Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 7:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
kope píše:
Proč placebo? Mám přímé srovnání a žárovky s vyšší svítivostí prostě svítí líp. Ověřeno na světlech s čočkou i s parabolou.

Áno, presne o tom píšem.
To, že svieti lepšie je úplne normálne. To, že je to +150% / +130% / +25,258711% a podobne sú úplné hovadiny, ktoré slúžia iba na oblbovanie ľudí.
Už vidím, kto a na akom prístroji to meral a vyšlo mu presne +130% a nie napríklad + 23,8% a podobne.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
" v porovnaní s bežným pracím prostriedkom!"...
Ale nezaznávajme to úplne. Kvoli dennému svieteniu mám LongLife za celkom užitočné, na autíčko čo samostatné ledky na deň nemá, a do mesta kde aj tak svieti aj večer pouličné osvetlenie, alebo hlavne v lete keď je svetlo takmer stále.
Samozrejme za predpokladu že ich auto nespáli nejak pri štartovaní napríklad bez ohľadu na ich vlastnosti, by mali vydržať výrazne viac hodín, a predsa len nejak to svieti.

Ona je podstata blbosti v uvedení príkonu ako povinného parametru, 55/60W to je o čom, moderné technológie by pri takom výkone operovali sietnice.. mali tam byť lumeny alebo niečo podobné a bolo by to fér a dalo sa aj merať.

Je fakt že teraz som ich (ešte funkčné) vymenil za nejaké +130 či koľko percent, akože na zimu keď sa mi zdalo že je stále tma..
Aj keď mi dvorný mechanik hovoril že to je blbosť a kvoli modrejšej farbe uvidím rovnako alebo aj horšie (on to vraj menil späť lebo po daždi nevidel..). Mne sa to páči, myslím že vidím lepšie. O trochu - nie je to taký rozdiel ako kedysi bolo vymeniť na starej Š100 komplet svetlá z pôvodných ledva žhnúcich za halogény.. Asi to je tým že som menil z longlife ledva svietiacich žltkavých, za také ako kedysi asi boli normálne (130 percent je len ničnehovoriace označenie, možno vypovedá len o životnosti)

Neodpustím si napísať že najviac ma oslňujú vozy s kadejakými modernými ale zle nastavenými svetlami. Aj zozadu, ale aj aj spredu.
Bol by som za to aby policajti brali techničák a posielali takých čo oslňujú na technickú - tam by im to nastavili... stačí aby nemerali len rýchlosť a pár večerov fotili.. Len by ich museli vedieť odfotiť tak aby to bolo preukazné, a navyše ako protiklad požiadavka žeby bolo vidno špz - proti tomu oslňovaniu by zrovna asi nebolo triviálne zadanie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Svitavy a okolí
Tak samozřejmě - longlife žárovky vždy svítí o něco míň a naopak žárovky +bžilion% vydrží kratší dobu. Fyziku prostě odrbat nejde... :mrgreen:

Z mého pohledu nejvíc oslňují fábie se zašlými lampami které světlo rozptylují všude kolem a potom případi kteří mají vymačkaný zadní tlumiče, případně naložené auto, ale světla si neskloní (protože většinou ani netuší že to jde a jak)

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 10:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Denné svietenie nemám /takže svietim nonstop stretávacími/ a auto mi štartuje štýlom zasvietim stretávačky, počas štartovania zhasnú po naštartovaní sa opäť rozsvietia.
Štartujem minimálne 2 x denne alebo 4 x denne 365 dní v roku.
Používam klasické H4 Hella za 2 eurá. Naposledy som menil jednu H4 v 3/2015 cca pred 43 000 km a druhá je asi od nova, teda 75 000 km.
Evidentne tá "vyššia svietivosť" markantne znižuje životnosť žiarovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 10:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Stejně by mě zajímalo, co znamená ta hodnota + 130%. To je skoro dvaapůlkrát víc než původní. Ale co? Svítivost? Vzdálenost? Nebo jenom nějaká subjektivní viditelnost? Těžko věřit, že by někdo dokázal tak razantně zvýšit účinnost žárovky "za pár korun".
Mám najeto +- 100 000 km za 9 let, žárovky původní, akumulátor původní, startuju tak 6x až desetkrát denně. Denní svícení LED.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 10:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Ja by som tipoval, že to niekto myslel "na" 130% obyčajnej šmejdovej halogénky, a to plus malo byť osobitne, ako H4+. Ak by to myslel dotyčný "marketér" :lol: fakt doslovne + 130% - teda strašne hlúpo, radšej by zvolil "2 x väčšia svietivosť"... to by malo väčší účinok u zákazníka, hoci stále by to bolo menej ako +130%.


Naposledy upravil automet dne úte 18.12.2018 10:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Solim Namez píše:
Stejně by mě zajímalo, co znamená ta hodnota + 130%. To je skoro dvaapůlkrát víc než původní. Ale co? Svítivost? Vzdálenost? Nebo jenom nějaká subjektivní viditelnost? Těžko věřit, že by někdo dokázal tak razantně zvýšit účinnost žárovky "za pár korun".
Mám najeto +- 100 000 km za 9 let, žárovky původní, akumulátor původní, startuju tak 6x až desetkrát denně. Denní svícení LED.

To jsou ty obchodnické finty. Možná bude svítivost vyšší o 30% takže to bude 130% svitu běžné žárovky. Ale když napíšou +130% tak by to bylo 230% běžné žárovky což je evidentně nesmysl. Tak vemte někdo konečně luxmetr a změřte to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 11:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
Tady mate srovnání žárovek

https://autobible.euro.cz/test-deseti-z ... i-nejlepe/

Takže například Osram NightBreaker, které jsem používal, dosvítí o 12 metrů dál (a ze všech srovnávaných žárovek nejdál) oproti Osram LongLife, při stejném výkonu. I Luxy mají vyšší

Edit1: Zrušena tabulka, nebere to tu více mezer zasebou, tak byla nepřehledná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
oplu píše:
Zrušena tabulka, nebere to tu více mezer zasebou, tak byla nepřehledná


Zkus ji vložit jako code. Taky mě celkem zajímá hlavně pro H7.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 13:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Vždyť ji máš na tom odkazu.
Bohužel jsou tam jenom H7.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
automet píše:
Áno, presne o tom píšem.
To, že svieti lepšie je úplne normálne. To, že je to +150% / +130% / +25,258711% a podobne sú úplné hovadiny, ktoré slúžia iba na oblbovanie ľudí.
Už vidím, kto a na akom prístroji to meral a vyšlo mu presne +130% a nie napríklad + 23,8% a podobne.


Moc nechápu tvou úvahu. Vždyť dotaz nebyl na to, jestli žárovka označená jako +150% svítí o 150% víc, ale jestli má smysl si takovou žárovku koupit a očekávat, že bude z auta líp vidět. A to zcela jednoznačně ano (viz i test, který sem kolega vložil). To, jestli je na krabičce +20%, +150% nebo +500% je mi upřímně řečeno šumák.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 13:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Keďže +130% je úplný výmysel, ktorý nijako nesúvisí s nejakým meraním, tak nemôžeš mať záruku, že bude svietiť lepšie ako iná KVALITNÁ halogénka, pri ktorej výrobca nenatlačil na obal nejakú vymyslenú reklamnú hovadinu.
V porovnaní s lacným šuntom bude určite svietiť lepšie, to je jasné. Ale v porovnaní s lacným šuntom bude svietiť lepšie aj každá iná "seriózna" halogénka.
Kope, také jednoznačné to asi nie je, nakoľko tvojou logikou by mala +90% svietiť horšie ako +130% a v tabuľke vidno, že to tak nie je, to znamená, že ak by tu neboli namerané hodnoty a vyberal by si iba podľa označenia, tak najsilnejšiu by si vo výsledku netrafil...


Naposledy upravil automet dne úte 18.12.2018 13:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 13:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Už jsem to tu psal - u žárovky je primární to, aby dobře svítila a neodešla co měsíc.

U těch +xx je značná šance, že budou svítit dostatečně a vydrží aspoň rok.

U "noname" je značná šance, že budou svítit jak za dušičky a při troše smůly přitom vydrží měsíc či dva.

Že ta zaručená stojí třeba tři kila je mi úplně šumák. To je denní platba za palivo. V tom se jedna žárovka ročně s přehledem ztratí. I kdyby to mělo zachránit jen jednoho cyklistu za dvacet let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 13:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
automet píše:
Keďže +130% je úplný výmysel, ktorý nijako nesúvisí s nejakým meraním, tak nemôžeš mať záruku, že bude svietiť lepšie ako iná KVALITNÁ halogénka, pri ktorej výrobca nenatlačil na obal nejakú vymyslenú reklamnú hovadinu.
V porovnaní s lacným šuntom bude určite svietiť lepšie, to je jasné. Ale v porovnaní s lacným šuntom bude svietiť lepšie aj každá iná "seriózna" halogénka.



+130% či kolik je obchodní název. Stejně jako Hyperdrive a podobně. Musíš hledět na parametry - odběr, svítivost, životnost, barevná teplota.

Solidní výrobce to uvádí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: úte 18.12.2018 13:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
zdzd píše:


+130% či kolik je obchodní název. Stejně jako Hyperdrive a podobně. Musíš hledět na parametry - odběr, svítivost, životnost, barevná teplota.

Solidní výrobce to uvádí.


Však to, že je to čisto obchodný výmysel tu píšem od začiatku....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz