Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Viděl jsem prodávat v Lídlu dokonce "aku" šroubovák na superkondenzátory (super capacitory). Říkal jsem si, že ještě lepší využití by měly v ručním vysavači - visí to roky na nabíječce někde v rohu kuchyně a čas od času se vysaje pár drobků. Ale nic takovýho jsem nenašel, že by se vyrábělo. Je to blbost, nebo se to někde koupit dá? Nevíte někdo?

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 10:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... lke-modely

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 10:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
jyrry: Asi mi to nedocvaklo. Tyhle články jsem před časem četl a z nich právě usuzuju, že by to bylo správné použití.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 10:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Asi nejdůležitější je tohle:
Obrázek

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
To jo, ale napětí přece lze měnit (jak ostatně v těch článcích psali - jezdili s tim dokonce s RC lodí). Uznávám, že takový výkonný měnič bude asi drahá součástka, ale třeba v tom šroubováku superkondenzátory byly. Tak sem si říkal, divný, že nevyrábí i takový i jiný věci. Přecejen, akumulátor bude za rok pryč.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 11:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
semo píše:
... divný, že nevyrábí i takový i jiný věci. ...

No protože měnič a/nebo protože by to muselo být stále zasunutý v nabíječce aby to stále mělo použitelný výkon.
Hledej, googluj, třeba najdeš...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Bejvá to právě zasunutý furt v nabíječce. Jen se to vyndá na 10 minut na nějaký malý úklid. Ale asi by to vycházelo draho vyrobit, možná proto to nedělají. Škoda, já bych si to asi koupil. Ale další baterku, která pořád čeká na nabití a za rok umře, abych si pořídil za tisícovku novou, to nechci.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 13:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
semo píše:
Bejvá to právě zasunutý furt v nabíječce. Jen se to vyndá na 10 minut na nějaký malý úklid. Ale asi by to vycházelo draho vyrobit, možná proto to nedělají. Škoda, já bych si to asi koupil.



Baterka do ručního vysavače není problém. Problém je, při dodržení slušné kvality, její cena a jako vůbec první požadavek je zvolení správného typu baterky.
On je totiž rozdíl, jestli energii pro srovnatelný vysavač dodává 15NiCd SC, nebo jedno 6V olovo 4,2Ah, případně 12 AA NiMh, nebo 5-6 lionek 18650.
A hlavní problém u NiCd a NiMh je nabíjení, spíš by se mělo napsat zabíjení. Tam po roce můžou být baterky opravdu na šrot. U Pb a Lixxx je nabíjení o něco jednodušší (CC CV) ale zase olovo zajde na počet cyklů a u spousty uživatelů na podvybití, Li Ion zase nemá dostatečný výkon a baterka je přetěžovaná.
Pořiď si vysavač na 15 SC (sběrné dvory jsou jich plné), dej do toho SCR, ale zapomeň na cenu 1000Kč. Nabíjej modelářskou nabíječkou s automatickým řízením proudu a pokud budeš nabíjet jednou za týden, na deset let máš vystaráno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 17:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
A už se zase může mluvit o kompromisu mezi výkonem, životností, hmotností, cenou... Když se budou Lion nabíjet jednou týdně, tak taky vydrží podstatně déle než rok. A proč nasazovat NiCd? Kvůli výkonu? Budu potom moci vysávat 10 minut několikrát týdně na jedno nabití? Můj skromný názor je ten, že v dobře zkonstruovaném vysavači dobře poslouží lionky. Nedávno jsem si takový levný vysavač koupil a jsem spokojený pro daný účel - denně cca 3 min. vysávání po kočce a v předsíni. Na větší akce mám samozřejmě klasický vysavač na 230.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 5:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@karval Můžeš dát odkaz na vysavač co jsi koupil? A co vysává k tvé spokojenosti. Ď.
Měl (mám) jsem dva, oba vysávají dost mizerně. I s novým accu. Starší 1) Eta NiCd 2,4 V .
Na ten 2) se musím podívat něco na NiCd 3.6 V. Eta v současnosti dodává doba chodu
cca 20 min modely na 6V?12V NiMH ETA 0442.9 Verto, 14.4V NiMH ETA 1424 9 Carsha
ETA Verto Li-ion II 3423 9 11.1 V (3x3.7) https://www.alza.cz/eta-verto-ii-342390000-d5268353.htm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 6:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
https://www.k24.cz/product/330299/Bosch_BBHMOVE5N.html?gclid=Cj0KCQjwgOzdBRDlARIsAJ6_HNlfSMvhFESN1oxnM7bRtXZmXYbQkomanzep55ZUJU_e86qWgJ4kUDEaAmUiEALw_wcB

Na originál baterky to opravdu nefunguje. Hodnocení někoho, kdo si to koupil:

Vůbec to nekupovat, po měsící šel ven k popelnici. To nevysaje nic, ani to nekupujte. Hezký a praktický vzhled, ale to je asi všechno.

Ale ani dobré baterky nezamaskují největší nevýhodu tohoto typu vysavačů. Malý filtr, přesněji jeho plocha. Po chvilce vysávání se zanese prachem a sníží se výkon. Pokud jsou v tom originální baterky, slyšitelně poklesnou i otáčky. Pokud se "vycvakne" samotný vysavač z tyče a používá se jako ruční na sebrání nějakého drobečku, tak tento problém není tak výrazný.
Jako hlavní vysavač používáme doma "vodníka", takže problémy se zacpaným filtrem (pytlíkem) vlastně neznám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 7:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Je to z Lidlu, má 6 LiOn článků. Sání oproti "opravdovému vysavači" taky za moc nestojí, ale dohání to trochu rotační kartáč na motorek. Na trvrdé podlaze v pohodě, takový smeták s odsáváním. Ty malé, původně na 3 NiCd mám dva, jeden jsem předělal na LiOn 3P a na drobky taky dobrý, ohromná výdrž na jedno nabití oproti originálu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 8:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
akušroubovák(Lídl)/akuvysavač - SUPERKAPACITOR místo pohonného accu
Lídl mívá dost často značky 1) PARKSIDE a 2) SILVERCREST uvedený šroubovák je 1)
FlashCharge Screwdriver PSF 4.6 A1
Doba nabíjení 60 s je všude vyzdvihována, dobu chodu na 1 nabití jsem nenašel ani v manuálu
https://www.lidl-service.com/static/1534136109/293831_EN.pdf
- Se superkapacitorem jsem měl pár modelů-hraček, nějaké jsem koupil na "pokusy" v GME.
Obecně v obou případech za dobu kratší 2 let přestaly být funkční. Třetí užití mám v multimetru.
Nutno před použitím nabíjet. O baterie F22, 9 V v jiných multimetrech se několik let nestarám.
- V šroubováku PSF 4.6 A1 je "Condensers"(integrated): 2x2.3V, 320F . Doba chodu neuvedena.
5-20min chodu vysavače by nárok Ah/Wh na superkapacitor už asi vyšel jako neekonomický
nehledě na strmý pokles proudu motorem a napětí na kondenzátoru, bez užití měniče


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 8:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Asi jo, asi by to vyšlo draho. Ale s kvalitním kondenzátorem, se slušnou kapacitou, by to mělo fungovat. No...snad za pár let :).

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 8:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Ale úplně špatný nápad to není. Zkus to vykecat Číňanům, určitě se toho chytnou. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz