Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pěkně provokuješ. :lol: Velký čip je prostě velký čip. Až bude sluníčko, prosil bych je sluníčko v záběru. :D


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 23:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4785
Bydliště: SK Bratislava
Mozem zaprovokovat aj starymi infra fotkami :- )) ... to bola prakticky uplna tma, infra svetlo vychadza z toho plamena a infra diody fotaka, preto to plasticke ovetlenie


Přílohy:
DSC02226.JPG
DSC02226.JPG
[ 78.75 KiB | Zobrazeno 761 krát ]

DSC02229.JPG
DSC02229.JPG
[ 45.91 KiB | Zobrazeno 761 krát ]

DSC02229.JPG
DSC02229.JPG
[ 119.1 KiB | Zobrazeno 760 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 23:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ani se nedivím že takovýho mazlíka by si se nezbavil. No jo, dneska už se s infra prodávaj jen speciály za těžký prachy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
tak foták mám konečně doma, 20X zoom si myslím mi bude opravdu v pohodě stačit, na sluníčku ale přez display když zazoomuju nevidím co fotím :lol: takže si asi opravdu připlatím za foták s elektronickým hledáčkem.

panorama funguje jak má, jen je tam oproti mobilu otravné, že se musí navolit směr, jakým budu fotit , jak foták držet a nezustává to v paměti.
Příloha:
P1010010.JPG
P1010010.JPG
[ 238.96 KiB | Zobrazeno 689 krát ]


Příloha:
P1010011.JPG
P1010011.JPG
[ 108.83 KiB | Zobrazeno 689 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 14:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To jestli na tom displeji něco vidíš nesouvisí se zoomem, ale spíš jestli ten obraz má nějaké kontrastní oblasti. U těch ořechů je to samozřejmě zelená placka, bez nějakých výrazných oblastí. I při použití hledáčku, pokud ti netěsní na ksicht, tak třeba boční slunce taky může vadit, ale to se dá odstínit rukou. Hledáček je prostě hledáček. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 14:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4785
Bydliště: SK Bratislava
pepin píše:
panorama funguje jak má, jen je tam oproti mobilu otravné, že se musí navolit směr, jakým budu fotit , jak foták držet a nezustává to v paměti.


A voli sa ten smer ako? zatocenim kolecka ako sony? Ten si to sice pameta, ale aj tak, proste nastavim fotak a ak sipka neukazuje spravny smer, proste zatocim a sipka sa toci s koleckom ... a potom idem

btw tie fotky su zmenseniny alebo vyrezy? ake ohnisko?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
igorb píše:

A voli sa ten smer ako? zatocenim kolecka ako sony? Ten si to sice pameta, ale aj tak, proste nastavim fotak a ak sipka neukazuje spravny smer, proste zatocim a sipka sa toci s koleckom ... a potom idem

btw tie fotky su zmenseniny alebo vyrezy? ake ohnisko?


berte zatím ty moje první postřehy opravdu s rezervou--dnes v noci si snad stihnu přečíst návod, zatím spíš vycházím z toho, že to menu je trochu podobné i druhému mému panasonic lumix.

k tomu panorama--kolečkem navolím pozici panorama--na displey mi naběhne výběr ze 4 možností jakým směrem fotit--naklonec se ukázalo, že poslední zvolená varianta opravdu zustává v paměti i pro další focení--nic méně, když namáčknu spoušt, menu volby zmizí a pokud ho chci znovu otevřít a změnit směr focení ---musel jsem vyjet otočným kolečkem z pozice panorama a znovu se na něj vrátit, aby mi tam opět prvotně naběhla volba směru focení.

ty fotky ořechu--jistý si uplně nejsem,první foto stromu bylo jednoznačně focené se zoomem na minimu--druhý snímek--detail, si myslím, že byl na doraz i včetně digitálního zooomu--zoom 40X.

kompakt plánuju používat většinou pouze v automatických programech--prostě když sáhnu po kompaktu, nemuset řešit nějakým nastavením, jestli fotím vajgla v popelníku, nebo letícího ptáka--to si myslím, že je smysl kapesního fotáku a po pravdě se mi nechce s kompaktem fotit když to nebude duležité ani v programu priorita clony, nebo přez den vybírat v kreativních režimech--jestli fotím jídlo na talíří--nebo dítě, který to jídlo jí.

zatím nedělám nějaké závěry--první dojem je ale ten, že se mi zdá, že umí ten foták zaostřit a vyfotit opravdu rychle--docela bych i řekl, že i ta G1 s výměnnými objektivy při větším zooomu tak rychle zaostřit neumí.

co se týče toho umístění blesku, když se drží jako foták, tak docela v poho,já mám malou ruku--malé prsty, spíš holčičí, pokud ho držím ale jako mobil--což je mi příjemnější, prsteníček mi jde automaticky před ten blesk---pokud někdo fotí hodně s bleskem, foták s takto umístěným bleskem by podle mého měl zvážit---zvyknout se na to podle mě nedá, musí se na to podle mého pořád myslet.

s tím panasonic lumix DMC TZ 70 si nejsem uplně jistej, že ho kuli tomu elektronickému hledáčku opravdu chci, display má oproti TZ57 nevýklopný a menší -možná i díky 30X zoom kvalitativně horší fotky--neumím posoudit.

co mi ale mozek moc nebere, když už teda jde ten foták díky bohu nabijet z klasického zdroje USB, proč nemuže mít i ten foták klasický mobilácký usb konektor, ale zase nějaký spešl.


Naposledy upravil pepin dne stř 19.09.2018 20:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 20:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
igorb píše:

Na to by som nevsadzal, pokial je nebo preexponovane na hranice dynamickeho rozsahu, baranky proste z bieleho fleku nebudu, rovnako z tmavej skvrny obraz tiez nedostanes, maximalne nejake vyprane fleky. Tu nie je problem v tom ci prislusny nastroj vie alebo nevie upravit len cast snimku, ale ci foto obsahuje alebo neobsahuje prislusny obraz, a pokial si mimo dynamickeho rozsahu, tak proste ten obraz tam nie je, takze ho tam mozes tak akurat domalovat. :mrgreen:


Samozřejmě, s tím nelze než souhlasit.
Kde nic není, ani smrt nebere.... :-)

Šlo mi např. o "projasnění stínů" (i když mě to tmavá místa spíše ztmaví....?), prostě jen vytáhnout co tam je. Pokud není....
Zrovna včera jsem upravoval fotky - záběr z lesa na malinkou přehradu - a nad ní mezi stromy obloha. Samozřejmě bílá, jinak byla modrá. S tím už nelze dělat nic. Kdybych z oblohy už při pořízení snímku něco chtěl mít, tak tam místo přehrady ve stínu bude jen téměř temná plocha.
Jak jsem psal - předem přemýšlet. Po cvaknutí už se těžko některé věci dohání a polarizák nahradit nejde (jak bylo uvedeno, že si to dodělá v PC...).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
HDR by ti ale stíny mělo naopak projasnit a oblohu ztmavit, ale asi dost záleží, jak to který foťák má propracované. Jak už ale psal igorb, pokud je něco přepálené, nebo podpálené, v PC už se s tím nedá nic dělat. Pokud má foťák "živý" histogram můžeš si expozici upravit podle něj ještě před expozicí (používám skoro pořád). Polarizační filtr je ale trochu o něčem jiném. Ten ti umožní zvýšení kontrastu mraků, nebo odfiltrování odlesků od vodní hladiny, nebo třeba i skla, takže je lépe vidět dovnitř auta, nebo i při focení přes sklo akvária.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 21:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
U stacionárního obrázku můžeš udělat víc záběrů s různou expozicí a potom to složit. U nebe se dá použít přechoďák. Polarizační filtr se dost přeceňuje a často se s ním nadělá víc škody než užitku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
karval píše:
U stacionárního obrázku můžeš udělat víc záběrů s různou expozicí a potom to složit. U nebe se dá použít přechoďák. Polarizační filtr se dost přeceňuje a často se s ním nadělá víc škody než užitku.

To co popisuješ je vlastně HDR, ale prováděné dodatečně v počítači. S tím polarizákem a přechoďákem máš samozřejmě pravdu a záleží na konkrétní situaci. Když budeš fotit nějaký průhled nějakým průsekem stromů, tak ten přechoďák zase ztmaví i vrcholky stromů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 20.09.2018 5:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Tak to tady tak pročítám, pročítám, a najednou mám taky jeden kompakt objednaný....

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 20.09.2018 8:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4785
Bydliště: SK Bratislava
BoŠ píše:
Tak to tady tak pročítám, pročítám, a najednou mám taky jeden kompakt objednaný....


tondas2 podla mna robi v alze ... vlastne nam visi nejake prachy :- ))))))))))))))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 20.09.2018 8:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
igorb píše:

tondas2 podla mna robi v alze ... vlastne nam visi nejake prachy :- ))))))))))))))))


Jo, visí, a ne málo.... :D :D

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 20.09.2018 9:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
BoŠ píše:
Tak to tady tak pročítám, pročítám, a najednou mám taky jeden kompakt objednaný....

A čo si objednal? Pochvál sa...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz