Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 14:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Pokud si fotil opravdu ze stejného místa a nijak neořezával tak je divné, že je rozdílný i zorný úhel. Asi jsou rozdílné vzdálenosti objektivu od čipu. Na G1 je nejvíc patrné to rozostření hlavně v okrajích.


Foták dorazil, v rychlosti přez polední pauzu jsem zkusil pár fotek a to puvodní tělo opravdu od středu ke krajum z nějakého duvodu trochu rozostřuje

puvodní tělo
Příloha:
P1200026.JPG
P1200026.JPG
[ 144.92 KiB | Zobrazeno 1769 krát ]



nové tělo

Příloha:
P1010035.JPG
P1010035.JPG
[ 212.52 KiB | Zobrazeno 1769 krát ]



na tom novém těle je ten pogumovaný nástřik ještě v poho, tak jsem zvědavý, jak dlouho to ještě vydrží, než to začne taky lepit.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ale vubec mě nanapadá, v čem by mohl být opravdu problém--vadný, i když nepoškrábaný čip?

Příloha:
P1030017.JPG
P1030017.JPG
[ 47.42 KiB | Zobrazeno 1722 krát ]



Příloha:
P1200035.JPG
P1200035.JPG
[ 46.02 KiB | Zobrazeno 1722 krát ]



je to hodně poznat na tom nápisu bokem--nový--starý.

menu těch dvou těl fotáku jsem už ted nastavil stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 9:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Koukám se po foťácích, protože nemám doma nic rozumného. Olympus C-350 kupovaný před 15 lety už byl před časem odložen. Pořád funguje, ale nějak už nemá smysl, třeba jeho videozáznam je skoro nepoužitelný a pokud něco bliknu, tak už jen levným mobilem, který má když už aspoň možnost HD záznamu.
Nechci do toho moc vlomit, na to moje cvakání by byla třeba zrcadlovka zbytečná, i když jsem se zajímal třeba o Canon 200D. Jak se znám, tak by mě nebavilo se s tím tahat a na moji amatéřinu fakt zbytečné.
Proto se dívám jen mezi kompakty. Favorit je 5 let starý model Sony RX100, který má pořád slušné parametry a cena 8 litrů je přijatelná. Bohužel má optický zoom jen 3,6x a docela mě láká taky zhruba stejně starý model WX350, který má při kapesních rozměrech optický zoom 20x a směšnou cenu 5 litrů. Bohužel samozřejmě s bídnou světelností objektivu, tudíž se nemůže s RX100 srovnat. Pořád nevím, do čeho jít, jak píšu, zoomovat by mě bavilo, akorát netuším, jestli amatérovi jako jsem já, by ta horší kvalita fotek WX350 až zas tak vadila...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 9:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Příští týden objednám toto.
Dlouho jsem zvažoval, upřednostňuji videa, možnosti nastavení, provázanost s mobilem a ostatními věcmi.
Rozumnou hmotnost a velikost. Cenu pochopitelně také - technika jde dopředu a nemá smysl utratit prachy . Lepší koupit častěji za míň peněz.
4K video je dnes základ. Prostudoval jsem spoustu záběrů a v této cenové kategorii nemá konkurenci.

https://www.fotoskoda.cz/panasonic-lumi ... -ii-cerny/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Pokud rád fotíš a chce se ti s tím tahat, tak není o čem. Já chci něco malého, 4K rozhodně nevyužiju ani na počítači, ani na TV - na té už vůbec. Ta jela za poslední 2 roky možná pár hodin. Na kabelovku se díváme jen na tabletech a tak nám to vyhovuje.
Z této velikosti se mi třeba líbí Lubošův (Luboš ZLÍN) Panasonic Lumix FZ300. Ale jak píšu, tuto velikost nechci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 11:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
no ten FZ 300 váží 691 g !
ten o kterém uvažuji váží 350 +110 g setovej objektiv.
to je dost rozdíl. Navíc má menší čip a videa jsou horší - to co jsem shlédnul a porovnával - bylo toho víc.

4k poznáš v ostrosti i na zobrazovači HD .
Navíc si můžeš udělat výsek dle potřeby.
Ale každý má jiné priority.
Mě už před 15 lety čílila kvalita videa od 30m a dál . Ale ceny kvalitnějších kamer byly astronomické.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 12:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
dudaj píše:
4K video je dnes základ.


A víc než základ je kolik?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Já právě žádné extra kvalitativní nároky nemám Spíš to beru tak, že pořád lepší i horší fotky/videa, než žádné. Protože bych s sebou určitě nic velkého netahal...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 14:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Solim Namez píše:

A víc než základ je kolik?

8k


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Kolik foťáků to má? Když je 4K základ. :o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nepleteš si to s mobilem? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 20:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Solim Namez píše:

A víc než základ je kolik?


Je to základ pro to, vidět na televizi prostředí pro mne v rozumných detailech. Prostě dnes je to cenově dostupná technologie na televizích a i když si ty televize poradí s menším rozlišením a dopočítaj, tak to není ono.
fotky a videa koukám většinou na televizi a jsem rád , že konečně vidím na stromech listí a ne jenom že jsou zelené.
Prostě doba kdy se něco koupilo kolikrát i za docela velkej peníz a člověk to dones domu a byl zklamanej výsledkem se mění a ty věci začínaj vypadat slušně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 8:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Marek_Km píše:
Proto se dívám jen mezi kompakty. Favorit je 5 let starý model Sony RX100, který má pořád slušné parametry a cena 8 litrů je přijatelná. Bohužel má optický zoom jen 3,6x a docela mě láká taky zhruba stejně starý model WX350, který má při kapesních rozměrech optický zoom 20x a směšnou cenu 5 litrů. Bohužel samozřejmě s bídnou světelností objektivu, tudíž se nemůže s RX100 srovnat. Pořád nevím, do čeho jít, jak píšu, zoomovat by mě bavilo, akorát netuším, jestli amatérovi jako jsem já, by ta horší kvalita fotek WX350 až zas tak vadila...


mam RX100V a HX80 ... co su skoro neroznatelne fotaky z opacnych spektier fotografovania. Niekdesom tu pisal porovnanie, tak si to pozri, usudis sam ci ta RX100 ma zmysel alebo nie. Mam puzdro na prdel kde som nosil na jednom vylete oba, mozem ti povedat ze som vzdy siahol s radostou po tej RX100ke, len v ojedinelych pripadoch som vytiahol HX80 ked som potreboval cvaknut nieco hoodne daleko. Ak sa tomu chces trosku venovat a mat pekne fotky, dobry firmver, tak za mna RX100. To nie je len ta svetelnost (ale aj ta urobi veeeelmi vela) je to aj rychlost ostrenia (RX100 ma fazove), ostriace mody, no proste je to mala zrkadlovka, ktora sa vyrovna (a v urcitych ohladoch predci) setaku.

Hlavne si zisti ktoru verziu myslis. Boli tam v niecom dost rozdiely a niekde zase ziadne podstatne, treba preliezt specifikacie.

Ak nieco, pytaj sa.

Za mna - ja by som nebral fotak bez hladacika a vyklopneho displeja.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
RX100 jsem myslel úplně tu první řadu. Jak jsem psal, chtěl jsem něco do kapsy a větší zoom. Prodavač taky doporučoval tu RX100, ale mám pocit, že jste všichni fajnšmekři. Dal jsem přednost tomu zoomu (WX350). Včera jsem na přání naší nejmladší vyvezl rodinu do zábavního centra a schválně jsem se díval, čím kdo fotí a točí. Pokud jsem viděl dobře, tak jen jednu videokameru, vše ostatní byly mobily...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 11:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Marek_Km píše:
Pokud jsem viděl dobře, tak jen jednu videokameru, vše ostatní byly mobily...


mezi těma mobilama je dost rozdíl. Můj starší dělal mnohem lepší videa i fotky, než novej.
Potíž je v tom, že děti jsem točil jako malé na 640/480 a na tehdejší televizi s uhlopříčkou 55 cm to vypadalo líp, jak některé filmy.
Čas běží na na dnešní televizi 4K ty záběry nic moc - i když jsem byl mile překvapen , protože ta telka (138 cm) to dokáže zobrazit a přepočítat mnohem líp, než předcházející 104 cm plasma.

Takže dnešní záběry možná budu ukazovat vnoučatům (jestli nějaký budou) na telestěně 2/4 m .
Takže to není o tom , jestli jsem fajnšmekr, ale o zkušenostech s vývojem.
Takže když je ta možnost za podobný peníze koupit něco slušnějšího, tak proč ne.

Mimochodem mladí to tak nevnímají, ale před lety jsem byl u kluka, který investoval nemalé peníze do DVD disků a zobrazovací techniky. Řekl jsem mu, že je cvok, protože za pět let to všechno vyhodí a jeho investice za cca 100 000 jsou vyhozený prachy. Nechápavě na mne koukal.
Takže ať si točí kdo co chce a na co chce. Já se snažím vyjít co nejlevněji, ale kvalitní technikou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz