Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Na hobby nemá cenu nic řešit.Většinou vše funguje a stříhá rovně dokud se neotupí ostří a to rozhodně není hned.Asi bych ale spíš volil tento systém.Je s tím menší dřina.
https://www.naradi-vzduch.cz/levnekompr ... k-pr-36-mm

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 16:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Solim Namez píše:
Ve větším se to tak dělá už nejmíň deset, patnáct let. A ty jsi to viděl v jednom bytě. Co to znamená? Že se to nekazí a ty tam, jako opravář, nechodíš. Mimochodem ten můj sifon pod žlábkem je komplet z nerezu a dá se přes něj bez demontáže protáhnout pero až do stoupačky. Ale pochybuju, že to někdy bude potřeba. Myslím, že není třeba se bát nových věcí a technologií. Ony jsou většinou vymyšlené velmi dobře a když se dobře aplikují, tak nás přežijí.


mě se toto řešení právě moc líbilo--jen mi překvapilo, že jsi tam nakonec musel lepit ten rámeček.

Problémy jsou právě s klasickými vaničkami--časem odcházející silikon v přechodu vanička obklad a časem vymačkané těsnění vanička-- sifon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 16:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
mel jsem nuzky za par korum a p ro obcasne pouziti stacily. Nevrdrzely pouze naraz, protoze byly z nejake krehke oceli a asi mi spadly nebo na ne neco spadlo. Myslim, ze vse co jsi poslal, poslouzi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 17:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
pepin píše:

mě se toto řešení právě moc líbilo--jen mi překvapilo, že jsi tam nakonec musel lepit ten rámeček.

Problémy jsou právě s klasickými vaničkami--časem odcházející silikon v přechodu vanička obklad a časem vymačkané těsnění vanička-- sifon.


Nemusel, ale chtěl. Je to jen taková hliníková zaoblená lišta vysoká cca 8 mm, byla originál u toho sprcháče. Napřed jsem ji tam neměl, taky se mi líbila ta jednolitá plocha, ale nakonec jsem dal přednost rozdělení mokré a suché části. Nechce se mi po každém sprchování vytírat podlahu v koupelně. Je to ale maličkost, to si může každý udělat podle sebe. Ten práh je jen přilepený takovýma těma tekutýma hřebíkama a dá se kdykoliv odtrhnout. Už jsem to jednou dělal, protože jsem to poprvé přilepil trochu nakřivo a asi po roce už mě to štvalo :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 18:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Když sem kupoval polyfúzi, tak sme nad tím ani nepřemejšlel. V obi sem koupil co tam zrovna bylo v regále.
Stříhaj normálně. Ty trubky jsou máslo a na domácí stříhání stačí cokoliv.
Kup si ještě i toto
https://www.elglobal.cz/srazec-hran-trubek-noga-sp8100

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 20:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
guchar píše:
Nechci to dávat samostatně, a tohle téma je vodo instalo.


na nůžkách fakt nezáleží. Nicméně já veškerý plasty předělal do mědi a plasty už mi do baráku nesměj. Po necelých 30 letech praskly asi 3 spoje a začaly kapat . Prostě já už plastu nevěřím. Spoje jsou určitě háklivý na teplotu spojení, odmaštění, způsob nalisování a kvalitě vlastního materiálu. A tlaková zkouška to neodhalí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 22:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.10.2017
Příspěvky: 54
Bydliště: Frydek Mistek
Ahoj, ja mam vlasy od holek taky vsude.. nicmene vanicku a syfon mam tuhle
http://www.sanswiss.cz/cz/#produkty/spr ... marblemate

Nic jineho nez 1000x1000 neber proste je to o kooomfortu. Ten syfon funguje perfektne a vlasy perfektne chyta. Jasne ze je odstranuju, casto, ale to taky tim, ze sprchac se u nas tydne o dvakrat cisti, lehce cifem je to o cistote a vuni. Urvat ty vlasy je otazka sekundy.. ja vodu vycerpavam a cerpadlo by po case nebylo rado...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2018 4:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dudaj Psal jsi "odmaštění, ..." Můžeš tvůj postup "odmaštění"/očištění popsat? Stačí isopropyl na hadřičce?
- Já tak dlouhou zkušenost nemám. Větší rozšíření plastů pro vodu nastalo až když se objevily i pro TEPLOU.
Železnej pozink v paneláku byl po cca 25 rocích dost v háji. Plast byl dost IN a zdálo se, že i trvanlivější
než železná klasika. V paneláku jsme měli i borce - vodoinstalatéra. Podmínkou výběru domem na družstvu
bylo aby zakázku dostal borec. Měl dost přehled o kalkulacích konkurence. Takže nebyl problém, aby cenu trefil.
1 barák byl jen šolich, tak nevznikla válka Je to teprve 17 let, ale havárie na plastových rozvodech zatím žádná.
@dracekvo Odhrotovač jsem v shopu viděl, ale nevzal. Mimo modrého, co jsi dal odkaz,
Odhrotovač vnitřní a vnější NOGA SP8100 - Rozsah: 4-42mm
je u BOUKAL_a i červený a protože víc jak 35 mm dělat nebudu, vyjdou asi na stejno
Vnitřní a vnější odhrotovač pro Cu, Al trubky pr. 6 ÷ 35 mm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2018 8:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Po odstrizeni trubky jsem vzdy zacistil otrepy (odlamovacim nozem) a ocistil hadrikem namocenym v lihu. Pri spojovani je samozrejme dulezite vychytat dobu nahrati a pak na sebe natlacit trubky v ose a nehybat se spojem nez ztuhne (opravovat krive nalisovanou trubku je proste blbost a nebude to tesnit). Nejsem profik, ale 10 mi voda v plastu v baraku drzi a nekape (delal jsem to ve sklepe, kde jsou trubky videt)... Samozrejme, ze jsem ze zacatku par spoju zkusil nenecisto a stejne jsem po natlakovani neco malo predelaval.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2018 9:58 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
guchar píše:
@dudaj Psal jsi "odmaštění, ..." Můžeš tvůj postup "odmaštění"]


Já odmašťoval acetonem - namočit hadřík a otřít.
Trubka při zasunutí se nesmí protočit - pouze natlačit.
Pistole mají regulaci teploty , a s tím je problém. Vysoká teplota zhorší spoj.
já zkoušel teploty a vyříznul ze spoje plátek a zkoušel ho roztrhnout.
na stole to není problém rychle spojit, ale v omezeném prostoru je řada komplikovaných spojů a tam už to chce cvik a zkušenost. Zpravidla není druhý pokus. Takže se to musí udělat na poprvé.
Měď je proti tomu pohodička. Navíc měděné potrubí likviduje bakterie. Tam se jenom musí ohlídat certifikovaná měď na pitnou vodu. Začišťovat spoje po odstřihnutí u plastu není třeba. Vše se upraví natlačením na pistol . U mědi se začistit musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2018 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
já mám pouze obyč tavnou pistoli bez regulace--když zapnu, svítí červená dioda, když se pistole nahřeje, rozsvítí se zelená dioda.

uplně moc ale nechápu smysl seříznutí hran a nutné odmaštění povrchu trubky :oops:

když to zastrkuji do té tavné pistole, tak se ten pečlivě odmaštěný povrch taví a stahuje hned u hrany té tavné pistole a čelní hrana ustřižená na prasáka se o rozpálenou pistoli na dně rozteče a zakulatí i bez předešlého --sražení té hrany.

prostě uplně nechápu tu složitou vědu jestli má fakt smysl-nutné pečlivé -odmaštění--sražení hrany.

to samé--nesmí se při spojování protikusy přetočit--dokud je tavený spoj roztavenený, taky v tom zásadní problém nevidím--ve stísněném prostoru to ani jinak nejde--zastrčíš, ale na míru musíš přetočit--sdamozřejmě rychle--relativně, ale vzhledem k tomu, že i sameček a samička jsou roztavený, stejně těžko něco poděláš--maximálně to nestihneš přetočit, než vystydnou --přestanou se k sobě lepit--to už je o praxi.

určitě ale muže být problém v serii určitého materiálu--nějaká výrobní vada, sice nešlo o tady ty obyč plastové trubky, byl to trochu jiný systém, nic méně celý nový panelák měl problém s praskajícíma trubkama --spojema --na teplé vodě a museli to nakonec vyměnit ve všech bytech.

Příloha:
P1060113.JPG
P1060113.JPG
[ 78.75 KiB | Zobrazeno 814 krát ]



Příloha:
P1060114.JPG
P1060114.JPG
[ 77.97 KiB | Zobrazeno 814 krát ]



Příloha:
P1060115.JPG
P1060115.JPG
[ 56.07 KiB | Zobrazeno 814 krát ]



z principu si myslím, že je totální hovadina, aby byla do světa puštěná a používaná nějaká technologie, kde bude stavitel stát nad řemeslníkem, aby ho uhlídal, jestli fakt pečlivě odmaštuje a strhává hrany--podle mého fakt hovadina--ale určitě muže mít někdo smolíka na nedodržení technologie toho výrobku--špatná směs těch plastových trubek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2018 5:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Když jsem zde získal základní názor a představu (všem velmi děkuji) tak jsem si z "hromady" vybral FV Plast
FV Plast radí: Jak správně svařovat plastové materiály pro rozvody vody, topení a vzduchu
Montážní návod
Kompletní manuál
Pečlivost (až přehnanou) věnovanou připravě, chápu jako prevenci proti možnosti horšího sváru
resp. zajištění co nejlepších podmínek zdaru co nejkvalitnějšího sváru (s využitím očištění a odstranění otřepů).
- Pokud splnění doporučení, nebrání závažné okolnosti, tak se jich budu držet (nepřijdou mi náročná pro HOBBY)
- Rozhodně bych se hleděl vyhnout nadměrnému otáčení a snažil se o "čisté" ZASUNUTÍ spojovaných dílů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2018 7:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.10.2017
Příspěvky: 54
Bydliště: Frydek Mistek
To pepin. Presne jak pises, mam stejnou pistoli a delal jsem si s ni cely barak sam, je to zabava a prijemna prace, zadny spoj mi nikdy netekl. A urcite jsem vypozoroval, ze pokud nahrivas v sekundach dele nic se nedeje, plast se neborti ani netavi nijak vic, prestanes pouze tlacit. Od 5 do 8 sekund v pohode. Dale je to o praxi kolik si nechavas materialu na zasunuti. Zpravidla pro 20ku cca 12mm. Jen jsem si vsim, ze ty trubku rezes? Ja pouzivam nuzky, lehce zacvaknu natri zuby a otocim. Zadny otrep, cisty rez a rovnou svaruju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2018 9:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
guchar píše:
FV Plast radí: Jak správně svařovat plastové materiály pro rozvody vody, topení a vzduchu

To video by asi měli povinně znovu vidět instalatéři (ale i jejich zákazníci aby na ně dohlédli a řekli jim jak to mají dělat) :-). Dělal jsem nové rozvody vody na 2x v celém baráku vždy s jiným instalatérem a že by to svařovali s předchozím skosením v ořezávátku a že by předtím důkladně fitinky i trubky kontrolovali, jsem si tak nějak nevšiml. Kupodivu to funguje a neteče. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2018 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
kondenzator72 píše:
Jen jsem si vsim, ze ty trubku rezes? Ja pouzivam nuzky, lehce zacvaknu natri zuby a otocim. Zadny otrep, cisty rez a rovnou svaruju.


já je--nužky -- nenašel, po minulém svařování jsem je uložil na nějaké--dnes mě neznámé místo :D tak jsem tu trubku fiknul na cirkulárce--ono na druhou stranu bylo alespon lépe vidět, jak děsně duležité je to sražení hrany .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz