Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 15.09.2018 21:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
ddano007 píše:
No, vieš, ale tie foťáky majú rozdielne zacielenie:


Ano viem, preto som urobil porovnanie aby bolo jasne co ziskam alebo stratim ked zoberiem fotak za 1/4 ceny alebo mobil alebo fotak ineho zamerania

vsetko co som ukazoval je krabicka do vrecka, but placaty mobil alebo fotak co sa vlezie do dlane aj do vrecka a vsetko co ukazujem (okrem toho mesiaca) je bezne fotenie, ziadne specialitky, neskusam FX100 fotit wilfile na 200m ani nespekulujem ze HX80 nema bokeh


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 15.09.2018 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Dnes jsem si přibalil vedle mobilu na kolobrndu na focení ještě tu G1, abych si mohl udělat stejné fotky jak mobilem, tak i tou G1 a lépe si ujasnit, jestli vedle mobilu opravdu potřebuji na denní focení za sluníčka a na to, co já fotim opravdu nějaký dobrý kapesní kompakt.

Zkoušel jsem ale na mobilu na doporučení od Igorb používat i ten program HDR a mě to přijde opravdu dobrý a použitelný s jasně viditelným efektem--některé snímky jsem fotil jak v programu auto, tak v programu HDR.

Příloha:
20180915_155138.jpg
20180915_155138.jpg
[ 82.52 KiB | Zobrazeno 685 krát ]


Příloha:
20180915_155145_Richtone(HDR).jpg
20180915_155145_Richtone(HDR).jpg
[ 94.31 KiB | Zobrazeno 685 krát ]


Příloha:
20180915_155312.jpg
20180915_155312.jpg
[ 84.02 KiB | Zobrazeno 685 krát ]


Příloha:
20180915_155306_Richtone(HDR).jpg
20180915_155306_Richtone(HDR).jpg
[ 103.72 KiB | Zobrazeno 685 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 15.09.2018 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
v každém případě už mám definitivně naprosto jasno jaký parametr musí splnovat muj případně další foták---v žádném případě už nesmí mít ten gumový protiskluzový nástřik.

starý kinofilmový nikon 50 lepí, jako bych ho skladoval nad fritovacím hrncem a ta G1 už začíná v místech, kde ji držim rukou pozvolna taky

od nehtu byl na některých místech ten nástřik odškrábanej už po roce používání--to mi tolik nevadilo, ale to lepkání toho rozpadajícího se gumového nástřiku je opravdu nepříjemný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 15.09.2018 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Neřek bych že igorb někomu vnucuje konkrétní foťák. To jaká třída foťáku je pro koho vyhovující pro jeho potřeby si musí rozhodnout každý sám, a taky podle toho, co chce s výslednou fotkou dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 15.09.2018 23:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin HDR Budu si muset k HDR něco najít. Za mne bez HDR jako by přexponováno,
- příliš velký kontrast - ztráta detailů v tmavých částech.
- Tohle demo (otázka na čem děláno, a jak vybráno) ukazuje markantní rozdíl s HDR oproti bez
Setting Up Your Digital Camera For HDR Shooting
a) zesvětlení b) lepší podání barev c) víc detailů ?lépe zaostřeno s větší hloubkou ostrosti (?clona)
google"compact camera hdr settings"
==edit02
google"HDR cameras 2018 includes smartphones"


Naposledy upravil guchar dne sob 15.09.2018 23:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 15.09.2018 23:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin Měknutí je někdy vada povlaku/laku. Někdy to může být unik plastových změkčovadel
z něčeho (plastová věc) co je skladováno poblíž.
- Ten lak mne potkal na dvířkách lednice. Musel dolů. Jistá značka+šarže tím byla pověstná.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 15.09.2018 23:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tady máš porovnání histogramů. Tím HDR dochází spíš k zjemnění světel a stínů.


Přílohy:
Porovnani.PNG
Porovnani.PNG
[ 413.62 KiB | Zobrazeno 666 krát ]

Porovnani_2.PNG
Porovnani_2.PNG
[ 439.51 KiB | Zobrazeno 666 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 15.09.2018 23:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
guchar píše:
Někdy to může být unik plastových změkčovadel
z něčeho (plastová věc) co je skladováno poblíž.


ale prehistorickému fotáku praktice , nebo třeba obyč plastovému powershotu žádný uniky nijak neubližují--na praktice kožence, na powershotu obyč nástřiku.
Nejde o opotřebování, zase až tak často jsem s těma fotákama nefotil, u toho gumového nástřiku pujde o danou omezenou životnost toho nástřiku.

bude to něco podobného, jako u basových reproduktoru které mají závěs né na gumě, ale na jako by tvrdším molitanu--problém starých hifi beden, třeba Videoton, Pioneer.

životnost max 2O let a je jedno, jestli hraný, nebo jen uskladněný, já před lety kuli tomu vyměknul u beden, který se mi opravdu líbili,jak hrajou, balo mi naprosto jasný, že budu jen odškrtávat roky, jak dlouho je už mám a kolik jim teda ještě zbejvá --joo, u beden se to nechá nakonec vyměnit--třeba v servisu. měnit ale tělo fotáku asi problém bude.

https://www.canuckaudiomart.com/details ... es/380295/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2018 0:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nemůže to naleptávat pot z rukou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2018 0:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Tady máš porovnání histogramů. Tím HDR dochází spíš k zjemnění světel a stínů.


ale to si právě myslím, že je opravdu v tom mobiláckém programu HDR k užitku---rozhodně alespon podle mého nedochází k nějakému efektu omalovánky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2018 0:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Nemůže to naleptávat pot z rukou?


určitě, vždyt jsem to psal, že ta G1 začíná jít do háje právě v místech, kde ji držím--dotýkám se jí.

ale to jsem se dotýkal i té Praktiky, nebo se dotýkám toho obyč plastového powershotu--který jsem měl dřív než tu G1 a odfoceno--odšmatáno na něm mám mnohonásobně víc.

ale povrch na tom nikonu 50 je v háji a lepkavej uplně všude, takže opravdu jde jen o to, že ten gumový nástřik má omezenou životnost.

recenze G1 z roku 2009,
https://www.digimanie.cz/recenze-panaso ... cadla/2565

takže maximálně 9 let a už to lepí--netuším přesně, z jakého roku mám G1 já, ale předpokládám, že recenze proběhla záhy po uvedení na trh, takže určitě já ten foták nemám starší---navíc já ho mám tak max 5 let a když jsem ho kupoval bazarově, byl to opravdu v podstatě nepoužitý šuplíkáč, který měl sloužit a byl za tímto učelem koupený štábem k dokumentaci natáčení nějakého filmu--ale ten kdo měl fotit, měl svuj jiný foták a tady ten nepoužíval---takže v podstatě po cca 5 letech používání se povrch začíná opravdu pozvolna loučit , zlepšovat se to fakt nebude a nějak to umýt--odmýt to lepkání nejde.

to lepkání funguje v podstatě uplně stejně , jako špatně namíchaný epoxyd 1200.

popisky u tlačítek jdou samozřejmě taky do háje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2018 0:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já ten režim HDR taky nezavrhuju. Pro některé scény je to naopak právě přínosem a neřek bych že to dělá omalovánky. Podle histogramů jsou ty expozice v pořádku v obou režimech.
Pokud jde o ten gumový povlak, tak na tom Nikon 50 nejspíš ušetřili a je možné že ta umělá guma se rozkládá sama od sebe. :( Plast nebo koženku můžeš tak akorát ohmatat, nebo ošoupat, ale ta guma je zase příjemnější a jistější na držení, ale jen pokud je kvalitní. Něco podobného se mi zatím na ničem nestalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2018 1:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Pokud jde o ten gumový povlak, tak na tom Nikon 50 nejspíš ušetřili a je možné že ta umělá guma se rozkládá sama od sebe. :( Plast nebo koženku můžeš tak akorát ohmatat, nebo ošoupat, ale ta guma je zase příjemnější a jistější na držení, ale jen pokud je kvalitní. Něco podobného se mi zatím na ničem nestalo.


to já jen, aby si na to případní zájemci o foták, který budou kupovat s tím, že oni s ním už dožijou opravdu zvážili tu pogumovanou povrchovou upravu.

mám doma--v jiné místnosti ještě dva bateriové kompresorky na foukání pneumatik--něco jako akuvrtačka, oba mají také pogumovaný povrch--loni ještě dobrý, letos jsem je chtěl použít --oba už taky lepí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2018 1:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
https://www.digimanie.cz/forum/showthre ... otoaparatu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2018 2:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Asi tak jak psáno v digimanii. Mám "pogumované" (neklouzavý měkký povrch) u věcí kde se to
po dlouhé době ani nehne, pak jsou ty co reagují v místě doteků (na pot), ale taky
takové co po delší či kratší době degradují různým (i lepivým) způsobem.
Někdy je to dáno přímo zvoleným materiálem, jindy technologickou nekázní při výrobě.
Kdysi jsem o jednom materiálu. jednoho výrovce diskutoval se známým, jeho slova byla:
"Co chceš, mísicí poměry jsou tam určovány počtem lopat. Předepsané vážení zdržuje.".
Z zbytků koženek bývalého n. p. ZAZ Jaroměř mi kdysi žena ušila pár obalů na měřáky.
Něco OK, na některých praskal a drolil se plastový povrch, a některé se staly lepivé-patlavé.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz