Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2018 23:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
tak to rozostření měnit během zpracování nejde, nic méně jde ten obrázek zvětšit a i když s problémama, tak posouvat --na posunutí ho musím zase nejdřív hooodně zmenšit.

zkusil jsem tedy znovu maminu bez listí z hlavy a i se zaostřeným opěradlem lavice --víc z toho ale už opravdu nedostanu, to bych to musel dělat třeba v tom zoneru, ale to pro mě nemá smysl, i kdybych tomu ted věnoval čas--jak to tam dělat, za pul roku--rok, kdy bych to zase třeba chtěl využít, začínal bych a tápal opět od začátku.

Příloha:
1537831695134.jpg
1537831695134.jpg
[ 62.67 KiB | Zobrazeno 931 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2018 0:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
V tom ZPS jsou ty možnosti určitě větší a něco si můžeš nastudovat tady. Na těch stránkách najdeš spoustu šikovných informací a návodů, i když dnes už jsou většinou pro verzi ZPS X, takže ty nabídky i možnosti ve starší verzi nemusí být tak rozsáhlé, ale určitě ty možnosti jsou větší, než v nějakém free prográmku do mobilu, kde objekt označuješ kroužkem. Navíc když ho máš koupený a myslíš ty úpravy vážně, tak proč ho nevyužít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2018 1:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Lark píše:
V tom ZPS jsou ty možnosti určitě větší a něco si můžeš nastudovat tady. Navíc když ho máš koupený a myslíš ty úpravy vážně, tak proč ho nevyužít.


Budu mluvit jen za sebe---já si ten zoner pořizoval jen kuli slepování panoramat a hdr.

běžné upravy --jako ořezy, stíny a podobné když už, tak dělám v picasu. v zoneru se prostě ztrácím, navíc ty návody sice super, ale aby napsali jak třeba ukončím--vypnu to magnetecké laso---já se to tam nedočetl a sám jsem na to pokusem omylem nepřišel kdybych se podělal.

rád bych si to v tom zoneru vyzkoušel, ale ani podle toho návodu se zatím moc nechytám--ale jak jsem ten návod četl a pokoušel se zatím pouze obtáhnou panmámu lasem---po pravdě mi to teda vubec nepřijde oproti tomu tahání kroužku na androidu jako něco super--pouze mnohonásobně pracnější na to, že ve výsledku kdo ví, stejně pozná, že pozadí je rozostřené--upravené digitálně a auru okolo postavy je vidět i po tom zpracování v zoneru.

ale zkusit bych si to v tom zoneru chtěl---pokud se tim postupem vubec prokoušu, v té 17 ce ty nástroje co tam popisují v základu mám.


PS. tak už jsem se v tom zoneru nakonec zorientoval, zase takový peklo, jak jsem se toho bál to opravdu není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2018 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Trochu nechápu, když už jsi si ZPS koupil, proč v něm neděláš. Já v něm upravuju všechny fotky (většinou korekce histogramu a ořezy). On ten ZPS je docela intuitivní, ale na něktré věci je prostě dobré se podívat do nápovědy vyvolané F1. :lol: Na ten výběr oblasti ohraničení většinou používám "Magnetické laso", které se samo přichytává ke kontrastnímu rozhraní a parametry toho přichytávání si můžeš podle potřeby nastavit (citlivost, vyhlazení čáry, rozmazání, antialiasing), včetně přepínání "Přidání/Odebrání" k už označené oblasti, nebo i průnik oblastí, a taky invertovat vybranou oblast. Ukončení a uzavření výběru uděláš buď klepnutím na počáteční bod, nebo dvojím poklepáním na stejném místě a oblast se uzavře nejkratší cestou k počátečnímu bodu. To ohraničení se hodí pro spoustu úprav, protože většina funcí úprav pak funguje jen v té ohraničené oblasti a dají se s jeho pomocí dělat i různé koláže. Pro to označování oblasti si můžeš obraz patřičně zvětšit a posouvat se v něm šipkama. Určitě jsou jeho možnosti a pohodlí ovládání podstatně širší než nějaký freeware v mobilu, nemluvě o pořádné obrazovce.


Přílohy:
Jezedaci_na _letisti.jpg
Jezedaci_na _letisti.jpg
[ 156.76 KiB | Zobrazeno 846 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2018 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Trochu nechápu, když už jsi si ZPS koupil, proč v něm neděláš. Já v něm upravuju všechny fotky (většinou korekce histogramu a ořezy). On ten ZPS je docela intuitivní, ale na něktré věci je prostě dobré se podívat do nápovědy vyvolané F1. :lol: Určitě jsou jeho možnosti a pohodlí ovládání podstatně širší než nějaký freeware v mobilu, nemluvě o pořádné obrazovce.


Už jsem to psal, jak potřebuju něco upravit jen párkrát do roka, v Zoneru se prostě ztrácím--vím, že to tam je, ale vždy nejdřív hledám kde--pak když to najdu, zase pomalu vzpomínám, jak a co nastavit, aby to dělalo to, co chci já---ale nenadávám na něj, jen že třeba ořez --zesvětlení--ztmavení fotky udělám desetkrát rychleji v Picaso, než v zoneru.
Velkou obrazovkou si já moc nepomužu--nemám------mám pouze netbuk a tablet--ani větší notas jsem kuli velikosti--tahání v batohu už nechtěl.

To muže být i ten duvod, proč mě přijde že jste příliš nároční, hold ten obraz máte před sebou na rozdíl ode mě jako na plátně v kině :D

Ale ted už vím, jak na to alespon v základu v zoneru, tak nevidím duvod, proč to opravdu nutně dělat v andoidácké aplikaci----kde je to teda bez debaty opravdu jednodušší---určitě ale né tak přesný---to je ovšem otázka, jestli to normální člověk, co jen koukne na fotku a není profi fotograf, nebo nemá focení jako koníček, jestli vubec nějaký rozdíl pozná---to já posoudit neumím.

Určitě je ale hloupost, abych tvrdil, že patlat se s tím v zoneru smysl nemá--- pokud to tam neumím správně upravit, tak to není ovšem problém zoneru :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2018 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nějak tě moc nechápu, a nebo si odporuješ. Pokud jsi odkázaný jen na mobil a fotky dál nezpracováváš, ani netiskneš, nebo nenecháváš dělat na papír, není pak zbytečné se pídit po nějakých pokročilejších, nebo spíš uměleckých úpravách, nebo i lepší kvalitě fotek, a dokonce panoramat? Na ukazování na mobilu přece tu kvalitu a přesnost úprav stejně nikdo nepozná. Jinak s tím ZPS je práce hodně snadná a v češtině, včetně nápovědy, takže stačí si s ním chvíli pohrát. Do ničeho tě ale netlačím.

P.S. Nejsem žádný profesionál ani vyspělý amatér a dnes už dokonce jen občasný příležitostný fotograf, spíš rodinné fotografie. :lol: Profesionálové používají podstatně dokonalejší programy než je ZPS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 1:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Nějak tě moc nechápu, a nebo si odporuješ. Pokud jsi odkázaný jen na mobil a fotky dál nezpracováváš, ani netiskneš, nebo nenecháváš dělat na papír, není pak zbytečné se pídit po nějakých pokročilejších, nebo spíš uměleckých úpravách, nebo i lepší kvalitě fotek, a dokonce panoramat? Na ukazování na mobilu přece tu kvalitu a přesnost úprav stejně nikdo nepozná..


Pokusím se vysvětlit, poslední dobou jezdím docela často nejen přez víkendy někam na koloběžky---sám---pak chce někdo, třeba manželka jet na nějaký víkend i se mnou--když mám nafoceno, kde jsem poruznu byl, muže si podle těch fotek z ruzných lokalit pak vybrat, kam by jela nejraději.

když chci teda nafotit třeba kemp, kde jsem ubytovaný, panorama je na to ideální, bo na jedné fotce je pak vidět v podstatě celý kemp a dává to souvislost---že je na té panoramaticky špatně upravené fotce pak nenavazující drát vysokýho napětí, nebo na sebe nenavazuje stožár pouliční lampy ale manželce na té fotce nevadí--jí stačí, že na jedný fotce vidí--kde stanuji, jak daleko je to na záchody--do restaurace a ideálně k bazénu--koupališti.

pro mě jsou ty fotky pak dobrý z toho duvodu, že jak jezdím na ty nejen víkendy poměrně často--už mi začíná splívat kde co bylo na jaké lokalitě--už jsem si letos začal i psát, jak jsou ty trasy na těch určitých lokalitách dlouhý--kolik kilomertru trasa třeba na sobotu--kolik na neděli.

V principu mi dnes ale už cosi--jako fotka--umělecké dílo vubec nezajímá, jen to nechci, když už stejně fotím uplně osmahnout--jako že je to uplně jedno, ale když se třeba večer zdržím v nějaké hospudce, kde se mi to líbí---a chci ten interier vyfotit, je mi uplně jedno, že mojim fotákem to bude na iso 1600 zrnitý trochu víc, než fotákem o 5-10K dražším.

já jsem ohledně těch tras na koloběžkách loni zkoušel blbnout s filmováním,jako že si je budu dokumentovat sestříhané na video-- ale ono je něco jiného natočit a sestříhat trasu třeba Prahou a něco jiného video z Polabské stezky--to je před objektivem jen asfaltová cesta a nic jinýho--prostě o ničem i kdyby to sestříhaný video z celýho dne bylo dlouhý jen minutu---ono jsem letos v podstatě na té polabské stezce ani nefotil, né, že by nebylo co, ale nemělo by to s tou trasou vubec žádnou souvislost----stačila jedna fotka--že to vede okolo Labe, jestli je labe na té fotce vlevo, nebo cestou zpátky po druhém břehu v pravo už je ale jedno.

Ale třeba loni na kokořínsku bylo co fotit---jako že to nebude jen příjemná projíždka po rovné asfaltové cestě , ale že tam jsou třeba i nějaký skály--rybníky--------------

V principu ale už dnes žádný rodinný alba netvořím--to, že jsem třeba ted co jsem koupil ten nový foták fotil třeba na tom kanálu ty kajaky----všechno to už letělo do koše a do koše by to letělo, i kdybych to nafotil perfektně super zrcadlovkou---co s tim, k čemu to mít někde uložené, jen jsem zkoušel, jak ten foták fotí--prostě zkusit si ho---osahat a vyzkoušet ruzné režimy.

třeba to rozostřování pozadí, spíš to beru na večer jako zábavu---zabavit se něčím, co ale stejně v podstatě nepotřebuju

navíc muj názor, podstatně smysluplnější je jedna neostrá fotka na fotopapíře v rodinném fotoalbu, než tuny kvalitních fotek uložených poruznu po ruzných počítačích a externích hd .

já jsem na kinofilm fotil dlouho i v době, kdy už byl digitál--občas si to někdo z rodiny prohlíží---po nějakých fotkách co jsou někde na něčem uložené si ani nevzdechnou---stejný, nebo podobný, jako co mám ještě fotky na diácích, je mi je líto vyhodit, ale je mi naprosto jasný, že v životě nikdo z rodiny mimo mě nebude hledat po bytě nějakou promítačku a plátno.

Fotky v albumu to jo, ty jsou v knihovně mezi knížkama, stačí sáhnout a listovat.

ale to má smysl opravdu pro rodinu--jako rodinné foto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 3:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
ten zoner by mě připravil o nervy, já si hold budu muset vystačit s těma případnýma upravama na tabletu v androidu.

Příloha:
1537927778860.jpg
1537927778860.jpg
[ 52.38 KiB | Zobrazeno 749 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 8:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Aký program to vlastne je? Žeby som si ho aj ja sosnul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
automet píše:
Aký program to vlastne je? Žeby som si ho aj ja sosnul.


Blur Photo.

https://play.google.com/store/search?q= ... tor&c=apps

je jich tam mraky, jsou i programy , které rovnou při focení mobilem to pozadí rozmažou--pozadí musí být ale dál, než 5m--nezkoušel jsem, nestahoval, jen tam o tom četl nějaké recenze.

V tom zoneru to jde přesněji--nedalo mi to a hrál jsem si s tim na tom zoneru nakonec až do rána, ale ten postup je opravdu složitější, hlavně vracení mi tam moc nejde.

v tom blur foto mám tři tlačítka--mazání---čištění---posouvání fotky a dva posuvníky--jedním volím velikost mazacího--čistícího kroužku, druhým posuvníkem velikost rozmazání pozadí.

když chci udělat třeba pozvolné rozostření---vyčistím ten prostor i mimo objekt a pak jen potukávánim a ruznou velikostí kroužku pozvolna a postupně s každým tuknutím rozostřuji víc a víc----zkoušel jsem to na tom polštářku s nápisy a tom modrobílém sedáku.

todle je opravdu intuitivní--pro mě je to i takové přirozené--zábavné--jakýkoli kontakt kroužkem hned vidím výsledek v tom kroužku--pocit jako když meju okno, postupuji kousek po kousku a na těch kouscích hned vidím výsledek, pak zkouknu nakonec celé okno z povzdálí a doleštím ještě čmouhy které nebyli vidět z blízka.

V tom zoneru i když je přesnější mi ta práce netěší--abych u toho měl pocit, že je to hra a zábava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 20:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó, teď už ti rozumím a napadlo mě, jestli by pro ten tvůj fotodeníček nebylo šikovné z těch fotek sestavit nejaké SlideShow do kterého by si si ty různé poznámky a komentáře zapsal, nebo klidně i namluvil a měl by si je jako soubory s názvem a datem každého výletu. Možná by to bylo i přehlednější.
Ještě k tomu označování oblastí v ZPS. Pokud se ti při označování stane, že se někde uklepneš, stačí stisk klávesy BackSpace a opakováním se můžeš klidně vrátit až na začátek označování (jak složité a nelogické). :lol: Dokud fotku neuložíš, můžeš klávesami Ctrl+Z postupně vrátit veškeré kroky úprav, které jsi udělal. :lol: Ten postup je běžný ve spoustě programů. Vnucovat ti ale nic nebudu a je jen na tobě, co ti nejlíp vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 22:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Jó, teď už ti rozumím a napadlo mě, jestli by pro ten tvůj fotodeníček nebylo šikovné z těch fotek sestavit nejaké SlideShow do kterého by si si ty různé poznámky a komentáře zapsal, nebo klidně i namluvil a měl by si je jako soubory s názvem a datem každého výletu. Možná by to bylo i přehlednější.
Ještě k tomu označování oblastí v ZPS. Pokud se ti při označování stane, že se někde uklepneš, stačí stisk klávesy BackSpace a opakováním se můžeš klidně vrátit až na začátek označování (jak složité a nelogické). :lol: Dokud fotku neuložíš, můžeš klávesami Ctrl+Z postupně vrátit veškeré kroky úprav, které jsi udělal. :lol: Ten postup je běžný ve spoustě programů. Vnucovat ti ale nic nebudu a je jen na tobě, co ti nejlíp vyhovuje.


díky moc, zase jsem něco zkoušel, ale zápasil právě s tím, jak se vrátit, když něco odcvaknu špatně--nevyčetl jsem to ani z návodu--F1.

s čím ještě zápasím a neumím si poradit---když mám objekt orámovaný, pozadí už rozostřené, neumím se zbavit toho orámování před tím, než dám--- uložit jako.

navíc nevím, jak celou tu operaci uprav po uložení snímku případně vrátit zpět.

právě v tom picasu, pokud nějakou fotku upravím--oříznu atd, kdykoli ji zase otevřu v picasu, vždy mi to nabídne ----vrátit upravy--

V zoneru vubec nevím jak na to a hlavně jak zkouknout náhled bez toho orámování ještě před tím uložením--přepsáním puvodního snímku.

s tím slideshow a popisama to není vubec špatný nápad, ty videa, to je na prd, pokud se před řidítkama v podstatě nic neděje.

v každém případě díky za rady--tady s tím bych sám svépomocí nehnul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2018 1:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Promiň, ale už mi to připadá, že si ze mě děláš prču? Používání běžných kláves BackSpace, Esc, Ctrl+Z... je přece standard ve všech programech, tak přece není problém to zkusit i bez návodu. Tu ohraničenou oblast samozřejmě zrušíš ťuknutím na Esc. Jinak všechny "klávesové zkratky" najdeš v návodu vyvolaném F1 (taky standardní klávesa ve všech programech). Taky jsou kontextové nabídky pod prvým "myšítkem", včetně posouvání obrazu při stisknutém kolečku myši. Jen nesmíš být líný trochu si ten návod prohlédnout a navíc si můžeš sestavit svoje nástrojové lišty jak pro Správce, Editor i Prohlížeč. Dál tě ale za ručičku už vodit nebudu. Něco pro to musíš udělat taky sám. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2018 1:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Promiň, ale už mi to připadá, že si ze mě děláš prču? Používání běžných kláves BackSpace, Esc, Ctrl+Z... je přece standard ve všech programech, tak přece není problém to zkusit i bez návodu.

mě je jasný, že je ti to divný na co se ptám, ale muj vrchol umu je ohledně klávesnice změnit velké za malé písmeno a přepnout na číslice.

Ale už se s tím poperu, ještě jednou díky moc, sám bych s tím nehnul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2018 21:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
navíc nevím, jak celou tu operaci uprav po uložení snímku případně vrátit zpět.

Nejsem si jistý, jestli vím co tím myslíš...
Pokud uložíš změny, pak je fotka upravena a nelze ji zobrazit v původním stavu.
Pokud chceš mít obě veze, pak ji upravenou "Ulož jako" pod jiným názvem nebo s příponou (třeba "+", "a"...) a původní ti zůstane.
Picasa sice mám jako prohlížeč v práci, ale na rozdíl od ZME jej k úpravám nepoužívám.

Ten ZME je opravdu jednoduchý, záleží na verzi (doma mám jinou než v práci).
Vlevo nahoře máš základní odrážky pro dílčí úpravy (Automaticky upravit, Doostřit....), ořez je jednoduchý a pokud se ti nelíbí některé úpravy, pak dáš "Back", ale na ploše, ne klasicky vlevo - to se vrátíš o úroveň výš...
Pro základní úpravy s tím vystačíš.
Např ořez + dvě zmíněné věci máš za půl minuty a pokud není fotka vyloženě špatná, pak na běžné nahlídnutí (zejména max. v tabletu) fakt víc nepotřebuješ.

Pokud fotíš na mobil a úpravy řešíš v tabletu, tak skutečně nemůžeš moc posoudit, co jsi vytvořil a opravovat jen jednoduchou apkou s kolečkem...
To chce fakt monitor (tu TV bych já nezkoušel...).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz