Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: výběr zahradního traktůrku
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 7:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
Ahoj po 5ti letech se chceme zbavit nekmfortního MTD lawnflite s pojezdem přes řemen. Sekáme docela často sad a 2x do roka se mění pojezdový řemen. Koukám na nabídku a nějak nevím co si zvolit. Terén je mírně hrbolatý, žádné kopce. Záběr máme teď 98cm a je to docela slušné. Je tam jednoválec 500ccm 4t. No a teď by jsme chtěli něco nového, ale vůbec nevím, v čem se orientovat. Občas by se hodilo přidat za to vlek a odvézt neco do 200kg - zem, posekanou trávu, jablka ze sadu, atd.. prostě kraviny. Nepotřebujeme žádný pluh (v zimě tam moc nejezdíme). Cenově cca +- 50k a sběrný koš alespoň 220l. Dá se něco ,,normálního'' v této ceně řešit? Vari nechceme. Plocha na sekání je 3000m2, s tím, že nejčastěji se seká cca 1000m2 a zbytek tak jednou měsíčně. Koukám na typy, a spíše bych asi upřednostnil hydro převod před mechanikou..

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr zahradního traktůrku
PříspěvekNapsal: stř 14.08.2019 20:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím ,no nevím v čem udělaly soudruzi v MTD chybu ale osobně mám traktor MURRAY cca 12 let z Německa z druhé ruky,sekával jsem cca 1ha 2-3x ročně,teď sekám cca stejnou plochu jako ty ale ve slušném kopci a pojezdový řemen mám stále původní ,občas si proti kopci pískne ale zatím neprokluzuje,tím nechci říci že by už výměnu neuvítal ale 2x do roka výměna to bude nějaký zádrhel,můžou být vyosené řemenice a řemen se nadměrně tře o stěny.Ale to už je asi jedno pokud padlo rozhodnutí o novém stroji.Na trhu jich je dost ,každý budoucí majitel má jiné požadavky tak radit je těžké,mě se zalíbil Husqvarna TC 138 M za 55K ale Stigy v této cenové relaci mají také dobrý věhlas.Sám ale rozdíly moc nedělám,motory jsou skoro všude BS ,převodovky Peerles a to ostatní nějak neřeším,nepotřebuji ty vymoženosti jako je el. signalizace naplnění,palivoměr,držák nápojů atd za co se tučně připlácí. No přeji dobrou volbu a dlouhou trvanlivost,můj MURRAY má v rodném listě r. narození 1986


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr zahradního traktůrku
PříspěvekNapsal: čtv 15.08.2019 6:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
MY máme traktor z řemenem už několik let a zatím vše ok.
A tom s ním občas tahám stromy nebo auta.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], MickF a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz