Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 11:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
8 příspěvků výše máš vše zodpovězeno :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
guchar píše:
@dracekvo U vás je pod podlahou místo pro trubky vedoucí vodu od odvodového žlabu do odpadu?
Co tvoří pachový uzávěr mezi odvodem ze žlabu a odpad. stoupačkou. Je uzávěr přístupný pro opravy a čištění?


Místo bude, to obstará bourací kladivo :)
Uzávěr ještě nevím. Dělají žlaby se sifonem, ale já spíš přemýšlím o této variantě. https://www.ptacek.cz/media/mpblog/z/l/ ... _gal-1.jpg

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Svitavy a okolí
@dracekvo: já mám zase přesně opačnou zkušenost.
Odtokový žlab je sice pěkný, ale drží se v něm bordel a je to další plocha k čištění. Stačí trošku blbě udělaná podlaha a budou s tím brzo hromady starostí - od zatékání vody po dlažbu ze Sika která je tak "kvalitní" že stačí aby to na ni upadla sprchová hlavice a praskne. O špíně ve spárách radši nemluvit...

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 19:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
My jsme za 13 let neměli s akrylatovou vanickou problem a diky moc za navedeni na "trubkovy" sifon. Pripada mi to jako schudne reseni. Z jakeho prumeru jste to spachali? 50mm ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 21:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Mám to vyskládáno z "padesátek", od r. 1996 ;-)
Jak na vaně, tak na vaničce.
Úplně bez problémů, i dvě ženské s delšími vlasy a čištění jednou za čas (půlrok, rok...).
Vlasy totiž nic nezabrzdí a volně odejdou s vodou.
Případně to jde protáhnout čímkoliv (třeba perem), což u klasického nejde.
A stačí i tlak vody.
Vepředu na vaně mám dvířka a...... úplně zbytečně :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 23:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
dracekvo píše:

Místo bude, to obstará bourací kladivo :)
Uzávěr ještě nevím. Dělají žlaby se sifonem, ale já spíš přemýšlím o této variantě. https://www.ptacek.cz/media/mpblog/z/l/ ... _gal-1.jpg


--neřeším problém s ucpáváním vlasu, ale v jednom bytě jsem viděl spráč vyřešený tak, že v celé koupelně byla podlaha v jedné rovině, v místě sprcháče se ale dlažba svažovala právě do podlouhlého žlábku--moc se mi to líbilo--žádné přechody ve dlažbě přez silikon na i nepatrně zvýšenou vaničku--vylezeš ze sprcháče, odkape z tebe voda v koupelně, žádný problém, stáhneš to stěračem --stěrkou do sprcháče.

teda je fakt, že když jsem byl malý-- uprostřed koupelny--prádelny kde se prádlo namáčelo ve vaně, pak se přendalo do pračky a z pračky nakonec do ždímačky, uprostřed té místnosti byl taky vyspádovaný odtokový kanálek, kam pak tu nacmrndanou vodu už stačilo jen stáhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 0:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
pepin píše:

--neřeším problém s ucpáváním vlasu, ale v jednom bytě jsem viděl spráč vyřešený tak, že v celé koupelně byla podlaha v jedné rovině, v místě sprcháče se ale dlažba svažovala právě do podlouhlého žlábku--moc se mi to líbilo--žádné přechody ve dlažbě přez silikon na i nepatrně zvýšenou vaničku--vylezeš ze sprcháče, odkape z tebe voda v koupelně, žádný problém, stáhneš to stěračem --stěrkou do sprcháče.

teda je fakt, že když jsem byl malý-- uprostřed koupelny--prádelny kde se prádlo namáčelo ve vaně, pak se přendalo do pračky a z pračky nakonec do ždímačky, uprostřed té místnosti byl taky vyspádovaný odtokový kanálek, kam pak tu nacmrndanou vodu už stačilo jen stáhnout.


Mám to tak taky řešené, ale po asi roce jsem nakonec nalepil do dveří sprcháče tu nízkou lištičku - práh, protože při sprchování voda dost vytékala i pod těsněním mimo sprcháč. A teď žádnou vodu nestahujeme, těch pár kapek vody oschne raz dva. Mimo sprcháč už je zkrátka suchá zóna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 0:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
Solim Namez píše:

Mám to tak taky řešené, ale po asi roce jsem nakonec nalepil do dveří sprcháče tu nízkou lištičku - práh, protože při sprchování voda dost vytékala i pod těsněním mimo sprcháč. A teď žádnou vodu nestahujeme, těch pár kapek vody oschne raz dva. Mimo sprcháč už je zkrátka suchá zóna.


pak to tedy ale ztrácí smysl--opravdu se mi to moc líbilo, jako že na novoty já moc nastavený nejsem --já raději takové to řešení s revizními dvířky--profesní deformace, jak občas řeším právě ruzné problémy u ruzných zákazniku se zbiječkou--prostě bez revizních dviřek to většinou jinak nejde :D

ale mají to hezký--teda než tam naběhnu právě s tou zbiječkou :lol:

dělám si legraci, jasně, že se to vždy nakonec stejně vyřeší, ale pokud je revizní přístup a třeba v tom bytě bydlí modelář :D je reálnější šance, že mu po té opravě zbydou peníze i na ten svuj modýlek, než když je opravdu tu opravu potřeba řešit v prvopočátku bouracím kladivem.

někdy to chce opravdu v prvopočátku zvážit ten poměr, mezi estetičností--která se časem stejně okouká a praktičností.

já si rozhodně nestěžuji, pro mě je profesně samozřejmě víc zajímavější někam naběhnout právě se zbiječkou, než jen otevřít plasová revizní dvířka, vyčistit a dotáhnout netěsnící sifon pod vanou a jít zase hned pryč a problém vyřešen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 2:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
dokonale vystiženo......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
pepin:
já to tak budu dělat, podlaha bude v jedné rovině a sprcháč bude jen skleněný. Před dvířkama bude ten žlab, takže snad s vytékající vodou mít problém nebudu.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 9:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
To chceš spádovat sprcháč směrem k dvířkám? To určitě ne, jinak budeš mít koupelnu věčně plnou vody. Žlab patří na protilehlou stranu od dvířek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 9:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
pepin píše:

--neřeším problém s ucpáváním vlasu, ale v jednom bytě jsem viděl spráč vyřešený tak, že v celé koupelně byla podlaha v jedné rovině, v místě sprcháče se ale dlažba svažovala právě do podlouhlého žlábku--moc se mi to líbilo--žádné přechody ve dlažbě přez silikon na i nepatrně zvýšenou vaničku--vylezeš ze sprcháče, odkape z tebe voda v koupelně, žádný problém, stáhneš to stěračem --stěrkou do sprcháče.


Ve větším se to tak dělá už nejmíň deset, patnáct let. A ty jsi to viděl v jednom bytě. Co to znamená? Že se to nekazí a ty tam, jako opravář, nechodíš. Mimochodem ten můj sifon pod žlábkem je komplet z nerezu a dá se přes něj bez demontáže protáhnout pero až do stoupačky. Ale pochybuju, že to někdy bude potřeba. Myslím, že není třeba se bát nových věcí a technologií. Ony jsou většinou vymyšlené velmi dobře a když se dobře aplikují, tak nás přežijí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 9:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Solim Namez píše:
To chceš spádovat sprcháč směrem k dvířkám? To určitě ne, jinak budeš mít koupelnu věčně plnou vody. Žlab patří na protilehlou stranu od dvířek.


Proč ?
To není pravda. Spíš je to přesně naopak. Spády jsou malé a voda se někdy snadno nahrne i v protispádu. Pochopitelně musí být na celou šířku dvířek.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
http://www.koupelna-snu.cz/files/fck/im ... icky-2.jpg
asi takhle.
Jen chci otevírací obě dveře z poloviny, takže tam asi budu dávat žlábek do L.
Právě pro to, že je spád malý a hrozilo by podtékání vody podedveřema ven. Podle mě když bude žlábek ve dveřích, tak bude daleko menší šance, že se něco dostane ven.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 16:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Nechci to dávat samostatně, a tohle téma je vodo instalo. Můžete někdo poradit (z vlastní zkušenosti) slušné ¨
nůžky na plastové trubky (klidně i China) za rozumnou cenu. Řez by měl být rovný a čistý. Jen pár jednorázovek,
nemusí tedy vydržet věčnost. (Když vidím výslednou kvalitu služeb profi - na klič, někdy se mi ježí vlasy.)
Průměr do 42 mm (stačilo by i 35 nebo 32 mm)
Z toho co jsem prohlížel
Rothenberger 36012 - do 42 mm
Rothenberger 055090E - RoCut 32mm
případně: Nůžky na trubky 42 mm HQ KREATOR,
Řeže: hliník, měď, PVC - Leštěná teflonová čepel - Tvrdost čepele HRC: 56 - 58
KRT000705 - Nůžky na trubky 42 mm HQ KREATOR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Trias a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz