tablety: T 1000, 1010, 702, 750, 760 a 761.
Tam by asi nebyla možné čtení bez brýlí. Snad pro telefonování by šel nastavit displej na nízké rozlišení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2019 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Máti má nějakýho Aligátora asi řady 300, trochu menší displej a o to větší tlačítka než u tý 700 z odkazu. Je to kupodivu dvoukarťák ale bez foťáku. Zvládá ho bez problémů, zvonění řve tak, že ho musí slyšet i hluchej. Baterky jsem měnil po 3 letech.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2019 13:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Mobily Aligator A3xx mají verse A300, 310, 311, 320, 330, 340, 350, 360 a 670. Označením "Senior" se pyšní
A320 a 321 Senior. Jak píšeš je Dual SIM. 320 je s foťákem i FM rádiem. Z SD 32G přehrává audio i video.
321 má místo foťáku Locator. V nabídce prodejců (září 2019 je už jen A321)
Nepíšeš, že by máti nějak s ovládáním bojovala. Asi se naučila potřebné.
U Senior mobilů jsou právě nejčastější námitky - stížnosti na nemožně debilní (neintuitivní - nesnadné) ovládání.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 7:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Pořídili jsme starým rodičům Jablotron Maximobil https://www.tsbohemia.cz/telefon-maximo ... 29769.html
V jejich věku 80+ to bylo víc než dostatečné, jednoduché ovládání a zvládli i SMS.
Akorát ten "mobil" není mobilní.
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 8:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@kocispavel Proč ne pro člověka upoutaného na lůžko a navyklého na "klasický" telefon to je řešení.
O tenhle konkrétní typ asi byl malý zájem. Není už v nabídce. Nicméně "stolní gsm telefony"
a "stolní gsm telefony pro seniory" se v současné nabídce vyskytují. Bohužel bez afanum klávesnice.
Ba i s dotykovým displejem - takový ale už potřebuje hodně "učenlivého" seniora.
Nebo někoho mladého kdo dotykový displej používal, a v důsledku úrazu nebo nemoci má nějaká omezení.
I když u této kategorie ntb nebo tablet s mobilním připojení budou mít asi větší šanci - přednost.
Aligator T100 (stolní)
https://www.datart.cz/domaci-telefon-aligator-t100-stolni-cerny-at100b.html
Motorola FW200L, stolní GSM telefon
https://www.suntech.cz/produkt/434986-motorola-fw200l-stolni-gsm-telefon-cerny/
Maxcom Maximobil MM28D
https://www.fonetip.cz/maximobil-mm28d-p164821

Pak ještě bezdrátové soupravy určené k připojení na pevnou linku "PŘENOSKA" + základna.
ty však mají mnohdy SMS v hlasové podobě, absolutní příšernost, téměř nesrozumitelná řeč.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 12:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Ne všichni senioři jsou bohužel technicky zdatní, moji rodiče mají problém i s ovladačem k TV a se "senior" mobily se prostě nenaučili, protože pořád je to mobil se spoustou tlačítek, která je matou a nezapamatují si ovládání. Tak jsem pro ně pořídil mobil, který si podle mě to označení "senior" opravdu zaslouží, je to Doro Secure 580:
https://mobilni-telefony.heureka.cz/doro-secure-580/specifikace/#section

Ale slouží to opravdu jen k volání a jen na ty čtyři kontakty, případně k přivolání sanitky přes SOS tlačítko, SMSku si z toho nikdo nepošle ani novinky na internetu nepřečte...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 15:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@leon_cz Proč ne. Je to řešení. Na stará kolena se mnozí z nás "vrací do dětských let".
Je to telefon i do situací kdy potřebujeme relativně nevyspělé dítě vybavit možností "volání SOS" s GPS.
Cenou mi nesedí ani na seniory natož na děti Má foťák + GPS Nemá detekci upuštění/upadnutí - funkci IUP?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 16:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
je zábavné srovnávat " seniory" s dětmi.
Děti do tří let mobil nepotřebují a potom se ho naučí ovládat velice rychle a hlavně nepotřebují telefonovat, ale naopak všechny ostatní funkce včetně her.
A senior je kdo ?
Znám čtyřicetiletý, co se počítače a chytrého telefonu nedotknou. A taky řadu seniorů, co se od Facebooku netrhnou.
Já osobně když chci něco dělat na mobilu, bez brýlí se neobejdu.
Chápu, že někdo nemusí dotykový telefon a nepotřebuje foťák. Pak stačí cokoli do tisícovky.
Ale pokud si kupuješ mobil pro sebe, proč takovej krám. Kolik ti je ? Devadesát a víc ?
Brejle potřebujem stejně na vše :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 20:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dudaj Bylo tu víc mobilů této kategorie. Takže tím "proč takovej krám" myslíš původní záměr Aligátor A700?
Nebo Doro Secure 580? - Volání jen na čtyři kontakty + řada monitorování a funkcí "dozoru".
- Brýle: Patřím k těm šťastlivcům co se dlouho obešli bez korekce dioptrií.
Až posledních pár let potřebuji na některé věci dvě dioptrie "nablízko"
Když mám na zamčeném mobilu budíka, jde zvonění odložit, ne zrušit Tahat a čistit brýle se mi pro to 2x nechce
Změny stárnutí jsou velmi individuální. Buď si na ně počkáš, nebo si můžeš počíst na stránkách GERONTOLOGIE


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 22:20 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
guchar píše:
@dudaj Bylo tu víc mobilů této kategorie. Takže tím "proč takovej krám" myslíš původní záměr Aligátor A700?
......
Změny stárnutí jsou velmi individuální. Buď si na ně počkáš, nebo si můžeš počíst na stránkách GERONTOLOGIE


Ježíši proč bych si četl o změnách stárnutím ?? Člověk stárne od doby co se narodí a od 40 sám může pozorovat změny k horšímu na sobě když ho to baví.
Individuální jsou - to záleží na lidech samotných.
A ano, mobil kterej neumí fotit (0,3 Mpix fakt nepovažuji za foťák), nemá navigaci, nepodívám se do emailu je krám. A opravdu nemá smysl jmenovat standarty dnešních zařízení, kterým se sice říká telefon, ale zastanou značné množství jiných zařízení.

Jinak budík nepoužívám , budím se sám kdy je potřeba. Použil jsem poslední dobou pouze jednou, když jsem potřeboval vstát ve 3 hodiny a stejně jsem se probudil o pět minut dřív :) . A když už bych si ho nastavil, proč odkládat zvonění, když už mě vzbudí ? Prostě tě nechápu. To je celé


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 6:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dudaj: "Prostě tě nechápu. To je celé". Pokusím se tedy stručně jen proto, že nemám rád nechápu = nerozumím
= já jsem se nevyjádřil srozumitelně. (Risknu něčí poznámku že je to OT, s následným osudem vlákna.)
- Nokia 1100 (o které byla řeč) se zamčenou klávesnicí u budíku, nic jiného než ODLOŽIT neumí.
Na to "JINÉ" musíš "odemknout". Proč je dobré mít tlačítka zamčená, je snad jasné.
- "budík nepoužívám" Já bývám do věcí dost "zažraný" nebo zdřímnu u "časovek" potřebuji "nakopnutí".
Což jde u 1100 Upozorněním nebo Budíkem. S Nokií 1100 je zrušení tónu Budík jednodušší jak u Upomínka.
- "standarty dnešních zařízen" Těch standardů mobilních telefonů je tolik proto, aby si každý vybral svůj mobil.
Pozn.: Standarta je např. to co jako info o přítomnosti hlavy státu vlaje na Hradě.
- "Člověk stárne" To jistě. Zatím co děti musí rozumět tobě, tak těm "postarším" musíš rozumět ty.
A mimo jiné jim na podporu výkladu nejde vrazit pohlavek à la Makarenko.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 6:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
guchar píše:
@leon_cz Proč ne. Je to řešení. Na stará kolena se mnozí z nás "vrací do dětských let".
Je to telefon i do situací kdy potřebujeme relativně nevyspělé dítě vybavit možností "volání SOS" s GPS.
Cenou mi nesedí ani na seniory natož na děti Má foťák + GPS Nemá detekci upuštění/upadnutí - funkci IUP?


Cena je opravdu neúměrně vysoká, ale možná odpovídá tomu, že tu žádný jiný podobný opravdu "senior" mobil není :?
GPS a detekci pádu to má, i nějaké kontrolní potvrzování v pravidelných intervalech, jestli je člověk OK, plus automatická volání nebo rozesílání SMS na přednastavená čísla. Foťák to nemá a je to podle mě dobře, jen by to staré lidi mátlo. Moji rodiče jsou opravdu ze staré generace, celý život pracovali jen v zemědělství na vesnici, elektronika je pro ně už prostě jiný svět. Už i nastavení automatické pračky je pro ně záhul, natož když se ukliknou na ovladači od TV a skočí jim obraz někam do nějakého menu, tak to je pak konec...
Když jsem kupoval první mobil pro rodiče, tak mě ani nenapadlo, že se s ním prostě nenaučí pracovat, vybral jsem nějakou jednoduchou "Véčkovou" Nokii, aby nemuseli řešit zamykání klávesnice a mělo to velká čísla. Ale i po roce otec sebou po kapsách spolu s mobilem tahal spoustu papírků s načmáranými kontakty, když chtěl někomu zavolat, tak si omylem vyfotil svoje nohy, když chtěl něco vyfotit, tak omylem někoho vytáčel. Ono to sice vypadá směšně, ale kdo to nezažil s takovou generací lidí žít, nepochopí...
Ten DORO Secure 580 je pro ně použitelný, i když samozřejmě neřeší to, že je věčně vybitý, protože ho zapomněli dva týdny hodit na nabíječku, to je člověk taky musí neustále kontrolovat... Teoreticky by měl jít ten DORO nastavit i na dálku přes internet, ale protože nemá WiFi, jen nějaké nepoužitelné GPRS, tak jsem to po chvilce trápení radši vzdal, stejně v tom telefonu moc k nastavování není...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 7:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@leon_cz Je vidět, že víš o čem mluvíš. Doro Secure 580, nějaký foťák má, taky varování baterky
posílá na nastavený kontakt, aby opatrovatel-pečovatel-člen rodiny uživateli zavolal s pokynem: Dej do stojánku.
Jinak Tercio, výrobce Doro Secure 580 má celou řadu výrobků s maximálně zjednodušeným ovládáním
Ale i řadu kompenzačních pomůcek, pro ty co je trvale nebo dočasně musí používat.
https://www.tercio.cz/
Taky dálkové ovladače dva super jednoduché 3. odkaz celá nabídka (já asi vyzkouším jejich dvě madla přísavná)
https://www.tercio.cz/dalkovy-ovladac-s-velkymi-tlacitky-a-schopnosti-se-ucit-doro-handleeasy-321-590.html
https://www.tercio.cz/jednoduchy-univerzalni-dalkovy-ovladac-geemarc-tv5-16192-1.html
https://www.tercio.cz/dalkova-ovladani-25


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 7:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
VŠEM VŠEM VŠEM - prosím o radu jak v příchozích SZ smazat označené. Mám 200 plno. Marně v nabídce bloudím


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SENIOR mobil
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 11:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Na tom přece nic není. Sjedeš si na konec stránky a nabídkách si vybereš co chceš dělat. Můžeš si vybrat třeba poslední stránku, nebo si v políčku "Všechny zprávy" vybereš období. Dáš "Označit vše", a pak klikneš na "Přejít". Jediné matoucí je to tlačítko "Přejít". Výstižnější by asi bylo "Vykonat", nebo něco podobného.
Příloha:
Mazání SZ.PNG
Mazání SZ.PNG
[ 30.95 KiB | Zobrazeno 2025 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz