Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 21:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
coro píše:
...

Mám to vlastně také tak.
Nevím, co na tom kdo vidí odborného, je to jen o použití vlastní hlavy...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
jyrry píše:
Mám to vlastně také tak.
Nevím, co na tom kdo vidí odborného, je to jen o použití vlastní hlavy...


No právě, vám chytrým, co umíte použít vlastní hlavu, stačí hloupý televizor, a my hloupí potřebujeme chytrý. Ono se to tak nějak doplní :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Rozdíl mezi chytrým a hloupým TV je dnes jen v softwaru, není tam žádná součástka navíc. Dokonce i ten software je stejný, pouze pro lidi kterým chytrost nedělá dobře se některé funkce zablokují. Takže by za ten hloupý měli zaplatit víc. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
OK2BUH píše:
Dokonce i ten software je stejný,


Není :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
novfra píše:
... Nechci být otrok televize a časově se přizpůsobovat vysílání. Pořad, který chci vidět se vysílá v 02:15? Tak jedním tlačítkem zvolím TV program, nalistuji a jedním tlačítkem zvolím nahrávání, vypnu TV a jdu spát. Řádově sekundy.

Já si takhle zatím nahrávám pořady z DVB-T DVD recorder s HDD, ale hlavně na Prima ZOOM si musím přidávat na začátek a hlavně na konec uvedeného času, protože nedodržují vysílací čas. Taky si nahrávám z jiného programu, než sleduje manželka. Jak je to při tom nahrávání na HDD připojený do TV u DVB-T2? Některé pořady si dokonce archyvuji pro vnoučata. Předpokládám, že jiný než sledovaný pořad nahrávat nelze, ale je alespoň možnost úpravy času od-do? Výhledově taky řeším dilema, jestli koupit novou TV a settopbox s HDD, případně k recorderu, nebo dvoutunerový settopbox. Se stávající TV jsem spokojený a přijde mi zbytečné jí měnit. Momentálně dostupné settopboxy jsou ale pořád nedotažené a mají různé nedostatky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Lark píše:
Předpokládám, že jiný než sledovaný pořad nahrávat nelze, ale je alespoň možnost úpravy času od-do?

Jeden nahrávám, na druhý se dívám, nebo dva nahrávám. TV "vypnutá" (čti obrazovka nesvítí) Dva tunery.
Čas na nahrávání přidat lze, zabere to nějaké místečko na disku navíc. Doba, kdy TV vysílala spouštěcí signál pro video už nějak nevidím, nebo na něj neumí televize reagovat.

EDIT: začátek a konec nelze ustřihnout, přehrát lze jen a pouze v TV.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
novfra píše:
Doba, kdy TV vysílala spouštěcí signál pro video už nějak nevidím, nebo na něj neumí televize reagovat.


To byly VPS kódy. Dnes už se nevysílají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
novfra píše:
Souhlas, to je o těch prioritách. Nabídka kabelové, nebo internetové televize mi nevyhovuje, tak mám do TV píchnutý disk.
Osobně by mi vyhovovalo, kdyby byl každý program (TV kanál) ohodnocen a sám bych si sestavil, za co chci platit. "Prodej programů" v balíčkách mi nevyhovuje.
Umíš si představit, že si jdeš koupit chleba a k chlebu Ti dají ještě dvě bagety, tři koblihy a dva rohlíky a všechno to zaplatíš? Jdeš pro chleba za 20 a zaplatíš 70? Koblihy nejíš, bagety nejíš, ale důležité je, že je zaplatíš.
Nepotřebuji stovky programů v TV, stačí jeden, na který se dívám, případně druhý, který nahrávám. Pak ale nemusím platit za další desítky programů, které nesleduji.


K TV disk mám, ale kromě testu jsem na něj nikdy nic nenahrál.

Vše vyřešeno úplně jinak, včetně naklikání vlastního "balíčku" převážně dokumentárních pořadů. Týden zpětně jde pustit cokoliv kdykoliv, na požádání i měsíc zpětně. Nezávisle na dvou TV doma a dvou smartfounech kdekoliv, třeba i v zahraničí. Online čumíme maximálně tak na zprávy. Většinou zpětně, co a jak je chuť, reklamy přeskočit...

U nás tohle https://www.nej.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Solim Namez píše:

To byly VPS kódy. Dnes už se nevysílají.


Jojo, nebo taky čárové kódy. Pamatuji video od firmy Panasonic se seříznutým DO ovladačem, kde byla čtečka a jen se to poslalo do videa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:

U nás tohle https://www.nej.cz/

Právě téhle firmě jsem vypověděl smlouvu. :)
A nelituji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
novfra píše:

Jojo, nebo taky čárové kódy. Pamatuji video od firmy Panasonic se seříznutým DO ovladačem, kde byla čtečka a jen se to poslalo do videa.


Vyhodil jsem to video vloni :) .
To ale bylo ShowView, nereagovalo to na VPS. Takže pokud se zpozdil začátek, video to nepoznalo.
Dokonce se k tomu dodávala taková tabulka s čárovými kódy a nahrávání se dalo zadat místo tlačítky, pomocí těch čárových kódů. Jen jsem to vyzkoušel, bylo to nepraktické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
A to už máš DVB-T2? To že ten záznam není přehratelný na jiné bedně, bývá blokované u značkových TV, a že není editovatelný je právě ten problém, co mi vadí. To je právě ta ohromná výhoda toho recorderu. Klidně si nahraju dva pořady, které jdou po sobě jako jeden záznam a dodatečně to ořežu vystříhám reklamy, rozdělím ve správném místě a u toho druhého přepíšu název. Nic takového už se bohužel neprodává, takže to vidím spíš na nějaký settopbox a než ho budu potřebovat, tak doufám, že bude větší výběr a s vychytanými nedostatky. U některých settopboxů je ten záznam na HDD čitelný i na PC.
P.S. Mě to ShowView na Panasonicu fungovalo naprosto spolehlivě. Bohužel skončilo s analogovým vysíláním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 23:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Někde ve skříni mám odložený DVB-T settopbox s dvěma tunery. Nahrávky z HDD jdou přehrávat v pohodě pomocí VLC přehrávače.
Teď mám televizor LG a nahrávky z něj nejdou (zatím) ničím přehrát. Ale není to až takový problém, protože už stejně skoro nic nenahrávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 0:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
to novfra: Jak jsem psal o tom softwaru tak to samozřejmě neplatí obecně. Ale některé funkce se skutečně blokují. Já jsem váhal mezi dvěma stejnými TV s nahráváním a bez. Nakonec jsem vzal tu nahrávací, byla dražší. Potom jsem se dočetl na hackerském fóru, že stačilo vzít tu levnější a v servisním menu to nahrávání povolit. Mohl jsem blbec ušetřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televize
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 1:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Lark píše:
A to už máš DVB-T2? To že ten záznam není přehratelný na jiné bedně, bývá blokované u značkových TV, a že není editovatelný je právě ten problém, co mi vadí. To je právě ta ohromná výhoda toho recorderu. Klidně si nahraju dva pořady, které jdou po sobě jako jeden záznam a dodatečně to ořežu vystříhám reklamy, rozdělím ve správném místě a u toho druhého přepíšu název. Nic takového už se bohužel neprodává, takže to vidím spíš na nějaký settopbox a než ho budu potřebovat, tak doufám, že bude větší výběr a s vychytanými nedostatky. U některých settopboxů je ten záznam na HDD čitelný i na PC.

No přesně tohle řeším a čeká mě stejnej problém až skončí DVB-T. Nyní mám HDD/DVD DVB-T receiver Sony, kterej umí vše, co píšeš. Na DVB-T2 teď existují v HDD/DVD jen dva typy Panasoniců, nic dalšího jsem nenašel. Dvoutunerový televize s nahráváním jinýho prohramu než se koukáš skoro zmizely z trhu, nebo stojí hroznej balík. Takže to skončí asi že k tomu stávajícímu Soňáku koupím STB DVB-T2. Jenže bohužel neexistuje žádnej STB, kterej by uměl navolit přes HDMI kabel číslo programu, kterej požaduje rekordér Sony. Takže nemůžeš naprogramovat za jedním programem druhej na různých "kanálech". Tomuhle se říká Anynet a Samsung přes něj uměl řídit Soňáka i naopak. Jestli to ještě Samsungy uměj netuším.
Sice existuji dvoutunerový STB T2, jenže jsem měl na zkoušku půjčený dva, Teslu a Evolveo a oba se kousaly a pomáhalo jen vyškubnutí ze zásuvky. To rozhodně nehodlám řešit.
Starý dvoutunerový Evolveo Mercury má dosud moje máti. Záznam jde sice souborově zobrazit na PC ale žádnej přehrávač ten formát neumí. HDD z Evolveo Gama DVB T2 se sice dá přehrát na PC ale je to k ničemu, neumí H.265.
Samý radosti. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: fireball, Google Adsense [Bot], Seznam.cz [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz