Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 7:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Nechci vám tu nabourávat vlákno o koloběžkách, ale vlákno o kolech tu není. Já si postavil elektrokolo, ale motor mám taky na 36V, tak se budu držet baterek. Já jezdím na Lipolky, protože je mám z velké koptéry 4+6S 10Ah. Pokud uvažujete o originálních baterkách v hotových sadách, tak já jsem koupil známému tuhle:
http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2018-2v-sy7p. Cena je o třetinu menší než u nás, to samé motory, ty jsou za polovinu, ale mají jen pro elektrokola. Teď v létě není výběr baterek moc velký, kdo nespěchá nebo na příští sezónu se to vyplatí. Stačí zvolit EU sklad a máte je do 3-4 dnů doma. Clo ani DPH se neplatí a dovezou vám to domů zdarma DHL. Na tu baterku jezdí známí víc jak 100km na kole, v ceně je také nabíječka.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 14:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Seba píše:
Nechci vám tu nabourávat vlákno o koloběžkách, ale vlákno o kolech tu není. Já si postavil elektrokolo, ale motor mám taky na 36V, tak se budu držet baterek. Já jezdím na Lipolky, protože je mám z velké koptéry 4+6S 10Ah. Pokud uvažujete o originálních baterkách v hotových sadách, tak já jsem koupil známému tuhle:
http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2018-2v-sy7p. Cena je o třetinu menší než u nás, to samé motory, ty jsou za polovinu, ale mají jen pro elektrokola. Teď v létě není výběr baterek moc velký, kdo nespěchá nebo na příští sezónu se to vyplatí. Stačí zvolit EU sklad a máte je do 3-4 dnů doma. Clo ani DPH se neplatí a dovezou vám to domů zdarma DHL. Na tu baterku jezdí známí víc jak 100km na kole, v ceně je také nabíječka.


Tak cena je zajímavá, mě by ale určitě vadilo, že nabijecí konektor té baterie je na držáku té baterie, takže nabijení vždy pouze na kole.

ale někomu to vadit nemusí.


HOUBY, BLBĚ JSEM KOUKAL, KONEKTOR JE I NA BATERII :oops:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 19:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
pepin píše:

Tak cena je zajímavá, mě by ale určitě vadilo, že nabijecí konektor té baterie je na držáku té baterie, takže nabijení vždy pouze na kole.

ale někomu to vadit nemusí.


HOUBY, BLBĚ JSEM KOUKAL, KONEKTOR JE I NA BATERII :oops:

Konektor je na baterce, normálně se baterka vyjme a nabíjí se extra,ty dva dráty jdou na motor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Dobrý peklo pohon. Borcovi to žralo zadní gumu


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 20:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.5.2018
Příspěvky: 68
Bydliště: Kousek od Prahé
Těch 42 kW znamená co? :? To trošku přehnal, ty baterky by se mu vypařily i s těma tkaničkama, co od nich vedou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Tak letos ty své kolobrndove víkendy docela stíhám i trochu ty kultury

Dnes jsem vyrážel na Sázavu......kemp v Tynci nad Sázavou a najednou mi autorádio...rádio beat hlásí, že v Sázavě v kempu u Hrocha dnes Roman Dragoun,.....tak jsem jen řekl navigaci jiný cíl

Asi před měsícem jsem zamácknul slzu,když jsem byl pod Řípem a plagat hlásil,že tam má hrát až další vikend

Asi to bude super,pár lidí,žádnej obr aparát,spíš jen taková zahradní party


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018 19:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Seba píše:
Nechci vám tu nabourávat vlákno o koloběžkách, ale vlákno o kolech tu není. Já si postavil elektrokolo, ale motor mám taky na 36V, tak se budu držet baterek. Já jezdím na Lipolky, protože je mám z velké koptéry 4+6S 10Ah. Pokud uvažujete o originálních baterkách v hotových sadách, tak já jsem koupil známému tuhle:
http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2018-2v-sy7p. Cena je o třetinu menší než u nás, to samé motory, ty jsou za polovinu, ale mají jen pro elektrokola. Teď v létě není výběr baterek moc velký, kdo nespěchá nebo na příští sezónu se to vyplatí. Stačí zvolit EU sklad a máte je do 3-4 dnů doma. Clo ani DPH se neplatí a dovezou vám to domů zdarma DHL. Na tu baterku jezdí známí víc jak 100km na kole, v ceně je také nabíječka.

Už dříve jsem hledal jsem na českých eshopech sety pro konverzi manželčina kola. Průměr jízdy s ní je cca 14km/hod na rovinaté Hané a to je docela nuda. Nakonec jsem to vždy vzhledem k počtu kilometrů, které za rok najede, odložil a dál se nudím. To se už spíše vyplatí koupit nové ekolo. A to žena zase nechtěla.

Přiznám se, že mě cena uvedené baterky probudila a spolu s motorem TSDZ2 ze stejného webu by za 650USD problém spolujízdy vyřešila. Cena včetně baterky odpovídá ceně, co některé české eschopy chtějí zaplatit jen za TSDZ2 bez baterky.

Když jsem se díval na ten motor na youtube, tak je tam pár videí, kdy odchází ložiska. To je řešitelné (vzhledem k počtu km to asi ani nenastane) a instalace motoru je jednoduchá. Jinak žádné zásadní výtky, jen jsem narazil na poněkud zvláštní chování XH18-LCD při zapínání, ale kdo ví, jak to bylo zapojené. Google taky kromě nabídek prodejců nic moc k tomuto motoru nenajde.

Provozujete někdo tento motor? Pokud ano, tak s kterou verzí ovládaní 250/350W?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 12:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Netvrdim ze to tak musi byt vzdy a u kazdeho stredoveho pohonu ale co jsem slysel tak u stredovych nebo vice watovych pohonu neni uz v motoru volnobezka takze pokud dojde baterka nebo chces jet bez baterky tak je to neco podobneho jako slapat na stadionu kdyz dojde benzin.

Volnobezka je myslim jen na pohonech basic...cca 5600 kc v cechach bud pro predni nebo zadni kolo.
pokud je odpruzena predni vidle je lepsi mit pohon na zadnim kole

Na prenaseni....vyvazeni kola je prijemnejsi mit pohon na prednim kole .....pokud nema kolo pruznou predni vidli.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 17:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
To máš asi pravdu.

Podle videí to tak skutečně je konstruované. Malý pastorek motoru točí "natvrdo" oběžným kolem, které je na středu. Žádná volnoběžka tam není. Vzhledem k udávanému dojezdu na baterku a max. době kterou na kole vydrží sedět, by to však nemělo nastat. Navíc pohon snižuje těžiště a baterka blízko něho. Takže by se měla zvýšit stabilita kola.

U pohonu předním kolem zase často zmiňují problémy na písku nebo šotolině. Kolo tam rádo podklouzne a cyklistu vezme sebou. Navíc má na kole tu pružnou vidlici.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 18:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
jio píše:

U pohonu předním kolem zase často zmiňují problémy na písku nebo šotolině. Kolo tam rádo podklouzne a cyklistu vezme sebou. Navíc má na kole tu pružnou vidlici.


pokud mas 250w pohon tak ti to predni kolo proklouzne leda tak kdyz na tom kole budes houbarit ve stranich nekde v lese.
Na ty elektrokobezce jezdim obcas turisticky znaceny trasy kde opravdu cyklistu nepotkas.

ale o to nejde o co jde....udelal jsem mladejm elektrokolo pro vnouce.....nemaj problem vyjet i bez baterie.jen hold musej uslapnout narust vahy elektrokola.
cca 3.5 kg navic. Ale je tam ta volnobezka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 18:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dík, popřemýšlím.
edit:
Toto nevypadá marně http://www.elektrokola-michal.cz/konver ... lo-sinwave jen si musím ještě něco načíst a vypořádat s tím klouzáním na šotolině.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
To uz je doprodejova historie.

Od apache uz jde koupit za 7k set bez baterie s moznosti vyresetovat omezeni rychlosti na 25km/h
bezny cyklista da po rovince urcite vic jak 25/h takze pokud poridis manzelce pohon ktery vypne pri 25/h nic moc si v avs nepomuzes...jen najede za den vic ale porad to bude okolo avs 14.


Ted neresim legislativu....25/h max jen ze bezny cyklista jede na nohy po rovine vic nez 25.

To klouzani na sotoline res az budes vybirat motokrosovou motorku


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Vysoke teziste.....no ja fakt nevim ale se obavam ze si zadna zenska nikdy nenechala zmensit prsa jen kuli tezisti na kole a ze je pak to teziste opravdu hooodne nahore.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
.............


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 20:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Můžeš dát odkaz na to, co konkrétně myslíš?
Co jsem našel (Elektrosada Apache Power System ??? na přední kolo), tak to bylo vždy s baterkou a tak určitě ne za 7k. A když to samostatně bylo, tak uvedeno, že je to samostatně neprodejné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz