Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak odpálit serva
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 9:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 290
Bydliště: ¨Libina
Po nějaké době jsem vyměnil serva na olétaném f3f kupovaném z druhé ruky.Při seřizování jsem omylem přehodil křídlo volně položené a levý MPX zasunul do pravé zástrčky. Bylo ticho a ani smrad nebyl.Jenom jsem tak přišel o dvě KST X10 . Takže 2K v pr.Momentálně se mi do ničeho nechce.Příčinou je teda ta vlastní blbost ale i to že to zapojení nebylo úplně ono. Zatím jsem si dal tu práci a jednu stranu MPX vykopal z trupu nahradil novou zaletoval stejně jak naproti a pokračoval úpravou v křídle . Minus na prostřední dva kolíky vlevo a plus na prostřední dva vpravo aby to bylo stejně.Občas jsem nemohl dostat křídlo do obalu protože byla sjetá klapka.Při této situaci je páka servo ve vzpříčené pozici a já si pomáhal ,že jsem to křídlo musel znovu zapojit.Jen tak bez zasunování na trámec.Se divím že se to nestalo dřív. Tak asi tak.

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak odpálit serva
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 10:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Tak to poteší. Koho by to napadlo, že predchadzajúci majiteľ je taký babrák. P a Ľ krídlo musí byť kompatibílne, akurát výchylky budú opačné. Na farbách káblov si si to nevšimol, že je to inak na tom MPX? (keď aj to pri predĺžení nemusí súhlasiť)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak odpálit serva
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 10:48 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Taky se mi stalo, ale to byla 4serva, dvojité křidélko, klapka a brzdy na Luňákovi. Nějak se mi zdálo, že je dobrý nápad mít na obou stranách mínus vpředu. Nebyl. :(
Konektory byly Canon 25.

Chce to vyhodit, vyměnit a jít si zalétat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak odpálit serva
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 19:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 290
Bydliště: ¨Libina
Barvy kablíků jsou skryté v trupu a MPX je v něm zalepen. Taky tam je ještě taková věc že kabely jsou vedeny před nosníkem ten je pak provrtán aby mohly k servům .Nešly vytáhnout protože jsou v té stojně nosníku zalepeny. Nijak to s tím nesouvisí ale píšu o tom co se dá udělat za boty. Nevím možná se to tak dřív dělalo. Lituji každého komu se stane taková blbost. V každém případě jsou to vyhozený prachy.

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak odpálit serva
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 23:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
kokeš píše:
Barvy kablíků jsou skryté v trupu a MPX je v něm zalepen. Taky tam je ještě taková věc že kabely jsou vedeny před nosníkem ten je pak provrtán aby mohly k servům .Nešly vytáhnout protože jsou v té stojně nosníku zalepeny. Nijak to s tím nesouvisí ale píšu o tom co se dá udělat za boty. Nevím možná se to tak dřív dělalo. Lituji každého komu se stane taková blbost. V každém případě jsou to vyhozený prachy.


To áno a ešte nie najlacnejšie servá + robota a nakoniec sklamanie. Ale stávajú sa aj horšie veci v živote. Odlož to a o týždeň vymeň za nové, už ťa to tak nebude sra...

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak odpálit serva
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 13:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
teď jsem se koukl jak to dělám já ... mínusy mám nahoře (použity oba piny) , plusy dole taky oba kontakty, signály na krajích. Neříkám, že se nemůže dostat levý konektor do pravého ale nikdy mne tato věc ani nenapadla. Vlastně jsem to ani nikdy neslyšel. Člověk se pořád učí. Při mém opačném zapojení by se jen prohodily signály. Jako důležité především vidím aby to bylo na všech letadlech stejně..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz